dragoste la prima vedere

kedd said:
Fodda a scris:

Iar eu cu intrebarile mele.
Una simpla de tot, atsi simtsit vreo data dragoste la prima vedere. Nu ma refer la faptul ca dupa asta atsi fi avut vreo relatsi, pur shi simplu vezi o fata sau un baiet shi simtsi ca ai putea sa-tsi petreci viatsa cu dinsa ca intr-un vis? Shi nu ma refer la o senzatsie banala, ma refer la un curent care te trece din cap pina la picioare shi se opreshte in inima.
_________________
Tervesex


Cred, cred, cred. Pentru ca am patit-o... Si apropo, a fost exact cum spui tu : un curent din cap pina-n picioare care se opreste in inima.Cool!
 
:P Intr-adevar sentimentul e tare cool! Inime se opreste, inauntru totul arde si daca inca se opreste sa iti vorbeacsa nici nu poti vorbi , dupa ce pleaca, parca zbori!!
tot cu gindul la el/ ea...
 
LOVE

LOVE A FIRST SIGHT! INSEAMNA ATRACTIE FIZICA SI NU DRAGOSTE, DESPRE DRAGOSTE SE POATE VORBI MULT MAI TARZIU , CAND ESTE INCUNUNATA CU TAINA CASATORIEI!
 
se vorbeste de fapt despre dragoste la prima vedere, care de fapt e dragoste si nu atractsie fizica. . . dragoste care nu se exclude
 
deci

deci de fapt ingerica daca te vad prima data in viata si iti spun ca te iubesc ca un nebun, nu ma crezi imatur, ipocrit, mincinos, interesat, sau altcumva, ma crezi si vom fi fericiti impreuna?pai hai sa ne intalnim! :D
 
deci

deci de fapt ingerica daca te vad prima data in viata si iti spun ca te iubesc ca un nebun, nu ma crezi imatur, ipocrit, mincinos, interesat, sau altcumva, ma crezi si vom fi fericiti impreuna?pai hai sa ne intalnim! :D
 
ce e arina?

ce e arina vrei sa ma convingi de ceva cu care suntem de acord sau te-ai hotarat ca vrei o relatie serioasa? sau poate ca ai? sau poate ca vrei si eu ma aflu la dispozitia ta!
 
nu shtiu daca s-a mai mentsionat dar dragostea shi iubirea sunt 2 lucruri diferite. dragostea e ceva ce vine spontan, care nu e premeditat cum s-ar spune. dar iubirea e ceva ce vine cu timpul, mai mult ca o deprindere. daca mi-ai spune ca te-ai indragostit te-ash crede, dar daca mi-ai spune ca ma iubesti poate si te-ash crede imatur etc etc etc. da de intilnit......................hehe :)
 
ingerica

ingerica, m-am plictisit te rog sa ma crezi de fete ignorante, increzute, fitoase, care spun mereu suntem serioase rau de tot si vrem o relatie super serioasa, dar cand dau de un super serios pe bune, adevarat, cu principii, cu constiinta, ce mai exemplar, se inmoaie si devin indecise si nu mai stiu ce vor, practic din fata aceea matura care stie ce vrea, devin brusc imatura si copilaroasa si parca este alta, mie mi s-a intamplat de 5 ori consecuiv acelasi lucru, fiind foarte serios, ele asta dorindu-si in prima faza , mi-au spus toate ca sunt prea bun, prea perfect, prea mult si ca s-ar putea ca ele sa-mi insele asteptarea s.a.m.d, ei ce spui de chestia asta? eu nici acum nu inteleg comportamentul si gandirea lor?poate imi explici tu daca nu-ti cer prea mult!
 
nu pot sa tsi-o explic, fiindca defapt chiar nu shtiu de ce... da`, intr-adevar deseori unii vor seriozitate, shi dupa asta probabil obosesc, sau se plictisesc, nu shtiu. eventual trebuie sa faci inversul la ceea ce vor shi atunci ridici interesul :) dar depinde de situatsie
 
nustiu daca exista dragoste de la prima vedere, dar eu nu am dat nici odata de fete care dupa spusele altora vor doar bani si autoritate. din contra, toate fetele cu care am avut ocazia sa petrec ceva timp, nu au vrut nimic altceva decit sa fim impreuna.
de ce nu mai suntem?
mie nu-mi arde acum a chestii de dragoste, iubire, romantica. am alte ocupatii. :x
 
care poate fi dragostea daca programul de lucru este de la 8:00 pina la 22:00 zilnic, a ci-ti mai arde atunci? dragoste? nu. mai degraba o padure unde sa te duci pe vreo saptamina si sa nu vezi, sa nu auzi
 
totusi sunt multe pesroane care sunt alaturi de cineva pentru.."opinia publica", sa arate ca unde pot ajunge...etc etc etc.
 
da

da in ziua de astazi timpul pentru o relatie adevarata de dragoste scade vertiginos, ori ea ori el au cariera inainte sau si mai rau amandoi au o cariera, si atunci ce sa ne mai intrebam de ce se cunosc atat de putin si de ce tine atat de putin iubirea lor!
 
alex aka, cit de mult poate sa influentseze cariera intr-o relatsie? daca intr-adevar iubesti pe cineva, poate sa importe cariera in asa masura incit sa parasesti persoana iubita? sau sa pui cariera in fatsa fericirii?
 
ingerica

ingerica, astazi nu mai importa atat de mult iubirea, dragostea, si-a pierdut frumusetea ei filocalica, si astfel se pune accent pe material-cariera-bani-si altele care rezida de aici, Lumea are acum alt Dumnezeu, cel al Banului, si nu al Iubirii!
 
Back
Top