dragoste la prima vedere

kedd

Octombrel
Fodda a scris:

Iar eu cu intrebarile mele.
Una simpla de tot, atsi simtsit vreo data dragoste la prima vedere. Nu ma refer la faptul ca dupa asta atsi fi avut vreo relatsi, pur shi simplu vezi o fata sau un baiet shi simtsi ca ai putea sa-tsi petreci viatsa cu dinsa ca intr-un vis? Shi nu ma refer la o senzatsie banala, ma refer la un curent care te trece din cap pina la picioare shi se opreshte in inima.
_________________
Tervesex
 
cu asa intrebari membri forumului o sa se ajunga sa-si cunoasca cele mai adinci sentimente, doliante, si secrete...

vad totusi ca Radium totusi nui e prea descriptiv...nui nimic poate dupa vreo citeva beri ne va povesti si el mai mult ca din cite inteleg are el acolo ceva ce vrea sa ne spuna...

am patit si eu de vreo 3 ori, de fiecare data foarte diferit si nu cred ca as putea sa definesc sentimentu pentru a-mi da seama daca a fost ceva 'adevarat' cum spunea kedd sau asa stii ...
 
da este, cum zice Madwolf. Daca sa raspund la intrebare, da am avut asa ceva. Dar multi nu cred ca exista asa ceva. Sa vedem daca vor fi cineva din acestia la noi pe forum.
 
de la prima vedere?

poate de la prima atingere?


:smile:

sigur ca exista au dat si eu de ea si sunt foarte fericit ca am avut aceasta ocazie.
 
MUHAHAHA!!!!
Shi deci exista dragoste la prima vedere?! Da de unde shtitsi ca nu e doar un miraj?

-Andriel.

Fodda: matale ai starnit asha discutsii, mai amajeshtene si tu cu ceva
 
Serios, nu cred in dragoste de la prima vedere. Dar aceasta depinde de definitea pe care i-o dai dragostei. Nu cred ca este posibil ca sa mergi pe drum, intamplator sa te uiti peste drum si deodata sa te "transneasca un cuchidon" si sa decizi ca aici iti este destinul. Tosusi daca numesti dragostea de la prima vedere prima zi cand cunosti pe cineva si stii ca definetely este o persoana cu care ti-ai putea petrece multe zile care urmeaza, atunci din acest punct de vedere dragostea de la prima "vedere" exista. Prin urmare eu cred in "dragostea de la prima discutie, prima zi", ziceti-i cum vreti, insa nu de la "prima privire"
Acum, sa-l auzim pe keddishor cum incearca sa ma lajeasca:)))
 
dragoste la prima vedere = atractsie sexuala, ce altceva ? deoarece cand vezi o persoana pentru prima data - ce shtiy despre persoana data ? shtiy doar ca arata sexy shi e FRUMOASA !!! dar oare asta e ceia ce ne face pe noi sa iubim ? doar sexul shi frumosetsea fizica ? NU, in dragostea adevarata sunt implicate mult mai multe kestiy - shi in primul rand - dragostea fatsa de personalitatea partenerului !

p.s. rog moderatoriy forumului sa nu ma gruzeasca iar :lol:
 
eu vrau sa vad cum tu lamureshti ca dragostea sexuala poate sa devie sprituala ? :wink: ce are fizicul cu sufletescul ? altceva ca dragostea spirituala poate sa se dezvolte - tu potsi sa te deprinzi cu persoana ceia... insa nu kiar ceia ce ai spus tu...
 
Nu cred in dragoste de la prima vedere, poate fi doar o atractie puternica, dar daca persoana data se mai intampla sa fie si interesanta, atunci poate sa iasa ceva interesant :wink:
 
keddishor, am avut in vedere, ca daca iti plashe o persoana fizic dar pe urma o cunoshti mai bine poate sa-ti placa shi felul ei de a fi, prishechi???? :smile:

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: negru pe 2001-04-29 06:21 ]</font>
 
impotriva sexului nu am nimic - pur shi simplu incerc sa fac shi eu acelashi lucru pe care la facut Ziggy - sa explic totul prin sex :lol:
 
Back
Top