Despre slabit

Violetik

New Member
Ce spuneti despre asta? Diete, medicamente, exercitii, creme, elecrostimulatoare, ceaiuri etc... pentru slabit? Eficientza? Experiente proprii? Cazuri reale? Scrie-ti...
 
ys de acord cu lucia.... pentru noi cei care facem munca de birou e esentzial sa facem mishkare... bazin, alergat, orice, ynsa sa fie constant... nu acuma ys obosit, alerg maine...
 
Violetik said:
Ce spuneti despre asta? Diete, medicamente, exercitii, creme, elecrostimulatoare, ceaiuri etc... pentru slabit? Eficientza? Experiente proprii? Cazuri reale? Scrie-ti...

cea mai buna metoda de a slabi e sa inkizi gura si sa nu maninci...
 
...dar cel mai greu ste sa rezishti tentatziei! bravo celor cu vointza puternica!...dar cand stau shi ma gandesc,....ei, ce sa fac eu cu tine, prajitura cu halva?.....ca-mi eshti asha dragaaaa, shi nu ma lasa inima sa te arunc sau sa te las in frigider...... iaa,... vin-o incoa' la mine.....shi.....uite asha s-o mai depus un gram pe fundul meu.............
 
cine vrea sa slabeasca lasa sa se ocupe cu sportul ca ajuta tare bine,dar daca lenea e mare cucoana atunci n-o sa mai slabesti niciodata
 
poti sa maninci tu gogosi sau sa nu maninci, sa faci sport sau sa nu faci daca genetic esti predispus la obezitate atunci nu ai cum scapa de asta - vei slabi pe un timp dar apoi daca te intorci la starea normala vei creste din nou in kg. in plus organismul cind e la dieta e in stare de stres si de aceea cedeaza grasimea pentru energie - iar daca stresul dispare el automat acumuleaza inca mai multa grasime e un fel de adaptare la dieta si apoi sa slabesti va fi si mai greu ...
 
optimismul ori pesimismul nu are legatura cu aceea ce am spus despre tema data. consultativa la vre-un medic si ne vom uita ce va spune el la cuvintele mele!
unica ce trebuie sa faci daca vrei intr-adevar sa slabesti este sa asculti sfatul dat de melania - doar ca nu stiu cit timp vei trai dar de slabit vei slabi precis!
 
una va pot sfatui

ca sa traitsi normal shi sa muritsi cu moarte proprie, myncatsi cyt vreitsi shi ce vretsi, pentru ca eu sustsin ca autolimitarea e prea omeneshte ca sa traieshti viatsa din plin :)

P.S. ynca unu: feritsi-va de chimia aplicata yn myncare, yn medicamente pentru slabire shi cosmetologie :)
 
Z1ldj1an said:
una va pot sfatui

ca sa traitsi normal shi sa muritsi cu moarte proprie, myncatsi cyt vreitsi shi ce vretsi, pentru ca eu sustsin ca autolimitarea e prea omeneshte ca sa traieshti viatsa din plin :)

P.S. ynca unu: feritsi-va de chimia aplicata yn myncare, yn medicamente pentru slabire shi cosmetologie :)

si daq fac tot ce zici... ajung ca tine? kruta....... :crazy:


P.S. Da eu manync cynd vreu..si cyt vreu.. ci ce vreu(daca am c evreu.. sau daca am bani sa-mi cupar c evreu... :roll: ) si nu ma tem ca o sa ma ingrash... :lol:
 
ap vedz? this is the truth about all natural things.. de ce apare yngrashatul? pentru ca energia primita din myncare nu se consuma, shi respectiv se transforma yn depuneri de grasimi. dac faci sport, sau daca eshti tare nervos, sau daca pur shi simplu nu ai timp shi bani ca sa manynci normal, pai atunci merge viatsa lin shi fara temeri de obezitate.
 
Si totusi...nu va tineti de subiect ( ceea ce am observat nu numai aici, ci si la alte teme).Am vrut sa dicutam de efectele secundare ale celor enumerate, eficiectza lor si poate cazuri auzite traite care au avut rezultate negative sau pozitive.( si aici iarasi ma intreb de ce oare se mai scriu timpenii ( caci sunt si din astia care nu scriu nimic la tema, dar scriu ca sa intre si ei in "vorba") :-? Asa ca scrie-ti va rog cit mai aproape de subiect. :roll: Va rog!
 
Arina, nu te supara,te rog, dar imi spui si mie ce treaba are cainele cu tema data? Ai fi putut sa-i scrii mesajul pe privat! :evil: Scriu toti doar ca sa le mearga numarul de mesaje ..... :x
 
Back
Top