de la moderator

adrenalina

fara aripi
voi reinvia vechea tema, in care vor fi specificate cateva reguli de baza pe care trebuie sa le respectacti, aici veti primi explicatii pentru temele sterse si avertismentele pe care le primiti pentru rea purtare. tot aici puteti sa imi spuneti ce nu va convine sau sa va argumentati purtarea :)

1. va adresati doar cu nick-ul, fara a folosi numele adevarat al persoanei. nu aveti voie sa dezvaluiti numele real al unei persoane. nu aveti voie sa oferiti date personale ale userilor de pe acest forum.

2. spamul nu este permis. toate mesajele care se departeaza de tema sau se transforma in dispute personale vor fi sterse.

3. nu folositi injurii la adresa altor useri, nu aveti voie sa injurati, indiferent de limba pe care o folositi.

4. respectati opinia celorlalti si, va rog, purtati discutii argumentate.

5. daca folositi materiale in rusa sau expresii in limba rusa, va rog, sa le insositi de traducerea in limba romana sau de un scurt rezumat, pentru ca userii care nu cunosc rusa, sa nu se simta defavorizati.

6. incercati sa nu deschideti mai multe teme care sa trateze acelasi subiect. cautati bine in temele existente inainte de a posta o tema noua. asa evitam haosul si repetarile inutile.

deocamdata atat... in rest va urez navigare placuta si discutii cat mai interesante. pentru userii noi, bun venit in randul nostru, pentru cei vechi bine v-am regasit :)
 
Mulţam. Doar 6 reguli, mi se pare super. Pe alte forumuri unde eram membru trebuia să respect vreo 40-50 de reguli diferite şi cum nu ştiam dect puţine, n fiecare zi ncălcam cteva. O să mă străduiesc să le respect pe astea şase.
 
exsita regulamentul de baza al foumului, care va fi postat in curand...
aceste reguli sunt sa le spunem suplimentare si tin sa le citeasca cei care scriu pe Politica. motivele sunt foarte intemeiate, crede-ma :)
 
eu pru si simplu sustin ceea ce a scris adrenalina...caci credeti-ma am sismti-o pe pielea.. mea :(
 
Pt userul Mih@... vad ca nu ai avut bunul simt sa citesti acest miniregulament... ai incalcat regulile 2,3,4... si pentru asta ai primul avertisment! in plus, mesajele au fost sterse.

la 3 avertismente ai banare...
 
Pt userul dixy

se pare ca nu ai citit mesajul meu din aceasta tema, cand am specificat clar ca nu este voie sa furnizezi date despre alti useri si nici sa fii nerespectuos...
daca este ceva de aflat despre userul Ferencz, vom afla la timpul potrivit si prin atitudinea lui de pe acest forum. deocamdata nu ne-a dat motive de suparere si nu cred ca este corect modul in care ai actionat. disputele personale se poarta pe privat.

mesajul tau a fost sters...

iata primul averstisment si pentru tine!
 
Re: Pt userul dixy

pentru semnalarea mesajelor care va deranjeaza aveti un buton in dreapta sus pt fiecar emesaj sau ma contactati pe privat si imi spuneti plangerea. sau aici... depinde de gravitatea problemei :)
 
Pt dl Ferencz
deci eu am scris ce am avut de scris ... te rog sa citesti... in rest, ai ceva de impartit cu domnul Dixy, te rog sa o faci pe privat... oricum mesajul tau il sterg pt ca contine date personale si ofense... exact cum am procedat cu dl dixy mai devreme.

nu vreau aici razboi sau dispute vechi... voi lua masuri mai drastice daca nu incetati...
 
Radu... am scris aici un regulament... nu l-am scris asa numai de dragul de a tasta cuvinte... asa ca fa bine si respecta-l!
 
Re: catre moderator

E primul mesaj. Sper sa nu para nu la locul lui. Am doar o intrebare pentru inceput. Regulile de mai sus sau alte "legi" de pe aici, se refera la toti forumistii, inclusiv si la moderatori, administratori, etc? (Aceasta pentru ca sa inteleg daca imi gasesc loc aici)
 
Re: catre moderator

voi face din doua teme una... sunt doua teme despre Transnistria si credca ar fi bien sa le unesc... ca sa putem discuta normal pe acest subiect... asa ca voi muta mesajele si voi schimba denumirea temei. sa stiti ca acolo si numai acolo se plaseaza de acum inainte mesajele despre transnistria...
 
Re: catre moderator

adrenalina said:
Buna Onisifor... long time, no see... ma bucur ca ai revenit pe la noi :)
si eu ma bucur sa va revad !!!
am fost in concediu...nu am avut acces la internet
dar o intrebare .....mi-am cautat vechiul user name (Onisifor Ghibu) si mi-a raspuns sistemul ca nu ma recunoaste ...ca cica nu exista ...ati sters toate vechile nume ???
 
Back
Top