Despre BEREEEEEEEEEEEEEEEEEEE!

Dune, la tine acolo nu se vinde bere belgiana? Tre sa sie.... bai ii super berea...daca este, zimi de care si te voi sfatui de care sa incerci... :grin:
 
sint citeva feluri de bere cu denumiri relativ stranii pe care inca nu leam incercat...zimi ce denumiri sint si eu cind oi mai intra pe la magazin moi uita daca gasesc...
 
berea frate cu romanu'! Si totusi care e cea mai buna bere romaneasca ca eu numa' Noroc si Silva am baut si nu vad diferentza intre ele si Chisinau' nostru.... ! Cind am fost la Piatra Neamt sub patul nostru Administratia a gasit 14 sticle goale de bere da' noi i-am rugat frumos si nu ne-au parit la conducatorii grupul venit in excursie... :smile:
 
miai adus aminte de un caz cu vreo 3 ani in urma: eram cu un coleg de clasa la Iasi, neam dus acolo sa dam toeflull...shi mai in scurt a doua zi dimineata trebuia sa ne ducem la test si am zis hai shom cumpara nishte bere, sa ne relaxam -- intram in magazin shi cind colo vad eu Amstel si inca niste ponturi straine, ne uitam ne uitam, am ales noi cite sheva...

mai tirziu dechidem noi berea, bem, bem, da sheva straniu cu dinsa, eu ii zic lui: bai sheva ni to; el tot parca de acord -- pina la urma pontu tipic - am luat bere nealcoolica :smile:

a doua zi dimineata tata lui intra in camera ca era si el acolo intro scurta deplasare sau sheva de tip si se uita pe masa sed vreo 8 10 sticle de bere, nu mai tin minte cite, goale desigur -- o zimbit si el cind o aflat ca majoritatea erau nealcoolice...

de atunci ma feresc de orice bere cu inscriptie Malt pe dinsa...
 
Iaca eu nu am gustat niciodata bere fara alcool...nici nu stiu ce prezinta.
Artur, Craiova e bere romaneasca buna. Iaca te duci frumusel cu niste patani la terasa Chateau si ei acolo o sa-ti propuna Craiova :grin:
 
nu... Ana Calcatin (tre sa o shtie cineva pe aishi:) mi-a zis ca s-au dus ei odata, vreo citeva zile in urma, la Club sa se uite la Final Fantasy shi cind au ajuns acolo era inchis. Au ashteptat vreo 20 de minute shi cind a venit mujicul de acolo ap le-o zis ca "baietsi, matinca azi film nu o sa shie". O ramas ecranul shi boxele, paremi-se.

Pacat, nu shtiu daca se vor mai investi bani in localul dat, pentru ca e scump sa mai cumperi inca o data proiector shi mai shtiu eu ce... nda
 
Doomie, mai scurt eu o sa contactez amus un mujic si aflam amus tat despre Chateau...daca e adevarat, apai e tare trist..
 
In privinta Cinema-Club-ului stati linishtiti ca am fost io zilele astea pe-acolo shi tot normal nici un furt nimic nu a avut loc!
 
violetik - hehe :grin:
a avut loc, pur shi simplu tu ajungi acolo cam tot asha de des ca shi mine. Numa nu shtiu din ce motiv :smile:
 
Bai voi deamu vati dezbaatut complet de la tema
Iaca io amu stau cu o sticla de bere linga mine shi este a 2 a dar toti ma sfatuiesc sa nu beau mai mult de 2 sticle capu' maine dimineata ii pyzdetz.
 
Nu-i secret iti pot sppune ca simbata asta implinesc 17 shi nu ma [cenzurat]e da eu ma refer nu la bere prastaia da la Carlsberg. In maxi sticla nou adusa din Deutushland ( cred ca coolgreetings stie ce-i asta) shi o maxisticla de asta este cit 4,5 sticle cu bere
Scuze ca am scapat asta in mesajul tracut.
 
Back
Top