Cleopatra Stratan

Nu ma prea pricep eu in pediatrie, dar mie nu mi se pare normal ca un copil de 3 ani sa cante, asa de bine ca fetita asta. Am ascultat in totalitate primul ei album si tre sa va spun ca complexitatea textelor si aranjamentul muzical e destul de greut. Unele piese sunt chiar mai filozoafe decat la Pavel Stratan. Eu cred ca fetita asta-i un fenomen si o sa ajunga tare departe. Din cauza ei am inceput deja sa iubesc copiii. Hmmm... cred ca s-a trezit instinctul patern si la mine :p
 
Nu am mai auzit nicaieri de un copil atat de mic care sa aiba CD-ul propriu, dar mai ales asa un talent! De ce nu i-am chema pe cei de la recordurile mondiale sa o includa si pe ea? Doar e o minune!
 
ei, cu cartea recordurilor e mai complicat... oricum, iata am scos tot albumul... ninune de copkil. sa shie sanatoasa :)
iata zilele astea m-a pocnit... da' la 20 de ani ea isi va aduce aminte de varsta de 3 ani... caci eu nu prea imi aduc :)
 
taica-sau ii nenormal ... asa ceva sa scoata din copil.. ati vazut clipul ( daca il pot numi clip) Mama?

rupe din tine!

mii teama sa nu se epuizeze fetita.. de fapt, e un bum mare...el a gandit bine cand a lansat-o!
 
fetita e o dulce, si cinta bine intr-adevar dar nu cred ca e normal ceea ce face avind in vedere virsta prea frageda. Fiind in locul parintilor ei nu as fi mers la asta niciodata, copilul la moment nu constientizeaza pe deplin ce face.
cred ca totusi vor fi urmari negative din cauza asta, dar da domnul sa ma gresesc!
 
daca as spune ce gandesc eu despre tot acest spectacol, multi ar sari in capul meu... asa ca prefer sa ma abtin, insa Pavel Stratan a facut o mare greseala...
 
eu imi imaginez despre ce vorbesti...si cred ca ai putea spune ce crezi ca pentru asta e forumul nostru :) chiar imi e interesant... ea intr-adevar rupe inima cand o asculti, dar sunt si alte parti , nu?
 
uite, nu spun ca nu este interesant, insa nu cred ca este un fenomen muzical, sincer... nu vad foarte mult talent in chestia asta si nu as da un leu pt a cumpara CD-ul ei... este doar senzational... lumea este orbita de faptul ca are 3 anisori si tatal ei va castiga bani buni pe toata treaba asta... si el ii perfect constinet, ca doar a fost afacerist mare inainte de a poza in ingerul pe care il vedem acum...
mai departe, eu consider ca acest show nu este benefic pt un copil de 3 ani care nu intelege mare lucru din ce se intampla si poate fi marcat pe viata... este demonstrat ca vedetismul de la varsta frageda nu are efecte pozitive pe mai incolo... asa ca eu stiu sigur ca asa ceva nu as fi facut cu copilul meu... l-as fi dat la scoala de muzica, i-as fi dezvoltat potentialul si as fi vazut ce urmeaza... asa el imi demonstreaza ca o face doar pt bani si faima... stiu ca suna cinic, dar asta este parerea mea.
 
adrenalina, sunt perfect deacord cu tine...un concert din asta pentru un matur este epuizant..dar sa mai zici pentru un copil atat de mic...imi place fetita mult...dar cred ca e prea mare tararam concertul ei...
 
da, asta asa e, da sa vedeti ca sala va fi plina si biletele vindute toate, si nu cred multi sa iasa de acolo din sala si sa spuna ca aceasta atmosfera nu-i prieste bine fetei. din contra toti vor fi uimiti si vor astepta urmatorul concert si, pavel stratan va fi multumit de realizarile lui, fara sa-si dea seama, sau poate dindu-si seama ca totusi are unele efecte negative asupra copilului.
 
adrenalina;147909 said:
uite, nu spun ca nu este interesant, insa nu cred ca este un fenomen muzical, sincer... nu vad foarte mult talent in chestia asta si nu as da un leu pt a cumpara CD-ul ei... este doar senzational... lumea este orbita de faptul ca are 3 anisori si tatal ei va castiga bani buni pe toata treaba asta... si el ii perfect constinet, ca doar a fost afacerist mare inainte de a poza in ingerul pe care il vedem acum...

:lola: :lola: :lola: nu numai tu crezi asa :D
Mie chiar mi-e interesant daca concertul va reusi, e prea lung... dar poate va reusi... :)
 
ieri la PROTV la emisiunea In PROfunzime a fost fetita...o dragutza nu am ce zice..dar parea sarmanica atat de obosita...mi-e mila de ea...desi se vede ca e pasionata de ceea ce face...si are o memorie de invidiat...
 
Nude Pink;147889 said:
fetita e o dulce, si cinta bine intr-adevar dar nu cred ca e normal ceea ce face avind in vedere virsta prea frageda. Fiind in locul parintilor ei nu as fi mers la asta niciodata, copilul la moment nu constientizeaza pe deplin ce face.
cred ca totusi vor fi urmari negative din cauza asta, dar da domnul sa ma gresesc!

Atata timp cat yi place ceea ce face, nu vad cum ar putea afecta-o negativ. Ca doar nu o pune sa munceasca fizic. Repet, cred ca fetita e un fenomen, care nu tre confundat cu restul copiilor. Eu de exemplu, la 3 ani ma invatam inca a vorbi :)
 
Back
Top