cum sa ma ingras :)

IONIX, tu esti sigur ca tabelul tau e ok ? pentru ca eu tot nu ma incadrez in norma :lol: poate pentru moldoveni exista alt tabel, ajustat nivelului de trai? :lol:
eu cel mai mare progres lam facut in state - unde mam ingrashat cu 20 pounds doar in primele zile - eram foarte imporesionat. defapt 20 pounds sunt doar 9 kile ;-) pe care le-am dat jos cand am venit acasa :D
 
kedd, pai acest tabel se refera la oameni sanatosi si dezvoltati normal corporal. dar dupa cum stii in lume sunt foarte multe exceptii. tre sa vezi dupa modul der viata si regimul de alimentatie :roll:
 
nu-s sigur daca atsi discutat aici despre metabolism... citeam recent un articol despre metabolism shi mio placut. de tip, in dependentsa de metabolism - pots sa mananci ca un porc - ca oricum nu te ingrashi ;-). sau explicatsia ingrasharii cu varsta: metabolismul scade o data cu varsta, iar daca tu continui sa mananci in acelashi doze - ca rezultat - creshte burtica! :lol:
 
Dar la ce bun vrei sa te ingrasi? Sa-ti mai adaugi putin noroc, cumva? Chibzuieste bine! Daca vrei sa impresionezi pe cineva - uita de asta: daca te percepe doar in formula fizica, nici nu merita sa-ti incordezi neuronii.
Eu am facut asa o prostie, si am pierdut vreo 6 ani din tinrete. Aveam 180 cm si 50 kg... Si cu toate astea, ma doreau si asa. Problema, cu totul prosteasca, era ca eu nu ma iubeam pe mine. Cind m-am acceptat asa cum sunt, automat am inceput sa acumulez kg. Vezi, asa e in viata: nu intotdeauna ceea ce cauti, gasesti. Cel mai des gasesti atunci, cind nu mai cauti :wink:
 
niceego, asa procedez si eu. nu cheltui indodi neuronii ...... insa citeodata procesul trebuie fortat, astfel poti "praibi" fishca :D
 
Sanatatea schiopateaza? NU inteleg, intrebare sau remarca? Desigur, sanatatea e mai scumpa ca toate. asta tare mult de gruzeste (eu stiu ce zic - ca medic, si ca pacient - si nu o data...). Oricum, trebuie sa inveti sa te detasezi de probleme, daca sunt irezolvabile. Vreau amanunte, sa vad cu ce pot interveni. Posibil si mesaj-privat.
 
Joker, poti s-o patesti si in alta extrema: sa te "zaibeaska" fishka, si sa nu mai poti scapa de ea! :wink:
 
[quote="Melania
Ionix incerca si tu!

PS....maninca alune....si lasate de fytyt fetele (ca de asta taaaare mai slabesti)[/quote]

Aha pe naiba slabesti informatie gresita :-?
 
care informatie e gresita vadim? ca de la sex slabesti? sau ca de la alune te ingrasi?

ambele is cat se poate de adevarate!

Nota...si cand zic sex...nu ma refer la sexu facut din lene si pe semiadormite
 
Melania said:
care informatie e gresita vadim? ca de la sex slabesti? sau ca de la alune te ingrasi?

ambele is cat se poate de adevarate!

Nota...si cand zic sex...nu ma refer la sexu facut din lene si pe semiadormite
de sex am in vedere ca nu slabesti daca maninci ceia ce trebuie,si inca una eu asa tip de sex facut din lene si pe semiadormite nici nul socot sex
 
Ionix, tie nu sa te ingrasi iti trebuie, ci sa-ti maresti masa musculara: sunt doua lucruri total diferite. Ce folos ca o sa intri in standart, daca grasimea o sa atirne ca o povara pe tine....? :contempl:
 
Back
Top