Despre Femei Si Barbati

PiggyEFromHell;199941 said:
Vad ca stralucesti de intelgenta...:D
Ideea era ca nu se rezolva nimic. Acum ai inteles?

Vaaai! Master, ynvatzatzi-ma ynca ceva legat de violentza... Despre catushe, shi biciuri...
b04f52c87eb7b5f46de433cf54deb80a.gif

Clar ca creiurul meu Straluceshte de inteligentza!!! Mama mia! Ce oximoron!!!
d61d2ec8d20ff31dcf7caf8735e601e7.gif

Pai p-u cuplu dat totul e pierdut... Dar numai ideea de afi castrat yi va mai opri putzintel pe unii barbatzi sa shi-o traga cu altele... E ca shi atunci cand dintr-un grup de oameni unul sau numai catziva calca yn rahat, iar ceilaltzi deja ocolesc locul cu pricina...
12df5ae4cf0b9f2584563e471f504150.gif

Ei???? Eshti satisfacut???

La inteligentza mea ma refeream :D
 
Ii va opri putintel pe barbati? :D Cei ce vor sa se duca - se duc. Iar vreo stire dubioasa chiar si de pe prima pagina a unui ziar nu prea cred ca va opri pe prea multi.

TRISHNA... calmeaza-te draga... folosirea cuvintelor sofisticate nu te face mai inteligenta peste noapte, mai ales daca nu le stii semnificatia. Iar obsesiile tale sexuale discuta-le pe romantica la tema respectiva. Mai nou, exista si psihoterapeut pentru fetitze frustrate;).

Cu toate ca nu am vazut care-i legatura cu master si alte balarii ce ai scris... deci nu am gresit prima data cand ziceam ca stralucesti de inteligenta.
 
o sa fac o mica paralela... a spune ca amenintarea infima ca o femeie din nu stiu cate mii ar putea recurge la castrarea barbatului, mi se pare ca are acelasi impact ca amenintarea pt un adolescent, ca daca fumeaza va avea cancer la batranete... si este o comparatie destul de trasa de par. pt ca is mai multe sanse ca adolescentul sa faca cancer, decat femeia sa taie testiculele unui barbat :)
pe langa faptul, ca a putea sa tai testiculele unui om, trebuie sa fii destul de dereglata la cap. pana la urma o femeie normala nu reactioneaza in acest mod.

mai departe, mi se pare ca discutia de pana acuma este incompleta. cand se intampla ca unul dintre membrii cuplului sa insele, in majoritatea timpului, este vina amanduroara. inteleg ca sunt si barbati care par de neoprit, insa au si aia nasul lor. depinde de abordare.
nu prea cred ca atunci cand barbatul inseala,este vina lui in totalitate. acesta a fost modul lui de a rezolva problemele cuplului. nu spun ca trebuie iertat, dar trebuie analizate circumstantele in care s-a ajuns la acest act. stiu ca este dificl sa fii obiectiv cu tine insusi si mai ales sa iti recunosti greselile si sati le asumi, dar asta trebuie sa faca o femeie pusa in fata acelui fapt. ori pentru a putea trece peste si a continua relatia, ori pentru a nu mai repeta aceleasi greseli in alta relatie.
 
Daca cineva te insala, trebuie sa vezi de ce face persoana data acest lucru.
sunt mai multe tipuri de oameni, care fac acest lucru permanet, din mai multe cauza (nu conteaza, depind de la caz la caz) si alt tip inseala din cauza ca nui ajunge ceva in relatia pe care o are. Oamenii sunt foarte diferiti, dar sa nu uitam ca sexul este un lucru important in viata a 2 persoane, asta si asta o comunicare fara de care nu poti trai cu alt cineva.

Deci, sau cauza este in tine, sau cauza este in el (adica o face permanent).

De iertat nu stiu, eu de exemplu nu iert in asa caz pe nimeni, numai in cazuri exceptionale (cine vrea poate sa inceapa alta tema legata de astfel de cazuri), totul depinde din ce cauza a fost, prima data sau nu, etc.
Dar cel mai bine daca tii la omul dat, nu incerca sa afli tot ce face el, poate mai are nevoie oleaca sa se descarce, ceea ce nu poate face acasa, dai pace totuna are sa vina la tine... clar ca daca ii om normal si are limite, dar daca ii curvari, pai curvari si o sa ramie, atunci ii dai papucii :)
 
Jokey;203795 said:
Dar cel mai bine daca tii la omul dat, nu incerca sa afli tot ce face el, poate mai are nevoie oleaca sa se descarce, ceea ce nu poate face acasa, dai pace totuna are sa vina la tine...

Tu asa te porti cu prietena (daca eventual ai avut vreodata asa ceva) ? :)
 
Umbreon,
Eu daca tin mult la prietena mea, nu o insel niciodata, dar ii dau si ei friu liber, nu ma intereseaza cu care baiat a fost la o cafea, ea doar tot are viata, nu pot sa o tin linga mine, aceasta se numeste incredere, pentru relatie asta mult inseamna. Omul daca vrea sa insele pe cineva, o face, poti tu sa pui si un detectiv in spatele ei. Trebuie sa poti sa tii fata linga tine, dar nu sa umbli dupa ea si sa mirosi fiecare pas pe care il face...
Dar, daca o prind ca m-a inselat "smotri punct pervii" :)

Umbreon - (daca eventual ai avut vreodata asa ceva) ?
Pentru tine prietena este ca un CEVA, sorry dar prietena tot este om :)

Sau mergem dupa bancul cela: Merg pe drum doi oameni si o femeie !

Dar, de am avut eu prietena sau nu, precis ca nu schimba nimic in tema data, aici in mare parte este vorba despre mentalitatea omului :)
 
femeile iubesc barbatii pentru ceea ce sunt, pentru ca incearca sa le ajute, pentru ca le fac sa treaca fiori prin ele, pentru ca le dau copii, pentru ca sexul cu ei este o contopire a mintii si trupului.
barbatii iubesc femeile pentru ca sunt frumoase, atragatoare, ii fac sa se simta puternici, destepti(de aceea marii artisti, oameni politici si in general orice personalitate trebuie sa aiba o sotie de milioane linga ei, altfel departe nu ajung), pentru ca au grija de ei si de gospodarie...
barbatul cand stie ca are pe cineva care il iubeste, se simte impoortant, se crede atragator, se uita cu incredere in jur, au in ei "ceva", si tocmai atunci acest ceva ii face mai atragatori, de aceea aici poate aparea o a 3-a persoana, o domnisoara frumusica. barbatul cu valori pozitive mai bine conturate va vedea flirtul ei (sau reciproc) ca pe o dovada a maretiei lui, celalalt va cauta aventura, va cauta ceva nou, putin dinamism, o mica escapada de la plictiseala. daca el va repeta asta inseamna ca femeia lui nu-l satisface din punct de vedere emotional, sexual, sau ambele variante. DE EVOLUTIA UNEI RELATII SUNT RESPONSABILI AMBII PARTENERI!!
iar daca femeia inseala, e ceva mai deosebit, pentru ca femeia nu se culca cu altcineva asa cum pot barbatii(fara emotii), femeia daca se culca cu altcineva decat partenerul, inseamna ca nu-l iubeste, sau este plecat de doi ani in Italia.
si totusi o relatie fericita, fara inselaciune e foarte usor de obtinut. trebuie doar sa fii atent la nevoile partenerului si la ale tale, si desigur surprize frumoase cu "insemnatate". de multe ori insa e destul sa iubesti persoana respectiva, iar restul va veni de la sine.
LOVE IS EVERYWHERE... EVERYWHERE I LOOK AROUND..
 
dar femeilor care inseala ce ar merita sa le faca sa le scoata ovarele si vulva sau sa le taie sanii? intrebare ptr cea care a postat primul comentariu stupid
 
Back
Top