de ce exista probleme in lumea asta?

poate si-ar da seama dar crezi ca le-ar pasa, situatia e similara celeia ce exista la tara cu viile nu?

Intra Mos Nichifor si deamu gazda trebuie sa scoata un ulcior de vin din beshi, si gusta Mosu si iara gusta impreuna cu gazda, mai intra Mos Vasili, si mai scoate gazda al 16 ulcior din beshi, si sara se duc tati la saslic la padure...

Bautura nu-i drog sau tigari de acord, dar nu facem greseala sa cadem intro ripa tipa, uite cum ai mai ghine, bei o sticla de coniac sau inhalezi un pachet de astra...

Cum se spune sa incercam sa ne mentinem sanatatea (capoi daca nu noi shine altcineva, Mos X de la tara?) si sa ducem o viata cit de cit normala, iar cind sheva ne to, intrati pe forum si discutam totul, ca practic cumva pentru asta si suntem aici...
 
Dar forumul, in masura in care te indeparteaza de aproape nu este un drog/surogat? Cred ca si aici trebe cumpata...
 
Nicanor, corect... Din aceasta cauza trebuie evitate duble face-uri. Sunt persoana care scriu aici o parere apoi ceva contrar in lata rubrica...
 
explicami si mie ce spui prin 'indepartarea de aproape'...

Orice lucru trebuie sa fie folosit cu 'cumpatare' cum spuneai mai inainte, adica sa nu mergem inspre extreme dar sa ascultam si de altii, sa vedem lumea prin ochii lor, sa cistigam acea 'cumpatare', si uneori vad eu ca se aprind pe alocuri niste conflicte mai arzatoare, care poate pe unii ii ating la suflet, si atunci oare numai cel 'atins' este vinovat, probabil ca si cel care 'atinge' isi are partea sa de merit in chestia data...
 
la calculatorul din spatele meu sa ivit o fereasta care spune
error loading pleas rinstall windows.

mai mare bucurie nu cred ca mai trebuie
 
eu n-am nimic impotriva marihuanei
cred ca cu masura si la timp potrivit nu strica
pot-ul nu te face sa fii addictive si nu e rau pentru plamini
e ca un leac pentru a uita de stres si a te relaxa
 
"pot-ul" e cam rau pentru plamini, dar nu are alte efecte rele pentru corp ca, de exemplu, tigarile.
 
Bai, ian nu graiti de rau de sora mea de cruce (marihuana)...si aiuriti cu tatul deamu, eu nu fumez, ai am tras odata un pih si nu am avut nika si de ce mie sani stric samnatatea, sii legat de fumat, oooo, sint svarshik adevarat, sudez tot ce gasesc....cite 3 pachete pe zi!!!
Lano...nu va temeti nu va afum eu pe voi!
 
Eu n-am sa delirez multe la asta tema: doar ca problemele noi singur ni le cream, e un fel de raspuns la ceea ce facem, asha e firea omului...
 
Probleme sunt deatata ca sunt bixe ....:wink:
de fapt ele manipuleaza lumea prin barbati,
care 70% is cabeli!
 
asta in cazul cand cabeliy se gandesc cu ce au in pantaloni da nu sub priciosca. in rest nu-s deaord.
 
ia rapid Thorax in rubrica Ciuleandra taman pentru tine despre ideile lui Schopenhauer :smile: tuc!
 
probleme exista, pentru ca sa iesim la aer curat, in padure, pe malul iazului sau riului si acolo sa ne gindim putin si sa gasim iesire din situatia grea si apoi sa ne odihnim si sa ne bucuram de viata.
 
hm
eu cred ca fara probleme viatza ar fi prea monotona shi nu ar mai fi interesanta.......
asha mai ai nishte restantze, te mai gruzaneshti ca nu ai bani nici de drum, te mai sperii ca sare vreun ciine la tine.... dar in fine dupa ce treci de toate astea...... totul e bine.... :smile:
dar oricum asha e ea viata.. polosa belaia polosa ciornaia :smile:
 
viatsa fara probleme ar putea fi in cazul cind nu le iei in cap :lol:
asha shi fac 50% din moldoveni, poate exagerez un pic dar :tucel:
 
Problemele exista ca sa fie rezolvate, pur si simplu viatsa e mai interesanta asa. Primesti asa o satisfactie cand stii ca ai dat examenul la invatatorul la care ai avut restantsa sau ti-ai gasit de lucru.
:ciupel:
 
Back
Top