de ce exista probleme in lumea asta?

da cum altfel sa testeze vitalitatea organismului daca nu prin probleme
si cei care doresc viata fara probleme probabil ca nu poseda programul cela anti-problems sau problems-solver
asa ca sunt necesare si e necesar sa te inveti sa le privesti corect
 
Problemele in cele din urma tot oamenii shi le creaza singurei cu minuta proprie dar sunt foarte multe cazuri sau sa zicem in marea majoritate a cazurilor suntem neputiincioshi in fata a tot ce nu aduce viata in cale shi atunci aparitia anumitor probleme nu mai depinde de noi shi in acel moment nu ne ramine decit sa incercam sa le rezolvam iar daca nu reushim, atunci sa ne resemnam doar shi sa incercam sa mergem inainte cu o speranta ca ziua de miine ne ve aduce ceva mai bun...
 
Problemele exista pentru ca sa simti ca traiest, iar cei mai slabi :wink: sa se intrebe de ce. Drept face Olishca : lasa-l sa se distreze. Unica conditie : sa nu-i prelungesti rodul.
 
Sa observam data alaturarii lui NNN shi imediat ne vom da seama de viziunea lui asupra vietii shi problemelor! :razz:
 
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
Pe 2001-04-19 09:31, kedd a scris:
ok, atunci cum explici numarul atat de ridicat (care in moldova creshte pe zi ce trece) de alcoolici shi dependentsi de droguri ?
[/quote]
Iti explic eu.
Mentalitatea timpita, educatzia proasta asta este cauza directa care duce la creshterea numarului de dependenti de dorguri, alcool, etc.

_________________
Best regards from iulik:
------

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: dune pe 2001-09-19 15:40 ]</font>
 
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
Pe 2001-07-03 11:56, Thorax a scris:
Viatsa = probleme asha ca odata ce traieshi eshti deja o problema pt cineva sau ceva ! :smile:
[/quote]

apu davai dara sa ne impushcam!
 
Picarduts eu sa intseleg ca tu eshti un orb sau gradul tau de inteligentsa nu-ti permite de a evalua realist lucrurile ? Bucureshti ...
in locul tau ash lua 'savocu' in mana shi ash strange junk-u de pe strazi lasat de mult stimatii shi iubitsii noshtri basarabeni care fac trafic de orice ! :smile:
Asha ca nu mai fi atat de inspirat ! pls
 
Cred ca in viata asta trebuie sa incerci de toate ,inclusiv si weed,dar de asemenea trebuie sa stii cind sa te opresti.Oricum cu totii trebuie sa murim dintr-o oarecare cauza,si noi suntem in charge sa ne alegem cauza mortii(Alcool,droguri,tutun)Asa ca toti fac o alegere inainte de a incepe a folosi:droguri,tutnul sau alcool.
 
nu stiu cum voi da eu pina cind nam ales sa mor de nimic...sa zishem ca beu bere si jin si coniac citeodata da nu ieu tat la asa nivel capoi daca cheptu meu are sa accepte ca iaka o sa murim de alcool apoi precis ca ma apuc de baut si intro sara dau duba, nu da Doamne :smile:
 
Sint de acord ca in viatza trebuie sa incerci de toate, dar aceasta e alegerea fiecarui om s-o faca sau nu. Shi niciodata nu trebuie de facut abuz de alcool, tutun, drog, etc.
Ce tzine de moarte, nu cred ca cineva din acest forum se apuca de murit, shi nici eu, de altfel. Dar chiar daca ash muri, ash vrea sa mor nu din cauza acestor "solutzionari" ale problemelor omului(drog, tutun, alcool, s.a.), dar de la un extaz super, mega, ultra facind dragoste. (cred ca nimeni nu s-ar da in laturi da la asha un "finish").
 
Ideea asta se misca!!!
Fantezia lucreaza tare bine , dar ginedeste-te la virsta!!! Ai sa poti face " Asta" La vre-o 60-70 ani?Sau poate mai mult?
Dar oricum mai bine un Sfirsit tragic decit o tragedie fara sfirsit( cum a spus cineva odat)
 
ca sa avem o ocupatie,ca sa nu ne fie trist si sa nu ne lenevim.
de fapt,se spune ca omul singur si le creeaza,pentru ca are in permanenta nevoie de activitate...
sper ca am raspuns la intrebare.
 
hai

hai sa fim seriosi, nu ne face nimeni probleme noi suntem problema noastra: oamenii intre ei si de unii singuri fac si isi fac tot timpul probleme mai mari sau mai mici. si mai sunt inca cativa care ne fac probleme, care sunt aceia?
 
Back
Top