Despre Femei Si Barbati

facem in asa fel incat sa nu ne insele.
shi in genere ce intelegi prin inselare? eu consider inselare atunci cand femeia cere ceva de la barbat, sustinere morala, prietenie, intelegere, caldura, timp, insa el din diferite motive(nu conteaza, o alta femeie, jobul, prostia) nu ti le ofera. iata asta e inselare grava.
restul "inselarilor"pot fi ignorate. sint fleacuri rutinare, tipic omenesti
 
Au baietii astia ceva caci atunci cind vad ca au dat cu bita-n balta ti se vira pe sub piele si nu ai cum sa nu-i ierti.Dar pina cind?
 
strangerinm;199401 said:
facem in asa fel incat sa nu ne insele.
shi in genere ce intelegi prin inselare? eu consider inselare atunci cand femeia cere ceva de la barbat, sustinere morala, prietenie, intelegere, caldura, timp, insa el din diferite motive(nu conteaza, o alta femeie, jobul, prostia) nu ti le ofera. iata asta e inselare grava.
restul "inselarilor"pot fi ignorate. sint fleacuri rutinare, tipic omenesti
Interesanta parere...si poate cea mai logica si sanatoasa dintre cele auzite pana acum. :)
 
strangerinm;199401 said:
facem in asa fel incat sa nu ne insele.
shi in genere ce intelegi prin inselare? eu consider inselare atunci cand femeia cere ceva de la barbat, sustinere morala, prietenie, intelegere, caldura, timp, insa el din diferite motive(nu conteaza, o alta femeie, jobul, prostia) nu ti le ofera. iata asta e inselare grava.
restul "inselarilor"pot fi ignorate. sint fleacuri rutinare, tipic omenesti
teoretic suna bine..
Insa nu e nicio inselare mai grava decit cea trupeasca, pentru noi oamenii cel putin..Asta e un adevar care nu poate fi ignorat usor, nu e flexibil sau negociabil si ramane in orice circumstante, cit de emancipate nu ar fi astea, actual..

Sau e cineva care e absolut tolerant si accepta ca partenerul s-o insele cu altii/altele si neconditionat sa ierte?! In acest caz ar trebui sa se reflecte asupra seriozitatii intentiilor si sentimentelor..
 
Men... fiecare parca fuge de yntrebare shi se teme sa ynceapa fraza cu "EU ash...".

Eu ash ierta numai o data, prima data cand yl prind ca o face shi asta numai daca mi-ar cere sa-l iert! A doua oara nici nu poate fi vorba!!! Ma tem ca eu nu ash avea atata putere shi yncredere ca Frida ca sa pot sa-l iert de multe ori.

Deshi shtiu un caz real din Rusia yn care era vorba despre o femeie care a suportat ynshelaciunile sotzului ei ani yntregi. Ea shi-a dat seama ca el o ynsheala ynca din prima zi de casatorie.Ea pur shi simplu nu-i spunea nimic(tihii kiler:)). Ea este chirurg. Shi cand a venit el odata acasa, dupa ce a ynshelat-o ynca o data shi era pe deasupra shi beat mort, ea frumushel y-a taiat testiculele, shi-a facut frumos treaba, dupa care l-a lasat sa doarma. I-a pregatit shi nishte medicamente shtiind ca o sa-l doara rau capul shi a plecat apoi la lucru. El s-a sculat cu dureri de cap, i-a sunat sotziei sa yntrebe ce shi de unde sa ia ca sa-i treaca, dar cand ea s-a yntors de la servici el nu mai era acasa.
12df5ae4cf0b9f2584563e471f504150.gif


Asha ca, baietzi, luatzi seama... Daca nu spune nimic nu ynseamana ca nu shtie, ci mai degraba se pregateshte sa se razbune...
9536ffec1e97e56b0e31dad3ec8013c5.gif
 
Ca el ar fi disparut dupa cu atata usurinta nu cred.. de fapt toata istoria e dubioasa, pentru ca femeia ar sta vreo 15 ani in inchisoare pentru asa ceva... poate chiar mai mult... daca sotul nu ar gasi-o inaintea politiei.

Aici depinde de la persoana la persoana. Nu exista o regula valabila pentru toata lumea. Degeaba zici de profunditatea relatiei. Iar faza cu inselatul e interpretabila.
 
PiggyEFromHell;199732 said:
Ca el ar fi disparut dupa cu atata usurinta nu cred.. de fapt toata istoria e dubioasa, pentru ca femeia ar sta vreo 15 ani in inchisoare pentru asa ceva... poate chiar mai mult... daca sotul nu ar gasi-o inaintea politiei.

Aici depinde de la persoana la persoana. Nu exista o regula valabila pentru toata lumea. Degeaba zici de profunditatea relatiei. Iar faza cu inselatul e interpretabila.

Shi mare lucru daca avea sa o puna la ynchisoare pe catziva ani, oricum, din asta testiculele no sa i se yntoarca la loc...:D
12df5ae4cf0b9f2584563e471f504150.gif
 
si egoiste sunteti :) Tipa voua nu va da, da' nish la altele sa nu poata da :)
P.S. Nimik personal ^^
 
PiggyEFromHell;199732 said:
Ca el ar fi disparut dupa cu atata usurinta nu cred.. de fapt toata istoria e dubioasa, pentru ca femeia ar sta vreo 15 ani in inchisoare pentru asa ceva... poate chiar mai mult... daca sotul nu ar gasi-o inaintea politiei..
...la rushi e totul posibil :D
 
TRISHNA;199740 said:
Shi mare lucru daca avea sa o puna la ynchisoare pe catziva ani, oricum, din asta testiculele no sa i se yntoarca la loc...:D
12df5ae4cf0b9f2584563e471f504150.gif

TRISHNA asta in caz ca scapa cu viata din mainile sotului;)
 
PiggyEFromHell;199867 said:
TRISHNA asta in caz ca scapa cu viata din mainile sotului;)

7cb161b685798a3afc3b78b06030b750.gif


Ei shi??? Mare lucru ca o ucide, oricum ramane un CASTRAT!!!
e237c0c5ffbe9b980e042eea6582afcc.gif


Shi pus shi la duba pe deasupra!!! Acolo nici nu ar mai avea nevoie de testicule, lishnii gruz...
0edb14a3737dec28def0a846f04efaff.gif
 
TRISHNA;199874 said:
7cb161b685798a3afc3b78b06030b750.gif


Ei shi??? Mare lucru ca o ucide, oricum ramane un CASTRAT!!!
e237c0c5ffbe9b980e042eea6582afcc.gif


Shi pus shi la duba pe deasupra!!! Acolo nici nu ar mai avea nevoie de testicule, lishnii gruz...
0edb14a3737dec28def0a846f04efaff.gif

Vad ca stralucesti de intelgenta...:D
Ideea era ca nu se rezolva nimic. Acum ai inteles?
 
groparu;199949 said:
tipul trebuie sa invetze japoneza si sa se faca sumo... poate deveni erou natzional al Japoniei ;)

Nu am inteles gluma... dar nu-i nimic. Deja suntem toti obisnuiti cu umorul tau sec. ;)
 
Back
Top