Despre BEREEEEEEEEEEEEEEEEEEE!

dune nu se supara dar el incerca sa spuna ca aici so luat razna de la subiect oamenii vazind ca un challenge totul, iar ceia ce se afirma despre bere (statistic) este luat de multi ca o ofensa proprie, adica eu vad asta si spun ca adica cum, daca beu si eu bere is retardat sau alcoolic sau altceva? Posibil dar nu cred ca din cauza...

Exact aceiasi chestie cu Rolls Royce, daca iti cumperi un RR deodata intri intru o virtuala categorie de om cu bani, gusturi, cultura, trecut, mosii, etc. Dar, iaka si nenea de la ex-Seabeco imbla cu Bentley si ce spune asta, nimic despre bere in orice caz.

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: dune pe 2001-05-07 10:28 ]</font>
 
Vin cu o idee fiziologica dar cred ca toti au sa-i intseleaga sensu:
Oamenii de mai multe mii de ani de cind au aparut tot fac "treaba mare", se duc la WC sau in "trestie" :wink:
Cu toate ca acest proces este de fiecare data unic ca pe de alta parte si fiecare zi in viatsa noastra, nimeni n-ul considera un proces demn de mentsionat in literatura de exemplu, pe cind fara vin nu exista epizod de dragoste, veselie etc.
Fix asa si berea chiar daca unii nu stiu cind ea a aparut :smile: poate tare demult, poate mai putsin demult ramine o bautura de prolitariat si decadentsa morala, spirituala etc.

Si inca mai vreau sa mentsionez ca n-am auzit de fenomene inalt culturale gen Renastere in tsarile preponderent bautoare de bere. Pe cind Frantsa, Spania , Italia cuibul latinitatsii sau bucurat. Deci popoarele care beau bere sunt frynate.

Eu nu optez ca vinul ar fi superior berii in discutia data. Doar sa deschid putsin ochii si voi sa mai aflatsi ceva nou :wink:

Cam atyt despre BEEre.

pentru comentarii personale, foloseste te rog "mesaje private"
madwolf



<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: madwolf pe 2001-05-09 14:54 ]</font>
 
Mi-ati stricet toata discutiia.......asa bine afost fara Ciric. :cry:

_________________

sysadmin.jpg


<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: Viorel pe 2001-05-08 02:59 ]</font>
 
eu caroci saptamana trecuta am baut 50 litri de bere in 7, prichini? 3 zile eram ca shert
 
'noi' anul trecut am baut 90L in ~5 in 2 zile (48H) :lol:
toti cei 5 utilizatori sunt prezenti aici :lol:
 
N-am ce zice, beti ghine!
Tin minte un caz. Vin eu cu un <font color="red">prieten</font> moldovan din Salzburg in Viena cu masina, noaptea. Ne-am oprit la o <font color="red">statie de alimentare</font> si am luat o lada de bere Stiegl (Negru tu trebuie sa stii marca asta) si am ajuns noi in camin; eram obositi si flaminzi, si hai s-om be <font color="red">bere</font>. Am luat noi berea ceea si cu <font color="red">cascaval</font>. O mers; dar a doua zi cand m-am trezit asa un gust <font color="red">aiurea</font> in gura de la <font color="red">cascavalul</font> cela. De atunci nu mai vreau <font color="red">cascaval</font>.

Intelegerea este intelegere,
madwolf



<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: madwolf pe 2001-05-19 23:05 ]</font>
 
Ma,parca ne-am inteles fara rusizme...!???:-(
E plina Europa de NOI!!!!Ce fac burgejii daca toti se intorc acasa?Cine o sa le cumpere berea!
 
Viorel ei ii au pe ai lor care beau si ei ca caii. Ce ma mira este ca fetele beau aici foarte mult, in comparatie cu fetele de la noi. Si nu ca asa beau oleaca, dar as spune eu chiar binisor.
 
Daca vretsi sa vorbitsi despre berea straina, intratsi pe bulgary.net, germany.net sau belgium.net...poate va merge.
Aici e MOLDOVA.NET, deci se vorbeshte despre berea noastra.
Eu personal beau numai chisinau, nu din cauza financiara ci...asta e cea mai naturala.
Va sfatui shi pe voi.
 
pai daca vam intrebat, normal ca exista.
poate fi intilnita in unele supermarketuri si mai multe baruri/restaurante populare....
oricum insa, va rog sa-mi raspundeti doar daca ati auzit
 
Back
Top