Despre BEREEEEEEEEEEEEEEEEEEE!

am scris amindoi in acelasi timp :wink:
raspunsul tau inca nu era :lol:

uite, ambele mesaje is la 11:59 :lol:

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: madwolf pe 2001-04-27 12:00 ]</font>
 
Fr Coifu und Negru
Cea Germana sa fiu cinstit e cam scumpa (am in vedere cea buna).Din sorturile mai eftine
prefer "Berliner Kindl" si "Berliner pils",,,
Graffin Walder e imposibil de baut.
Dar chiar aici (sa nu credeti ca m-am frinat
)multi prefera cea ceha ,dar cu denumire Deutsch-ceasca.De exemplu Budejovecky Budvar
aici e numit Budveiser.
Din berea speciala prefer cea "taiata".Adica 1/2 de bere blonda+1/2 de bere neagra.De obicei amestec de aceias specie.
Mai vreau sa adaug ca am lucrat la cehi intr-o pivnita si mult m-a uimit un neamt care m-ia comandat 1/3 vin+1/2 blonda+0,5 rom.
Nu degiaba cehii spun:Rusaci a nemci jsou prase.
Dar totusi mai buna ca Cerveny drac (balaurul rosu )inca nu am baut nimic.:cool:
 
Dupa parerea mea, berea speciala belgiana este cea mai.
Viorel eu sunt ciofu da nu coifu cum spui tu.
 
Pardon......n-am vrut sa te jignesc.
In privinta celei belgiene nu stiu dar in Germany exista bere care se face la manastiri
ce-i drept inca nu am gustat.
 
Baieti noi vorbim despre bere, despre ceha, germana, nu stiu mai de care, dar ce zicem de cea moldoveneasca? Eu zic ca e buna si a noastra. Of sa siu eu amu in Chisinau, si sa beau un Arc cu prietenii (si inca ii ieftina).

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: ciofu pe 2001-04-28 11:17 ]</font>
 
bali1.jpg

Tot e tareeeeeee buna

_________________

sysadmin.jpg





<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: Viorel pe 2001-05-02 06:09 ]</font>
 
mdaaa, niciodata nu m-am gindit ca a sa-mi placa asha de tare berea :cool:

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: negru pe 2001-05-02 18:05 ]</font>
 
Si stii cum e cu berea. Nu stiu oameni carora sa le fi placut din prima data. Trebuie sa o bei de cateva ori ca sa-ti placa.
 
Si iara despre berea ceha.Kozel e socotita una din cele mai cele!!!
lgba.gif
hirvy.jpg
histr.jpg



_________________

sysadmin.jpg




<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: Viorel pe 2001-05-03 03:47 ]</font>
 
Inca una-tot de la Pilsen Urg.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
radegast.jpg


_________________

sysadmin.jpg


<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: Viorel pe 2001-05-04 02:45 ]</font>
 
Tot e destul de buna -si cea alba si cea neagra.E o bere foarte rara.
lahev10sv.gif
lahev10tm.gif
lahev10tm.gif
lahev12.gif



sysadmin.jpg



<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: madwolf pe 2001-05-04 13:59 ]</font>
 
Berea este o bautura a degradatilor.

Moldoveni sustinetsi producatorul de bautura nationala.

In vino veritas

Jos kishorkoshii
 
Te voi dezamagi

Am baut cea mai buna bere din lume(asa spune traditsia)
1.Kaltenberg
2.Paulaner
3.Augustiner
Topul nu-mi apartsine.

Cu toate acestea trebuie sa fim patriotsi. Nu trebuie sa ridicam yn slavi cultura bavareza, ceha sau irlandeza.

Moldoveni, cinstitsi Purcari si Feteasca
 
vezi ca omul devine alcoholic nu din cauza berei, dar din cauza ca este slab de caracter.

tat'meo este berar (producator) si vinificator. Berea pe care o face e si buna, ca 'printre altele'...intreaba-l chiar pe domnul Fodda sau oricare altii care au avut ocazia sa o
'incerce' in proportii de CALDARI.

pentru ce am spus-o? pai am trait ceva timp cu beraria la doi pasi de mine si beam cate cel putin 3 litri de bere pe zi regulat si vad ca nici eu, nici unul din neamurile mele sau cunoscutii mei au devenit alcoholoci....
este doar un exemplu...

dar ca sa-ti spun sincer, nu prea am vazut alcoholici care se joaca 'cu berea', daca ai vazut arata-mi si mie.
alcoholicii hardcore prefera vodca.
 
Back
Top