Este oare distanta o piedica in dragoste?

Daca vorbesti de o relatie la distanta,ai dreptate,nu poate exista.
Dar daca vorbesti de o relatie obisnuita,cred ca stii ca orice relatie se incepe de la atractie.Dragostea apare mai tirziu.
 
Hey ya Laura, dragoste la distantza poa sa existe, asta tzi-o zic din experientza,
da de partea a doua, adika de ochii care nu se vad se uita... e adevarat in unele cazuri, shi o tampenie in altele, de aia cred ca e atat de contraversata tema asta, lumea judeca dupa propriile experientze, care poa sa difere in cazul fiecarui, nu shi asta e!
 
Atunci cum sa fac eu o decizie corecta?!
Tema asta am pus-o doar ca sa aflu ce experientse au avut si altii ca sa inteleg mai bine ce se intimpla si in situatia mea....
 
uhh :smile: poa sa existe, dar daca te vesi o data in 2-3 ani apai... c-am e rau shi se uita multe lucruri. E bine cind shtii ca pin la urma urmei o sa fii impreuna FOREVER cu cel/cea drag(a) dupa atita timp de despartzire; dar daca nu eshti sugura de asta... (ca in cazul meu)... api asta e deja o problema.
 
Laura,eu cred ca cel mai bine ar fi sa te gindesti daca chiar va iubiti,si daca ajungi la concluzia ca va iubiti,go for it!Trust me,am trecut prin asa ceva! :smile:
 
Salutare-sarutare!
Salut Laura si ceilalti "indepartati" !
La intrebarea despre "ochii care nu se vad se uita" pot sa pun alta intrebare dar Ochii care nici nu i-ai vazut tot se uita (ma refeream la cunostinta prin intermediul internetului respectiv se poate pune intrebarea si de distanta care e mai mica datorita internetului)???
Asta e primul meu mesaj la acest forum asa ca puteti sa ma felicitati :lol: numai nu prea tare si doar in cazul cind a reusit si l-am scris unde trebuia.
 
Daca exista dragoste adevarata intre doua persoane nu ar trebui sa-i desparta distanta !
se spune ca dragostea este capabila sa invinga orice ! ( Eu incerc sa traiesc cu aceasta convingere ! )
 
si eu eram convins de acest lucru, dar cateodata te pui pe ganduri, merita ea sau el atat chin, daca poti sa-ti raspunzi tie sincer, atunci stii ce sa faci, daca nu mai bine de terminat...Eu am o relatie la distanta, de 2.5 ani si e destul de greu dar cum cineva spunea mai tarziu, daca iubesti cu adevarat potyi sa faci totul, iaca ma starui sper ca ceva va ieshi din asta, wish me goodluck
 
Cred ca toti au auzit , dar nu cred ca poti sa crezi in totalitate zicala asta , deoarece hai sa credem cu tarie ca dragostea invinge orice ! :D
 
ok, mira, dar ce zici de situatia in care iubesti mai multe persoane in acelasi timp (o dragoste din aceeasi categorie, adica nu pentru mama, frate, voronin)
 
Mlin, voi sa nu vorbiti aicea despre dragoste la distanta cu atita usurinta.
Iata prietena mea a plecat la tara la paste vineri si astazi e de-acum marti si eu am uitat cum arata ea la fata... trebuie sa ma uit pe fotografie.
Este foarte adevarat ca ochii care nu se vad se uita!
 
si yo am uitat cum arata cineva, fie din cauza emotiilor, fie din cauza intunericului, fie din cauza cogniacului, dar nu-mi pot aduce aminte

parca iar as fi la punctul zero

...si mai ales ca n-am nici macar o poza... :cry:
 
Back
Top