Declaratii de dragoste

ale' "Da ori Da" ??
grin.gif
 
Aveam un joc cu prietenii totsi anii de liceu ,si cine reusea sa ia telefonul mobil de la unul din ceilaltsi din gasca incepea sa scrie la fetele din agenda scrisori de dragoste kit mai ratate ...
De pe telefonul meu au plecat timpenii de tipul :
"Esti o floare de primavara pe care ash vrea sa o miros.
O da."
 
declarazia mea e ptru baiatul care ma aduce la orgasm repede,andrea mio ti amo voglio sta giorno e notte con te,e italian iubitul meu si eu stau la r0ma
 
pt Soare
Trebuie sa ma iubesti
Pentru cata ploaie ma bate
Pentru cata frunza ma poarta
Pentru cate ganduri ma duc
Trebuie sa ma iubesti
Pentru timpul pierdut
Pentru lacrimile varsate
Pentru suspinele irosite.

In singuratatea plina de umbre
ce ma inconjoara
Cu toate sperantele adormite
in fiinta firava
Ce se strecoara inspre tine
trebuie sa ma iubesti.
Doresc atat de mult
incat nu se poate sa nu fie asa,intelegi?
 
pt Soare
Ma-ntrebi ce sunt,
poate un vant
eu sunt putin frustrata
si putin speriata
si orice vine incet
ma doare
Am ochii tristi,atenti
usor caprui,poate uneori negrii
sunt slaba si
mi-e dor de mare
iarna,
stii si tu.
Cand vad o lacrima
m-adapostesc in mine
doar timpul merge mai departe
Tot ce se-nchide ,ma infurie
si mi-e aproape
tot rasul aruncat spre moarte.
Ma-nfrangi cu-n zambet
si ma-mbratisezi cu-o raza
adevarata.
Mai sunt de n-ai sa stii
inallta
dar ochii mi se umezesc
de roua ierbii
si plec mereu
si ma intorc mereu

asa sunt eu.
 
pt Soare

....Te pierd in fiecare zi,in fiecare clipa a ei,ca sa te pot regasi,mai bland,mai tandru,mai copil...te alung in fiecare ceas pentru a putea sa te caut si sa te simt venind iarasi,asa cum stii tu sa vii..Trebuie,si ma lupt sa te trimit pe taramuri de care mi-e teama pentru ca,dupa cautari,regasindu-te,sa ma simt redutabila.
Cand ma intorc in amintiri,cand ma refugiez in slendoarea lor trecuta presarata de zambete(numai tu stii sa-mi zambesti),te iau de mana.Te pierd zi de zi,ora de ora,pentru a fi langa mine,caci pierzandu-te mi-esti mai aproape ca niciodata,pierzandu-te esti al meu,numai al meu.
Te alung in fiecare clipa pentru ca,de cate ori te regasesc sa te primesc tinand in maini floarea miraculoasa.Miracolul unei lumi de mii de ani.
Dar cateodata si nu de putine ori de pird,imi spui trebuie sa plec,si incapacitatea de a te descoperi din nou ma face slaba,si nu te mai simt in stare sa revii.
Atunci cerul constiintei mele devine rugul apusului de soare dintr-o seara de ianuarie,devine Cerberii miilor arome din care se adapa florile,cei care vegheaza la poarta simtului si nu dau voie sa intre nici o senzatie cand ea e lipsita de semnificatii.

Ma gandesc,probabil am sa te mai pierd inca ani lumina si am sa te regasesc de fiecare data acelasi Tu pana cand iti vei da seama ca nu ai fost niciodata al meu.
Atunci amurgul chinuitor ,prezent doar pe ecranul luciditatii,va trece in suflet,si voi trai intens,crispata,tematoare ,orele acelui amurg spiritual.

Atunci..in ziua aceea.Te rog,te implor,nu-mi aduce niciodata acea zi,mi-e teama de ea.
 
pt Soare

Culorile vorbesc prin tine
albastrul din tine
imi sopteste ca pot fi fericita,
si eu ma opresc cu ochii in pamant,
putin surprinsa,usor emotionata
de un fior rece,
si-ti ascult micile minciuni despre iubire;
iar verdele din tine,
ah,uite cum verdele din tine
imi striga sus si tare
ca ma vrea pe mine,doar pe mine,
cu mine,doar cu mine
fara alte culori din afara.
Si incerc sa ma supun,cu toate ca stiu,si simt
maine negrul din tine
imi va vorbi cu seriozitate,certandu-ma
de curcubeul de culori
ce ma asteapta afara
si la care..ar trebui sa ma intorc.
si esti monocord,si stii
sa canti o singura nota
si cu toatea astea o sa ma intorc
mereu,mereu la tine.
si de am sa-ti arat curcubeul din mine,
nu ma respinge,ci iubeste-ma.
 
dragostea si ratiunea sunt doua notiuni care nu dainuiesc impreuna,sunt opozanti..sau ceva de genul asta saraneth
 
a doua e patetica... shi fel de fluturashi? fluturashi mortzi? cool, cred ca au un gust de mirodenii exotice...
 
Back
Top