Discotecile/Cluburile din Chisinau

Chisinau nu-i de lauda oras... e cam mic, si nu pre s-o schimbat nimica din 90... poate cu exceptia bagarii acelui McDonald's acolo in centru unde inainte era "lumea copiilor"
 
Picardul ai spus-o si tu! :hahaha:
Chisinaul s-a schimbat in acesti 10 ani foarte mult si sunt sigur ca lumea e deacord cu mine.
 
da uj! chishinaul s-o schimbat! s-o dus atyta lume de treaba dintr-ynsu, yncyt el o ramas aproape pustiu. cred ca un departat London yi mai aproape amu de sufletul moldovanului decyt capitala tzarii lui. chishinaul yi plin de dor. dorul yl distruge - karamida cu karamida...
 
Cele mai prikol'ne discoteci din chisinau Star-Track, City are cool,dar si altele, nu uitati ca tre sa na relaxam, si mai mult sa mergem pe la disco :) xe xe, dar nu sa stam pe la Stefan cel Mare :)
 
pai care ar fi chestia, eu ash zice ca la majoritatea discotecilor din kishlautzi, merg doua categorii de persoane: 1) pentru a se relaxa sub ritmul muzicii 2) fetele shi baietzii in cautarea disperata a unuia de altul. Majoritatea cluburilor de noapte din orash, printre care se enumera shi Milenium, la Victor, City etc sunt populate de fete cu un comportament ushuratic, baietzi care vin
cu intentzia de a regla pe cineva...sorry pentru sinceritate :smile:muzica, dans shi programa bunicica este la star track, iar pentru adeptzii rockului shi a jazului Black Elephant e in opinia mea cel mai bun!
 
Fata eu spun ca fiecare vine la discoteca cu treaba lui: ori isi cauta un baiat/fata, asta nu e treaba noastra. Eu as spune ca la noi in discoteci se danseaza, oamenii se simt bine si se poate de relaxat; asta e important. Discotecile la noi sunt :ciupel:
 
chisinaul e frumusel si oleac` curatel.discotecile? - respectiv orasului si populatiei multiculturale...s-ar putea mai bine(ma refer la atitudinea nu chiar libera din incinta lor si mai ales noaptea),cu muzica la fel. dar asta e realitatea si nu o schimbam noi si nici cei care stau la Stefan cel Mare,ca daca nu am sta nici acolo atunci chiar ca ar fi pustiu cu exceptia "mentsilor" si omenilor de strada:)
asadar dicotecile sunt satisfacatoare,alta treaba ar fi daca ele s-ar organiza macar o data in 2 saptamani week-end party-uri pe gratis in centrul orasului sau in alta parte intr-o forma de concert in aer liber unde sa vina acolo si alte fete decat cele usuratice care au bani ori de la parinti ,ori de la bietii arabi vanati ieri.

_________________
pentru fete... si baieti... cate oleaca... fara plata, in ce priveste prejudecatile decideti voi

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: iar_eu pe 2001-05-31 08:15 ]</font>
 
Dupa mine cea mai tare discoteca la care am fost si pe care am vazut-o e din Timisoara, din Ardeal tot is dragute. Dar in Chisinau, fiecare discoteca are ceva bun al ei. Imi place "La Victor", in City is doar copii, si faza cu 50 de bani pentru WC e tampita rau, deja mai bine ar costa berea cu 1 leu mai mult decat sa vad baba aia cum sta cu mana intinsa,acelasi lucru era si la Star-Track insa asta e mai dragut, pai da e si normal doar au acelasi sef mare. Millenium eeeehhh nu prea. Dar cum am mai zis fiecare gaseste ceea ce vrea. Iar daca nu-i place sa-si faca singur o discoteca asa cum vrea el. Cine stie poate va avea venit si le va face placere celor care vor mai mult dar nu fac nimic.
Apare in curand o noua discoteca, sau deja a aparut "Z"

P.S.Inainte de a reprosa ceva gandeste-te Tu poti sa faci mai bine? Daca da - atunci apuca-te de treaba daca NU - mai bine taci si spune merci de ceea ce este, ca altfel nici asta nu era daca erau toti nemultumiti!
 
Peppers degeaba spui tu ca in City sunt numai copii; copii sunt sambata si duminica la discoteca de zi. La discoteca de seara, adica cea normala e bine, nu sunt copii. Si ce imi place, e ca se danseaza. City :ciupel:
 
da cui i-ai adresat tu cuvintele astea:

"P.S.Inainte de a reprosa ceva gandeste-te Tu poti sa faci mai bine? Daca da - atunci apuca-te de treaba daca NU - mai bine taci si spune merci de ceea ce este, ca altfel nici asta nu era daca erau toti nemultumiti!" ????????????????

sau asta la tine-i ca un fel de signature?
 
Mda, Ciofu, aici ai dreptate. City e destul de fine. Potsi dansa cat vrei :tucel: .
Mie imi place in Chisinau aceea ca oricati bani n-ai avea, oricum gaseshti undeva unde sa te distrezi - discotecile sunt atat de diferite... Chiar si cu zece lei in buzunar, potsi sa ai un weekend... :nui_frumos:
 
"P.S.Inainte de a reprosa ceva gandeste-te Tu poti sa faci mai bine? Daca da - atunci apuca-te de treaba daca NU - mai bine taci si spune merci de ceea ce este, ca altfel nici asta nu era daca erau toti nemultumiti!"


Hm.... totusi nu-nteleg care-i pontu si ce legatura are cu discotecile. m-am simtit si eu gruzit la cuvintele de mai sus :sad:
 
Acei care au fost pe la City, prin alte discoteci in Chisinau, ia mai spune-ti ce mai este nou, cum e in general. Peste 3 saptamani, daca va fi totul bine, ajung si eu in City. :ciupel:
 
Nu am avut ocazia sa intru pe la City, dar din restul cel mai mult mi-a placut la Millennium. Nu din cauza programului, sau din cauza muzicii, din cauza ca aeresirea era foarte buna, shi nu miroseau hainele adouazi a fum ... Demult am fost, acuma poateca deja totul so schimbat ...
 
Back
Top