Este oare distanta o piedica in dragoste?

OK,Lucia,cred ca nu stiu situatia asa cum a fost si nu am nici un drept sa-ti spun ce ar fi trebuit sa faci.That won't happen again.
 
Adriancic, nu tre niciodata sa comentezi o situatie pe care nici nu o stii si pe care nu ar trebuie sa o comentezi, caci numai Lucia stie ce si cum este si cum a fost. :grin:
 
Eu as vrea sa stiu daca cineva a trait pe pielea lui o relatie la distanta care a rezistat si care a avut un sfirsit fericit.
Parerea mea personala si care e bazata si pe o "mica" experienta, este ca distanta caleste o relatie intr-o prima perioada, da posibilitatea de a vedea mai limpede si mai obiectiv cit de adevarate sunt sentimentele, iti permite sa apreciezi si sa pretuiesti la justa valoare "iubitul/iubita" si multe altele. Insa daca distanta intre cei doi se "instaleaza" pentru o durata "prea" indelungata, atunci asta devine chiar periculos si "nociv" pentru relatia respectiva. "Secretul" reusitei este, dupa mine, ca intre cei doi sa fie o iubire mai mult decit puternica si ca fiecare dintre ei sa aiba personalitati puternice, care nu cedeaza nici la uragane si ca perioada in care ei sunt despartiti, sa fie vazuta ca o etapa care trebuie trecuta pentru a ajunge la o alta etapa, mult mai fericita p-tru ambii si care ar dura "ceva" mai mult, uneori o viata chiar.
 
Queen good said!

Relatia la distanta nu e o joaca ca atare, este ceva f serios si cum a spus d-ra queen, necesita ca acele 2 persoane implicate sa aiba un caracter tare si evident tre sa fie o dragoste puternica.
Eu am avut deja 2 experiente la distanta, dintre care una nu a mers...Acea care nu a mers a fost din cauza ca nu erau sentimentele intr-atat de puternice pentru a rezista la tot asta si nici persoana cu care eram nu era tare puternica, era isterica si tot asta m-o drive-uit crazy pana la urma; am rezistat dar nu am putut pana la capat.

Acum iarasi a facut Dumnezeu asa sa fiu la distanta de omul cu care vreau sa fiu, dar totul merge bine pana cand si eu am mari sperante sa mearga si mai departe, pana la capat. Daca este dragoste adevarata...si dorinta si oleaca de nervi tari si creier, se poate de trait... :smile:
 
da intr-o asa fel de ralatie trebuie sa ai nervi destul de tari si intradevar sa tii la omul cela si el la tine, atunci poate functiona totul!!!
 
Eu nu prea "satu" la capitole in general :smile:
Tu la ce anume te referi p-tru ca eu parca mi-am expus parerea.
 
Back
Top