Despre BEREEEEEEEEEEEEEEEEEEE!

mai baieti.....iaka ce am aflat eu azi....... berea strica ceva strasnic dintii! (e din cauza fermentilor!) sa nu va culcati dupa ce ati baut o bere fara a va spala dintii, caci fermentii existenti in ea o sa va cam fermenteze dintii de... o sa ajungeti repede ca baba fara dinti.

.........si daca tot vorbim de bere .........sa stiti ca a fost inventata de calugari a nush ce popor, pentru ca in post nu se poate bea vin.. ...!
 
Mel, cine ti'o zis asta o zis jumate de minciuna...adica in principiu e adevarat, dar ca sa ajungi ca o babuta fara dinti, tre sa bei butoaie cu bere, si mai degraba mori de ficat, pana iti cad dintii :wink:
 
ARC la halba parca e juma' urina iar cealalta jumatate apa... :roll:
Chisinau si Tuborg Ruuuuuuulezzzzzzzzzzz 8)
Recent am incercat bere mexicana Corona, 30 lei! mama iei... makar sa fi avut lamie, da asha am bauto ca pe Gura Cainarului... gustu' e original, doar ca nu prea mi-a placut...
 
eu prima data ieri am vazut asa sa se inbete fetele :lol: ... au baut mai mult ca patanii... numai ca trebuiau dupa asta tiriite acasa...
 
CIT potzi duce si de cea mai scumpa, ai sa le spui la ai tai cit costa shi de odata totzi te vor lauda ca te pricepi in bere :) asha-i mintea moldovanului!
 
Chisinau si numai Chisinau, dar din cind in cind burghezia se mai alinta si SILVA bruna, nu o sa regretati daca oi sa gustati
 
Back
Top