Declaratii de dragoste

Tu crezi c-a fost iubire-adevarata....
eu cred c-a fost o scurta nebunie....

Cu asha versuri se incheie de obicei dragostea:)) ....nu shi p/u cei optimishti desigur:)
 
LSD-25 Cind ma uit la tine ma simp asha de bine de parta am luat o doza de mescalina...Numai intorc capul shi ma uit din nou shi deacuma am peredoz... :crazy:
 
Eu de fapt sunt realista:) de aia am shi ales anume acele versuri...desigur ele nu sunt valabile chiar in toate cazurile..dar...
 
back again cu dragostea

baieti si fete, eu citesc declaratiile astea si nu-mi vine sa cred ce lipsa de creativitate. rusine in special celor de la Prometeu care au invatat sau invata in liceul de inventica si creativitate. Dupa circa doi ani de zile eu am intrat pe site-ul moldova.net ca sa-mi dau seama ca primele mesaje la aceasta tema care a fost inceputa cu circa 4 ani in urma au fost scrise si de mine, jawa, ciofu, adelina si alte legende vii (la mine nu ma refer) ale acestui forum. eu as vrea sa ridic un pahar de vin in cinstea lor, sa le doresc multa sanatate, multa dragoste iar baietilor "sa fiti batz". Sanatate si virtute.
 
:)

Am primit-o yntr-un sms odata... Nu mai tsin minte de la cine :

"Daca cineva vreodata va reusi sa-ti scrie numele pe soare cu o bucata de gheata, inseamna ca te iubeste mai mult decat mine..."
 
Esti trandafirul vietii mele,ai crescut in sufletul meu,ai inflorit in ochii mei,
esti rosu ca si sangele ce trece prin inima mea,nu te vei ofili niciodata in
visele mele, Te iubesc, te doresc, numai la tine ma gandesc...
 
Am dat cu mouse-ul peste topic in speranta de a citi si spune ceva daca nu frumos, macar interesant.
Sa zic ca am fost uimit? Nu, dar oricum... Am avut rabdare numai pana la pagina 20. Spam, spam, spam. Si doar pe alocuri mai rasare printre tot buruianul de vorbe cate o floricica la tema.
la fel si eu, m-am luat dupa marea majoritate. Nu pot fi exceptional. Adica am bagat si eu spam-ul meu
 
Chingachguk said:
Am dat cu mouse-ul peste topic in speranta de a citi si spune ceva daca nu frumos, macar interesant.
Sa zic ca am fost uimit? Nu, dar oricum... Am avut rabdare numai pana la pagina 20. Spam, spam, spam. Si doar pe alocuri mai rasare printre tot buruianul de vorbe cate o floricica la tema.
la fel si eu, m-am luat dupa marea majoritate. Nu pot fi exceptional. Adica am bagat si eu spam-ul meu
Klassna...efectul turmei:)
 
Te iubesc nu doar pentru ceea ce esti
ci si pentru ceea ce sunt, atunci cand sunt cu tine
Te iubesc nu doar pentru ceea ce ai facut din tine insuti, ci si pentru ceea ce faci acum din mine.

Te iubesc pentru ca mi-ai facut mai mult bine decat orice convingere
si m-ai fericit mai mult decat oricare soarta.

Ai facut asta chiar fara sa ma atingi,
fara sa-mi vorbesti, fara sa-mi faci macar un semn.
Ai facut-o doar prin simplul fapt ca existi langa mine si,
la urma urmei, s-ar putea ca tocmai asta sa fie
ceea ce se intelege
de obicei prin cuvantul "prieten"!
 
Nu stiu daca exista cea mai frumoasa declaratie de dragoste pentru ca toate sunt frumoase in felul lor,dar aceasta declaratie imi place mult :::
As vrea sa fiu,
Ce n-am fost pentru nimeni,niciodata!
As vrea sa fiu,
O floare inghetata in asteptarea mangaierii tale...
Sa fiu,
Lacrimile de iubire alunecandu-ti pe obraz;
Sa fiu o raza de lumina plina de speranta
In clipele de singuratate;
Sa fiu chiar sufletul tau,
Sa-l fac mai bun si sa-nteleaga,
Ca eu te pot iubi cum nimeni n-ar putea vreodata.
As vrea sa fiu,
Ce n-a fost nimeni pentru tine,niciodata...
 
Back
Top