Despre BEREEEEEEEEEEEEEEEEEEE!

Mie imi place berea nu am ce spune impotriva ei, numai ca cu masura.
La inceputul temei parca atsi inceput sa descrietsi calitatile berei, dar atsi ajuns a va lauda cine shi cit a baut. Oare asta este normal?
Shi ce daca cineva o baut mai mult decit altsii ce vatsi facut mai sanatoshi? Sau vreti sa va aratsi cit de crutie voi suntetsi? "Lauda de sine nu miroase a bine"
Apropo multa bere tot nui bine se duc rinichii.
 
Nimeni nu se lauda aici, daca nu ai observat citeshte inca o data !!!

deci insfarshit am gasit o bere italiana care pot sa zic ca e foarte buna, se numeshte Bafo D'Oro produsa de birra Moretti daca shtiti, iaca asha !!
 
Eu amu proaspat am dat de Grolsch sau cum se mai numeste, tot foarte buna, aici nu departe este fabrica defapt si cind te duci in vizita (tipa excursie) apoi daca vrei iti dau za dejeaba voie sa bei 2 ore bere cita incape in tine...eu inca nam fost da planific undeva pe weekend capoi sa am timp sami revin pina sa inshepe iara saptamina :lol:
 
nu stiu cum voi dar eu doresc o baltica numaru 6 rece pe chept, si tot nu prind ocazia....
 
sa shine be oboloni pe aicea? eu am fost in crimea vara asta si le-am incercat pe toate.

americanii o spun cel mai bine - "this beer kicks my ass".
 
o da, am vazt eu vreo doi americani aishi care s-au scapat la 'no age limit' :smile: shi in fiecare zi "mor" de la overdose de Beck's (bere locala:)
 
De ce atunci cand o tipa zice ca ii place berea, baietii se uita cam ciudat, e ceva rau? Si mai ales daca tipul inca nu bea bere...se lasa cu priviri urate...

Mie imi place berea...mult...:smile:
 
Pepers nu cred ca toti baietii fac asta. Eu mai inteleg cand fetele beau acolo in 3 o sticla de votka, spre exemplu, atunci da, chiar ca te uiti stramb la ele. Dar daca o fata bea bere, eu cred ca e normal, si nu face sa te uiti stramb la ea. Dar ok, mai depinde si in ce cantitati bea.
 
Uite o parerea fine', merci ciofu :smile:

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: pepers pe 2001-10-16 07:01 ]</font>
 
Ieri am baut "Mller" nentesc.... marge...


<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: dune pe 22-11-2001 10:35 ]</font>
 
Deamu cred ca o trecut vreo jumate de luna de cand n-am baut eu o bere... asa-i viata de student cand ai de invatat mult :grin:
 
iaka eu ieri pentru prima data in vreo citeva saptamini am baut Beck's (asha bere locala:) ... nda, viata de student e cam foarte diferita de cea din MD
 
Beck's destul de ciupos - bausem atit blonda cit si bruna; bruna matinka mai tare mio placut...

Oricum ieri am incercat niste bere 'special edition' de la Grolsch, se numeste 'Kornuit' sau sheva de tip facut dupa o reteta din 1676, bai shi bere, nu cred sa fi baut asa ceva vreo data, super! Incercati cu prima ocazie...

Iaka ma uit diferenta intre berea buna si cea 'deshovaia' - bere buna poti sa bei cit vrei si te simti om (cu masura desigur), bere deshovaia - cum am patit amu vreo citeva zile in urma, am baut vreo 4 beri mititele si neo trebuit 12 ore ca sami revin la normal...

Asa ca berea buna rulz!
 
Back
Top