Este Iurie Rosca "tradator"

Filip_Antonio said:
Interesant este ca Iurie Rosca era calificat drept KGBist si atunci cand era adversarul PCRM si acum cand l-a sprijinit pe Voronin. Si trebuie remarcat ca in permanenta s-a opus influentei rusesti in Bastardostan. CE concluzie putem trage de aici?

Hint: Urecheanu a fost candidatul preferat al Moscovei. Hence?

Totul ar fi mai simplu, dac lumea ar analiza discursurile politice, nti, i abia pe urm celelalte, care sunt importante, dar dac se face abstracie de mesajul propriu-zis, nu mai rmne nici un criteriu identificator. Dac faci abstracie de ceea ce spune Voronin sau Roca, sau Urechean (sta nu prea tie ce spune, dar fie), rmne s analizezi doar interesele de clan, de gac. Or, chiar am ajuns s fim o societate de acest tip?
 
re

Este clar ca gastile politice din RM vor sa conduca un popor indobitocit care sa le satisfaca dorintele de putere si imbogatire!
 
zopiryon said:
eu nu am spus niciodata ca e kgb-ist, am spus fsb desi teoretic e aceasi chestie, practic exista diferente, ca el nu mai raporteaza direct la moscova ci la o ramificatia de'a acesteia...

De ce el si nu tu? Ca doar tu esti impotriva iesirii Bastardostanului de sub orbita Moscovei.

Altfel esti un calomniator ordinar.
 
re

Din cite stiu s-a incercat rapirea lui Rosca inainte de alegeri.Asta dovedeste ca guvernul este unul represiv si antidemocratic!
 
zopiryon said:
eu nu am spus niciodata ca e kgb-ist, am spus fsb desi teoretic e aceasi chestie, practic exista diferente, ca el nu mai raporteaza direct la moscova ci la o ramificatia de'a acesteia...

lia, pe cine a tradat tanase ? pe rosca ?

Continui s calomniezi, Zopi. Te-am ntrebat de unde tii? Eti i tu parte a "ramificaiei" alea?

Nu, cauza naional. Tnase a susinut BMDul n campanie electoral, TIIND c aia iau bani de la Moscova. Or, neleg c a banii sunt importani, dar dup eecul PDAM, asta e o mare prostie. BMD s-au unit de fapt mpotriva lui Roca, nu a comunitilor (asta a fost dorina lui Diacov i ceilali au fost de acord). Faptul c Timpul i Jurnal de Chiinu i-au susinut e dovad c moldovanu a rmas un ciobna medieval i acum...
 
dacodava said:
Din cite stiu s-a incercat rapirea lui Rosca inainte de alegeri.Asta dovedeste ca guvernul este unul represiv si antidemocratic!

1. De unde stii asta?

2. Daca guvernul este represiv si antidemocratic de ce a sustinut Rosca realegerea lui Voronin?

Te contrazici de la o fraza la alta.
 
zopiryon said:
ppcd lui rosca nu e o gasca de acest tip ?

Deocamdat, este singurul partid care nu i-a schimbat discursul politic timp de 15 ani. Ceilali,... nc i mai caut identitatea, schimbndu-i orientarea de la o zi la alta i fcnd declaraii absurde (vezi cazul lui Urechean, cele 20 de puncte ale BMD, comportamentul lui Diacov - n general, - decalariile totalmente contradictorii ale lui Braghis, "schimbrile la fa" ale lui Voronin, caracterul "solcial-democrat" al liberalulor de la PSDM etc.) - semn c ei nu au depit nc mentalitatea de gac.
 
Filip_Antonio said:
1. De unde stii asta?

2. Daca guvernul este represiv si antidemocratic de ce a sustinut Rosca realegerea lui Voronin?

Te contrazici de la o fraza la alta.

Guvernul este represiv i antidemocratic. i Roca a susinut nu guvernul, ci pe Voronin, i DOAR cu condiia de a renuna la practicile antidemocratice. Aici nu cred c Dacodava greete.
 
re

Am vazut la OTV un film adus din RM despre o rapire si s-a facut referire si la rapirea lui Rosca.

Cei care au venit la acea emisiune spuneau ca sunt serviciile rusesti.Dar cred ca nici lui Voronin nu i-ar fi displacut!

Nu ma contrazic!In politica se intimpla multe.Vezi PUR care a intrat in Parlamentul Romaniei pe listele PSD si a votat ptr Guvernul Tariceanu!PUR a trecut din alianta cu PSD in cea cu PNL-PD!
 
dacodava said:
Am vazut la OTV un film adus din RM despre o rapire si s-a facut referire si la rapirea lui Rosca.

Va dati seama ce credibilitate poate avea acest post care a anuntat eliberarea ziaristilor romani, tinuti ostateci in Irak.
 
Filip_Antonio said:
Va dati seama ce credibilitate poate avea acest post care a anuntat eliberarea ziaristilor romani, tinuti ostateci in Irak.

cel mai incredibil post din ro, aici is total deacord cu filip, credibiliate 0
 
re

Eu nu ma bazez pe credibilitatea OTV ci pe credibilitatea celor dinRM care au fost la emisiune!

OTV s-a luat dupa un anunt facut de un oficial de la aeroport care a citit lista cu pasagerii cursei care urma sa vina in tara.Acolo erau si Romanii trecuti ptr ca ei si-au facut rezervari si au figurat pe foaie.A fost o neintelegere timpita!

Nu-i apar pe cei de la OTV,care imi displac,dar sa tinem seama de realitate!
 
dacodava said:
Eu nu ma bazez pe credibilitatea OTV ci pe credibilitatea celor dinRM care au fost la emisiune!

OTV s-a luat dupa un anunt facut de un oficial de la aeroport care a citit lista cu pasagerii cursei care urma sa vina in tara.Acolo erau si Romanii trecuti ptr ca ei si-au facut rezervari si au figurat pe foaie.A fost o neintelegere timpita!

Nu-i apar pe cei de la OTV,care imi displac,dar sa tinem seama de realitate!

Nu e nici o realitate. OTV este un post de ra-hat si toti cei care cred ceea ce transmite acest post sunt niste gogomani.
 
Pe cat de credibil e tanase judeca cititorii, nu nebuni de tepata ta si a lui redneck, lia si altii..
sa nu crezi ca postand bolnavicios prostiile astea ma intimitezi...e treaba lui pe cine sustine, as putea sa explic daca as avea un interlocutor cu care sa discut, nu doar provoaca si ataca persoanele care nu zic exact ce zice el.
 
zopiryon said:
Pe cat de credibil e tanase judeca cititorii, nu nebuni de tepata ta si a lui redneck, lia si altii..
sa nu crezi ca postand bolnavicios prostiile astea ma intimitezi...e treaba lui pe cine sustine, as putea sa explic daca as avea un interlocutor cu care sa discut, nu doar provoaca si ataca persoanele care nu zic exact ce zice el.

Repet, mai degraba formulez intrebarea: sustinerea de catre Tanase si foaia lui a lui Adrian Nastase si Serafim Urecheanu a fost una dezinteresata?
 
Back
Top