de la moderator

Re: catre moderator

citeste la foumul Seara pe Deal si ai sa intelegi ce s-a intamplat... a avut loc un mic incident...
 
forumul international este deschis in partea de jos unde este Moldova veche... si acolo puteti plasa in orice tema doriti :)
 
Re: catre moderator

"Complexele si resentimentele la moldoveni":

Mesajul lui Robi pare fara sens prin cenzurarea postarii Sventlanei. Nu cred ca trebuia cenzurat, chiar daca ceea ce scria ea acolo...
 
optional

Draga, Fulger, Adrenalina...sa nu iei cumva acest mesaj ca spam, sau off-topic, sau mai stiu eu ce...

Nu gasesc smiles-urile...de exemplu era sa folosesc niste smiles-uri ca sa fiu mai inteles ((((....asa de trist ma simt fara smiles-uri...(((((

cica e scris ca smilies are on...da' eu le caut si le caut, pe toata pagina, intorc pagina, rasfoiesc paginile si nu dau de smilies (((((....sinceer...

poate calculatorul e de vina? poate? e posibil?
 
Re: optional

Roman Moldovean... eu nu am sters mesajul Sventlanei... ea singura si l-a sters. eu nici macar nu am vazut ce scrie. daca a ales sa il stearga este treaba ei...
 
Re: optional

Burduff... in momentul in care faci replay la un mesaj se deschide pagina unde ai un dreptunghi in mijloc... acolo scrii textul... iar in partea dreapta, langa dreptunghiul mare trebuie sa iti apara unul mai mic cu cateva smileuri....
mai incearca o data poate reusesti :)
 
Re: optional

adrenalina said:
Burduff... in momentul in care faci replay la un mesaj se deschide pagina unde ai un dreptunghi in mijloc... acolo scrii textul... iar in partea dreapta, langa dreptunghiul mare trebuie sa iti apara unul mai mic cu cateva smileuri....
mai incearca o data poate reusesti :)

merci, tot nu-mi apare niciun triunghi sau dreptunghi, totusi gasesc eu ceva...

uite ca un semn de multumire...:hug:
 
Rog atentia moderatorului la mesajul #65 postat de Dixy pe topicul cu "Separatism....":
Quote:
Originally Posted by dixy
PNL nu propune regionalizarea romniei. Cel mult cţiva bolnavi psihic. Orice schimbare a Constituţiei - iar regionalizarea implică schimbarea Constituţiei - trebuie aprobată prin referendum. Iar poporul romn nu va vota niciodată cum vor duşmanii ţării. Ghinion domnilor revizionişti!
----------------
Prin mesajul sau, omul refuza sa accepte o stire de presa si catalogheaza pe adeptii regionalizarii ca Fiind BOLNAVI PSIHICI. Rog sa aduca probe scrise cum ca as fi un astfel de bolnav. Daca nu poate, rog atentionarea sa si editarea mesajului sau. Rog de asemenea ca mesajul meu de raspuns pe acel topic sa nu fie delete ci doar editat, daca este cazul, prin eliminarea frazei cu PS....
Multumesc.
 
Rakoczi Ferencz said:
Rog atentia moderatorului la mesajul #65 postat de Dixy pe topicul cu "Separatism....":
Quote:
Originally Posted by dixy
PNL nu propune regionalizarea romniei. Cel mult cţiva bolnavi psihic. Orice schimbare a Constituţiei - iar regionalizarea implică schimbarea Constituţiei - trebuie aprobată prin referendum. Iar poporul romn nu va vota niciodată cum vor duşmanii ţării. Ghinion domnilor revizionişti!
----------------
Prin mesajul sau, omul refuza sa accepte o stire de presa si catalogheaza pe adeptii regionalizarii ca Fiind BOLNAVI PSIHICI. Rog sa aduca probe scrise cum ca as fi un astfel de bolnav. Daca nu poate, rog atentionarea sa si editarea mesajului sau. Rog de asemenea ca mesajul meu de raspuns pe acel topic sa nu fie delete ci doar editat, daca este cazul, prin eliminarea frazei cu PS....
Multumesc.

Păi vezi tu Racokzi, eu nu fac referire la tine. Cnd am spus "PNL nu propune regionalizarea Romniei. Cel mult cţiva bolnavi psihic.", m-am referit la cei cţiva potenţiali susţinători ai regionalizării din cadrul PNL. Asta desigur, dacă tu ai spus adevărul şi există vreo persoană n PNL care să susţină aşa ceva. De ce am spus "bolnavi psihic"? Pentru că au o problemă n a percepe realitatea.
 
deci, eu v-ammai avertizat o data ca discutiile astea nu sunt ok... dl Ferencz... va rog sa mai scrieti cate ceva de la dumneavostra, nu ne tot dati articole... este las si nu raspundeti la provocari...

dixy, pe viitor te rog sa fii mai atent cum te exprimi, pt ca lasi loc la subintelesuri...

insa, nu voi lua masuri, pt ca dixy si-a motivat destul de bine postul si nu am baza in regulament pt ca nu este atac direct la persoana... si nici nu se pune problema banului...

discutati civilizat si transparent...
 
Dl Calin... va propun foarte intens sa va calmati... sunt reguli care trebuie respectate... nu faci reclama, userii din ro trebuie respectati, indiferent daca tie iti pasa sau nu.

cat despre celelalte urlete pe care le-ai spus, nu stiu de unde ati scos ce ati scos, dar interpretarile si nervii dumneavostra tot nu vor schimba nimic... si va rog pe viitor sa aveti foarte mare grija cum scrieti... eu inca nu v-am cenzurat... dar daca continuati asa, atunci ma voi vedea nevoita sa actionez...

deci, astept acel rezumat in limba romana.

faptul ca va suprati pe mine nu ma intimideaza... cititi regulamentul care l-am postat in aceasta tema si gata plus regulamentul de la Sara pe Deal... veti vedea ca am perfecta dreptate. eu nu am nimic cu dumneavostra sau cu opiniile dumneavostra atata timp cat respetcati regulamentul...
 
n atenţia duduii Solara.

Stimată duduie, primesc de la dvs. această interesantă alocuţiune pe PM:

Solara said:
In calitate de moderator pe moldova.net (chiar daca nu pe "politica" sau "integrare"), iti dau un avertisment pt semnatura obscena. La 3 avertismente, primesti ban. Esti rugat sa-ti schimbi semnatura. Daca ai vreo nemultumire legata de avertisment, astept sa ti-o expui public pe una din temele deschise de moderatori pe forumurile lor.

Ca să dau curs aşteptării dvs., mi exprim nemuţumirea aici şi vă rog să demonstraţi că semnătura respectivă este obscenă.

Vă doresc şi dvs., ceea ce mi doriţi şi dvs., mie. Să aveţi o zi bună.
 
Re: n atenţia duduii Solara.

semnatura era foarte sugestiva si plina de ura... in general mesajele tale in ultima perioada au fost agrsive, homofobe si ai atacat pe toti care nu sunt de-acord cu tine... indiferent de preferintele tale, nu sunt acceptate cuvinte ca pedarasi, poponari... instigare la violenta si bataie de joc asupra unei anumite clase de oameni.

acesta este primul avertisment si sper ca iti vei mula mesajele dupa anumite reguli ale purtarii unei discuti.

ai vazut ca nu esti cenzurat... nu iti lezam libertatea de exprimare, doar modul in care te exprimi...
 
Re: n atenţia duduii Solara.

adrenalina said:
semnatura era foarte sugestiva si plina de ura...
O semnătură sugestivă trebuie pedepsită?

Pentru cei care nu ştiu despre ce semnătură era vorba:
"Cavalerii din Kurlanda să se care n Olanda."

adrenalina said:
in general mesajele tale in ultima perioada au fost agrsive, homofobe si ai atacat pe toti care nu sunt de-acord cu tine... indiferent de preferintele tale, nu sunt acceptate cuvinte ca pedarasi, poponari... instigare la violenta si bataie de joc asupra unei anumite clase de oameni.

acesta este primul avertisment si sper ca iti vei mula mesajele dupa anumite reguli ale purtarii unei discuti.

ai vazut ca nu esti cenzurat... nu iti lezam libertatea de exprimare, doar modul in care te exprimi...

Ce facem, acum pedepsim şi dicţionarul Limbii Romne:

PEDERST, pederaşti, s.m. Persoană care practică homosexualitatea; homosexual. – Din fr. pdraste.

Ct despre răspunsul tău nu aşteptam nici un răspuns din partea ta, aşteptam un răspuns din partea duduii Solara, aşa cum mi-a spus n PM.
 
Re: n atenţia duduii Solara.

te rog sa aigrija cum te exprimi... nu am vazut nicaieri sa fii acceptat sa o numesti duduie... asa ca te rog sa ai putin respect.
 
Re: n atenţia duduii Solara.

adrenalina said:
te rog sa aigrija cum te exprimi... nu am vazut nicaieri sa fii acceptat sa o numesti duduie... asa ca te rog sa ai putin respect.

DEX 98:
DUDIE, dudui, s.f. Domnişoară. [Pr.: -du-ie] Cf. tc. d u d u.

Dicţionarul de sinonime:
DUDIE s. v. domnişoară.

Dicţionarul ortografic:
dudie s. f. (sil. -duie), art. dudia, g.-d. art. dudii, pl. dudi

Noul DEX
DUD//IE ~i f. (folosit şi ca termen de adresare) Persoană de sex feminin pnă la căsătorie; fată; domnişoară. [Art. duduia; G.-D. duduie; Sil. -du-ie] /cf. turc. dudu

Cei care au trecut prin şcoală ar trebui să ştie asta.
 
Re: n atenţia duduii Solara.

dixy, nu fa cu mine limba romana... in al doilea rand abtinete de la comentarii de genul celor scise mai sus... in al treilea rand daca ti-am spsu sa nu te adresezi asa ar fi fost bine sa te conformezi...

eu inteleg ca tu vrei razboi... si asta nu este bine deloc...
 
Back
Top