Despre BEREEEEEEEEEEEEEEEEEEE!

PILS daca nu ma gresesc provine din limba ceha. Pentru prima data a fost facuta in oraselul Pilsen, Cehia.
 
Bravo Koif!Perfect.Cea mai buna bere se face in Plzen ,Cehia,la Uzina "Pilsen Urgel"
CEle mai sorturi:Gambrinus10,Primus,Gambrinus12!!!!!!!! eu am trait 2 ani in Cehia.......
 
Multumesc pentru apreciere Viorel. Oameni daca mai aveti intrebari referitor la bere, sunt la dispozitia voastra.
 
Doomie tie daca iti place Stela Artois, cred ca stii ca e facuta in Belgia si anume in oraselul studentesc Leuven. Belgia este una din tarile unde se face bere speciala foarte buna. Daca nu ati gustat, va dau 100% ca o sa va placa; va dau cateva nume: Duvel, Kasteel, Leffe, Park.
 
a fost cineva azi la Green Hills, ca am inteles ca pe 27 si 28 o sa dee bere 'skol' (n-am gustat niciodata) gratis....

Asa ca ducetiva si spuneti-ne si noua ce prezinta...
 
nu sunt intr-atit de versat in ale berilor, dar oricum thanks pentru info :wink:

PS: Guiness tot e buna. Baltika Nr. 9 e super, ca shi dramburger de fapt :smile:

anyway, beer is a magical drink :smile:
 
daaaa... iaka Baltica nr.6 shi nr.9 au fost berile care mau facut sa ma indragostesc ! (de bere evident :smile:)
 
Iaca ce e rau ca la noi nu se vinde bere straina calumea. Sa bei o bere belgiana, austriaca, germana, ceha sau irlandeza, asta da. Drept ca Arc tot e buna si inca e si ieftina.
 
Voi stiati ca este bere de cirese? In Belgia se produce de exemplu, asa un tip de bere. Cu toate ca berea belgiana e super, asta de cirese am inteles ca ii "prativnaia", si numai padrugile beau.

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: ciofu pe 2001-04-26 18:03 ]</font>
 
eu in state am baut un fel de vin spumant facut din caise sau piersici, mai in scurt ceva de tipu :wink: clar ca tot pentru padruji - dar la gust e buna :lol:
 
Si totusi cea mai buna e cea Ceha....
Radegast,Cerveny drak(14.5!!!),Branic,Litomerice,Zlopramen,Stary pramen,Budejovice.,primus
Stiu ce spun-acum traiesc in Deutcshland si in toata ziua visez numai Cerveny drak ....
 
Viorel ai perfecta dreptate. Ok, in ceea ce priveste berea PILS, bazar nu-i (cum spune moldovanul), dar ce-ti place din berea SPECIALA.
 
nu shtiu nu shtiu, am fost anul trecut in Berlin shi am baut la bere de imi crapau urechile, asha bere ca acolo eu inca nu am baut !!!

sincer negru
 
am fost nu demult in belgia si berea de acolo e mai mult decat ciupoasa, era una, iata am uitat cum se numeste, dar bruna.......ni-am zmuls si acasa vo 8 sticle da numa o zi o rezistat :lol:

ps. iata ni-am amintit acum. leffe se numea.

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: madwolf pe 2001-04-27 11:59 ]</font>
 
Back
Top