Este oare distanta o piedica in dragoste?

Eu totusi imi mentin parerea ca daca ambii o vreau dragostea poate rezista la distanta.
Uite ca din nou aduc un exemplu:eek: ruda de-a noastra a plecat in Italia dupa doua zile de la nunta si a venit acasa acum doua luni,adica dupa doi ani.Totul e bine si casatoria continua.
 
Oameni, da ce faceti voi cand sunteti departe unul de altul (dragoste adevarata) si cand nu aveti parte de sex...ce faceti?
 
astepti momentul in care ai sa revezi persoana iubita si incerci sa te sustragi cu ceva, daca ai tot timpul ceva de facut timpul trece mai usor, si intr-o buna zi iara esti cu iubita ta...
 
exemplu ku plecatu si revenitu din italia e cu totul altceva. este vorba de un cuplu kare e legat si de o institutzie - institutzia familiei. o gramada de persoane konvetzuiesk (asta e termenul) in familie kiar daka fokul dragostei s-a stins. pe cand aici diskutam tokmai despre focul iubirei, a dragostei.
 
Negru, ceea ce ai zis tu se refera la dor, la lipsa persoanei iubite si evident faci tot posibilul ca perioada asta cand esti departe de persoana iubita sa treaca mai repede si mai usor.

Dar cat priveste anume de necesitate de a face sex. Nu simti necesitatea mare chiar de a face asta? Ce faci tu in cazul asta?
 
cu cat mai rar faci cu atat mai rar te trage si te obbisnuesti cu asta, clar ca sunt unele zile unde doresti sa rupi paretii dar iti trece :smile:
 
Eu cred ca se poate de rezistat fara sex un timp anumit,desi am citit undeva ca baietii nu pot sa n-o faca mai mult de doua luni.Dupa asta se incepe imblatul na leva si alte variante,care tin totusi de partea fizica.El imbla na leva cu corpul,in suflet o iubeste pe Ea.
 
Ca atare este o chestie foarte rea pentru sanatate cand nu o faci si asta ii rau. Eu nu am fost naleva, dar nici nu cred ca o sa ma duc.
 
defapt este rau pentru sanatate, cand incepi sa faci regulat si dupa un timp, devine neregulat, si neregularitatea dauneaza satanatii si mindului
 
Eu cred ca se poate de rezistat fara sex un timp anumit,desi am citit undeva ca baietii nu pot sa n-o faca mai mult de doua luni.Dupa asta se incepe imblatul na leva si alte variante,care tin totusi de partea fizica.El imbla na leva cu corpul,in suflet o iubeste pe Ea.

eu cred ca nu trebuie de citit reviste :grin:

PS: deshi da, e greu, dar se poate de rezistat. shi mai mult de doua luni
 
...cu corpul na leva shi cu sufletul na prava....mda...complicata situatie!:) eu zic: sau iubeshti , sau nu iubeshti!...dragostea este incompatibila cu tradarea , dar...si cu ditantza!!!! va zice o batrina care a trecut prin multe!:) :smile:
 
Fetelor nu cititi revistele celea care scriu prostii....stiu ca nu e chiar la tema, dar tin minte ca am citit ca una cand a facut prima data sex, dupa asta a inceput sa-i creasca par pe sani. Fosta mea prietena pe atunci era si ea virgina si cand a citit, apai a crezut...si evident a fost no sex a long period... :demon:
 
da'...hai sa va mai zica maca o poveste, da' una adevarata! :smile: so, acum un an m-am despartit de iubitul meu care este din Iashi. am decis sa facem asta din moment ce am absolvit facultatea acolo shi a trebuit sa ma intorc la bashtina. de ce? pentru ca............. este oare dragoste atunci cind vrei sa fugi la el/ea din cinci in cinci minute sai furi un pupic, da nu este linga tine?..... dar ce sa faci cind vrei sa fie alaturi sa impartitzi bucuriile si insuccesele, sa-tzi spuna poveshti,...dar...nu este?... dar ce sa faci cind vrei sa ieshi in parcul de distractii pe asha vreme frumoasa, sa....hoinaritzi aiurea prin orash, sa ajungeti oriunde, sa zbori pina la nori shi sa visezi, dar........ea/el nu este linga tine?....dar ce sa faci atunci?????.......... nu am acceptat ashteptarile de a ne vedea peste fiecare doua luni, shi nici fazele cu na leva shi na prava! ne-am despartzit shi............shi gata!...:smile: ramaine in inima mea, sh eu in inima lui, pentru totdeaua, sunt sigura de asta!...
p.s. ..iakata prin ce experientze triste a trecut maca! :smile: :smile:
 
Lucia, asta sunt cele mai triste cazuri si imi pare rau si mie de relatiile care se rup nu din cauza celor 2 implicati in ea, ci de exemplu de faptul ca pur si simplu unul se duce pe un drum, celalalt pe altul si solutie alta nu este.
 
cotirea pe drumiri diferite nu este intotdeuna rezulatul distantsei. cotirea asta se face si atunci cand omul cela sta la doi pasi de tine, dar pur si simplu nu are chef sa-tsi satisfaca astepatarile. el vede altfel lumea, si nu da nici doi bani pe viziunea ta, dar intotdeuna spune ca te iubeste.

in asa caz e mai usor sa acceptsi o dragoste la distanta fizica, cand stii ca asa a fost sa fie, ca oricum se intoarce etc, decat un vesnic compromis si durerea care apare in urma distantsei spirtuale.
 
<font color="#FF0066" size = 3>Delia zici bine si cred ca alte comentarii chiar in clipa aceasta la ceia ce spui nu am ...
Doar ca citeodata este atit de usor sa va intelegi pe voi fetele si citeodata ramii surprins trasnit de cite o miscare(decizie care o faceti, care nu poate fi supusa nicicareai analize logice, ceia ce mi sa intimplat mie .. dar nu este obiectul discutiei acest moment) ^p
sa fim mai realisti in visurile noastre de zi cu zi si atunci zburind sus v-om avea shansa de a cadea mai rar :razz:

<font>
 
Vazand culoarea si marimea caracterior cu care tu scrii ,am impresia ca ai probleme vizuale si nu o sa vezi daca este fata care a facut primul pas ( este o gluuuuuma )
 
Cred ca tu, Lucia si boyfriend-ul tau nu ati dat nici o sansa relatiei voastre.Poate nici nu era dragoste adevarata(nu te supara!).Poate ati facut acest lucru pentru ca relatia la distanta ce ar fi urmat ar fi insemnat ceva permanent,nu stiu.Oricum poate trebuia sa incercati...
 
...am fost cu acel baiat 4 ani de zile! in plus, de unde sa shtii tu daca a fost ceva adevarat intre noi sau ba?( asta nu inseamna ca m-am suparat! :smile:) oricum, consider ca am luat o decizie matura, despre care am shi scris.... nu incerc sa conving pe nimeni!...... tot respectul din partea mea celor care gindesc altfel decit mine!!! shi....cit mai putzine relatzii terminate de distantza.........pentru ca....doare!!!!...........
 
Iaka am procesat un mesaj Luci(a)tor:
Se mai ntmpl ca distanţa
Sa-ntreacă-a dragostei lungime
Atunci te-ajută ... Baba Cloanţa
Mai bine zis a ei engine.
 
Back
Top