Despre BEREEEEEEEEEEEEEEEEEEE!

karoce patzani shi fete

in centrul moscovei este un centru comercial care se numeste "Ohotnii Read" si iaka aicea este un lokal tare prikolinii - "Phlegmatic dog" sau pi ruseshte - Flegmaticinaia sobaka.... preturile sunt mari da berea e buna iaka beu un Sokol de 80 de ruble - vre-o 2 dolari si stau in internet nasharu.... amus am sa incerc berea Ochakovo.... :)))))))

vacantza forever!
 
Eu ieri am baut 4 halbe de Guinsess la un pub irlandez. Pana la urma am cumparat si un chipiu cu Guinness :))

Guinness rulezzzz. Si puburile Irlandeze au ceva deosebit. La Chisinau cand te duci la Dublin Pub sau la Robin Pub, te duci ca la restaurant. Aici insa e asa o atmosfera libere, multa lume si fiecare se distreaza cum poate. Nu stiu cum e in Irlanda, cred ca e si mai fain, dar si la Marseille imi palce.

Imi mai place si berea alba. Asa se cheama ea aici in Franta "Biere Blanche". De fapt ea e din Belgia. Am baut Brugs si Hoegarden (daca nu gresesc cum se scrie). La noi n-am gasit asa ceva. E foarte specifica.

Propun sa adaugati un poll cu cele mai importante marci de bere.
 
Nu shtiu ce Guiness ai baut tu, dar eu n-am ramas f shoke de dynsu, iaca budweiser sau Heineken rulezzz, apropo Robin ete pub englez, iar Dublin cu adevarat are prea multa arogantza in el, iaca in Bucureshti pub-urile se apropie putzin de imaginea europeana a unui pub :roll:
 
hm.... nu shtiu Sam, nu shtiu... iaca trei druji de-a mei o fost yn state shy o baut Bud... rahat cu perje dupa parerea lor... cica chisinau nostru shy mai ghini bate la cap decat berea sheea... beu cu lazile shy nika tolk din ea... "nish macar nu potz sa borashti dupa asta" :))))))))))))))))
 
Sam said:
Nu shtiu ce Guiness ai baut tu, dar eu n-am ramas f shoke de dynsu, iaca budweiser sau Heineken rulezzz, apropo Robin ete pub englez, iar Dublin cu adevarat are prea multa arogantza in el, iaca in Bucureshti pub-urile se apropie putzin de imaginea europeana a unui pub :roll:

Guinness e foarte specifica si nu al toti le place. Nu e bere ca toata berea, si de acee nu poti s-o compare cu nici una. Poti s-o compari doar alte beri brune, dar si asta tot e diferit.

Budweiser am baut in Canada, bere ca bere, nu pot sa zic ca e rea si nici tare sa ma intresioneze. Iaca Heineken ... da. In genere din berea blonda imi place cel mai tare Stella Artois si Heineken.
 
stella artois parcai vin alb sec , eu prefer skol-u , asta daca vrei prilicina (1-3 beri), da cu prietenii (de la 5 beri in sus) chisinau e cea mai buna bere!!! ca nu bate la buzunar!!!!!!!!1 si nu-i ca arcu
 
Back
Top