Diplomatia moldoveneasca

muha said:
Salutari!Vorbithi despre diplomathia moldoveneaska,dar cine poate sa-mi raspunda cine raspunde de ambasadele din strainatate,adika mai korekt am nevoe de ami prelungi pashaportul ,dar lokuesk in autonomie shi nu avem ambasada nici consul!cine ma ajuta!?????

fa o procura la notar pe numele cuiva si trimite pasaportul prin DHL in moldova, acolo l-or prelungi
 
negru said:
fa o procura la notar pe numele cuiva si trimite pasaportul prin DHL in moldova, acolo l-or prelungi

Si cum poate sa faca procura asta fara a avea o ambasada/con****t prin apropiere? Nu cred ca o procupa din tara in care se afla va fi acceptata in Moldova...

PS: Imi tre si mie o procura, dar cred ca tre sa ma duc la Washington... si pentru a ma duce in DC imi tre viza :)
 
De ce nu?Va raspund-locuesk la PALESTINA shi aici nu avem nici un reprezintant din partea r.MOLDOVA!Shi inka ceva suntem aici in jur de 6 persoane din MOLDOVA ,trebue sa prelungim pashapoartele shi sa inskriem copii in pashapoarte!Deci noi ne-am adresat la AMBASADA din ISRAIL,de akolo ne-au refuzat ,spun ka nu au afaceri ku PALESTINA!Dar dup toate PALESTINA se afla sub conducerea ISRAILULUI.CE-i DE FACUT??????
 
chestia e foarte delicata....dar ca atare Ambasada noastra in Tel Aviv ar trebui sa-ti ofere totul ce e necesar
 
Dupa kitevai raspunsuri brutale ce le-a primit prietena mea prin telefon de la TEL Aviv pot sa va spun ka ei nu sunt koenteresathi sa ne rezolve problemele pamintenelor,nu shtiu sa ma exprim in alt mod .Dar ce ne putem ashtepta de la straini???NIMIK!!!!
 
Ma faci sa zimbesk shi tot odata imi aduk aminte de vorba ceia:"kum e marea-e umeda",asha shi aici nisip,pustiu,murdarie, kaldura,tristethe,obiceiuri ciudate shi soth bun!Daka pothi face konkluzie???
 
eu concluzia o aveam, dar am vrut s-o vad de la cineva care a trecut pe-acolo. Clar. Da la Tel Aviv nici o posibilitate nu ai sa ajungi?
 
Aici ar fi mult mai ushor daka din Autonomie se va preface in thara PALESTINA!!!La TEL-AVIV nu putem pleka in 1-rind din pricina pasha portului,in al 2-lea sothul e arab ,inseamna ca shi eu la fel{asha kred acei de sus dela TEL-AVIV!
 
Muha: da de ce te-ai maritat cu un arab (si inca unul palestinian)? ai spus ca sinteti 6 persoane din MD... sinteti toate 6 fete/femei din MD care v-ati maritat cu arabi? de ce ?

si inca o intrebare: unde-s araboaicele ? De ce nu vin si araboaice in MD sa se marite cu moldoveni?
 
re

S-a maritat ptr bani.Palestinienii din nord sunt crestini.Sper ptr binele ei ca
s-a maritat cu un Palestinian crestin.

Agentule in timp ce tu duci o politica anti-romaneasca crezind ca iti aduce beneficii,femeile din RM vor pleca si o sa ramii cu rusoaicele.
 
Diplomatia moldoveneasc

Nici odata nu m-am gindit sa ma kastoresk ku strain,dar shtithi vorba aya :"ce thii dat -in frunte thii pus!".Banii nu joaka nici un rol,drept spus aici e mai mare saracie dekit in MOLDOVA.!!!Femeele arabe nu au voe sa-shi skimbe religia,dak cineva vrea sothie araboaika trebue sa fie musulman!Aici suntem numai 6 din moldova,da din toata lumea pest omie-kred ka mai multe nesokotind acele femei kare na venit inka aici fiindka in timpul intefadei nu se faciau kemari!mai sint intrebari????
 
Back
Top