Cum sa vezi daca intradevar tsine la tine...

lia said:
Cineva a amintit deja de limbajul trupului. Mai sunt i alte "semne", destul de uor de "identificat". Revistele de tipul Elle sau Cosmopolitan obinuiesc s publice articole pe astfel de teme. Nu e cazul s absolutizm ce scrie acolo, dar cred c e bine s citim uneori i astfel de literatur.
ni-o placut .. cum sun, inca dhina ca Liuta nu o scris miscarile trupului , ca de exemplu datul din degetul cel mic la picorul sting
 
Ce te deranjeaz n exresia asta, Processor? Nu tii ce e aia "limbajul trupui"? Da un search pe Net. :)
 
DEEPY said:
CUm intr-a masii pots sa te superi pe cineva, motiv fiind ca itsi cere scuze....

shi vashe... faptul ca nu pot sa vb cu ea serios.
Poate ii ceri scuze prea des?asta citeodata irita.

Nu poti vorbi cu ea serios?poate ea evita discutiile serioase special?poate ii micuta pt discutii serioase?[citi ani are?]
 
eu am impresia ca tre sa ai incredere in pesoana pe care o iubesti ca sa stii dc tine la tine...caci dc va vrea sa te minta,te va minte
 
dap citeodata ar fi trebuit de inchis ochii, poate e mai bine asa, adevarul e mai dureros ...
 
clar lucru ca spun totul !! poti verifica la Sirb... din postul de mai sus imi dau seama ca vaabshe nu ai inteles esenta mea
 
daca ar fi totul asha de simplu cum dzyshi tu oby, tipa adevarul 100/100 pastreaza relatzia... pe branza... de asta shi mentzinerea unei relatzii e un lucru dificil, pentru ca nu e nici adevar pur dar nici minciuni cu carul - e o blantza intre adevar si intre a nu spune unele lucruri...
 
O relatsie unde se zice tot ce se crede(adica plina de adevar) nu are nici cea mai mica shansa se supravietsuire :)
 
apu da Sveta eu stersesem mesajul meu :)
Eu cred ca e important sa nu spui minciuni, insa adevarul nu-l spui pin la capat; vezi, ca daca nu te intreba nimeni mai bine taci. Sint lucruri care nu trebuiesc spuse, cit de tare nu te-ai iubi , asta mie acum asa-mi pare , nu stiu mai apoi ce-oi crede.
 
da desigur ca sint intotdeauna mici inconveniente la persoana iubita...ba nu s-o spalat pe dinti,..ba are nasul strimb,ba nu-i sta bine imbracat..dar daca stai mereu si dojenesti,chiar cu adevarul,este posibil ca sinceritatea ta si modul direct in care spui,sa supere respectiva persoana
 
rea buna cum e EA,
as fi fericit daca'r fi a mea.
Si intr'o relatie ma port asa ca si cum as dori eu sa se comporte cu mine!
La intrebarea: "Cum sa vezi daca intradevar tsine la tine... " - pentru ce sunt ochii? observa'i simturile. miscarile, dorintele.
 
Back
Top