Cum sa vezi daca intradevar tsine la tine...

Cand iubesti cu inima cuvintele intradevar sunt de prisos.Au efect asupra mea doar la inceputul relatiei.Eu mai vad, atunci cand are o ciocolata care-i place mult mult si-mi da si mie din ea :imslow:
 
Toate intrebarile ce tin de dragoste sau de o relatie sunt dificile. Aceasta cred ca este una din cele mai dificile. Intr-adevar, cand cineva tine la tine sau tu tii la cineva este mult mai simplu sa simti, vezi, recunosti (cred ca). Dar pana nu vei gasi raspunsul ferm, care sa te convonga, vei fi mereu chinuit de diferite ganduri.
Pe de o parte iti pare ca tine, poate chiar te iubeste, dar daca nu ai raspunsuri la toate "de ce"-urile posibile si chear mposibile uneori, ramai doar cu indoieli.
 
Uneori nu reusesti sa fii ferm convins nici de propriile sentimente, de unde sa mai ai convingerea pe cat priveste sentimenul altcuiva?
Dragostea devine mai profunda odata ce creste teama de a pierde persoana iubita....
Ei da', intradevar e un subiect care nu va avea niciodata toate raspunsurile, si noi vom scrie asa cum gandim si simtim la moment.
 
si eu asa cred...ca simti, dar cred ca uneori circumstantele mai demonstreaza si contrariulll...who knows... depinde de situatie
 
ian lasati simturile estea. :D Va duc in erroare. Sh cind o intinde spre amanta/amant, si vine acasa cu bani, cica vine obosit de la lucru, tot simtiti?? Sunteti jalnice. Iaca de ce sexu tare nu vre' sa creada in asa fantezii :p
 
da.... intrebare care framinta pe multa lume!!! tii la cineva atunci cind te simti <implinit> linga persoana data "daca ma intelegeti ce vreau sa spun", atunci cind faci tot posibilul ca persoana iubita sa fie mereu fericita, sa fie vesnic cu zimbetul pe buze... dar chiar si atunci nu poti fi sigur ca cineva tine la tine!!!
 
se simte...nu tre sa intrebi, sau sa faci ceva anume ca sa afli daca tine sau nu la tine...e de ajuns sa stai de vorba cu partenerul/a si sa intelegi daca e sau nu ceva la mijloc....
 
numa' atat???... ma, da glumetzi mai suntetzi... :) pentru unii trebuie tehnica speciala pina ii afli toate "dedesubturile"...
cica din discutzie:
-ma, tu tzii la mine?
-da, ma, tzin la tine...si nu ma mai intreba atit ca ma-nervezi..
- biine, bine, te cred!...
:))
 
asta mi-aduce aminte de piesa Liuba shi Colea de la planeta moldova... cam tot asha, da ma mai iubeshti? da tzii minte cand ma likei cu un pumn de perete? :D
 
Back
Top