Este oare distanta o piedica in dragoste?

Tea , am inteles ideea ta dar eu nu pot sa-ti raspund deoarece eu nu pot sa iubesc la fel mai multe persoane !
Iar referitor la tine Om Slab sunt convinsa ca in cazul in care ti-ai iubi prietena cu adevarat nu ai uita-o in cateva zile !
 
klar, mira, si eu care speram ca tu, cea care crezi in PUTEREA IUBIRII, te poti darui mai multor persoane in acelasi timp

nu-i bai, imi gasesc eu pina la urma prieten de suferinta!
 
mira, e minunat, parca ai trai indoit, intreit, dar, in acelasi timp, si naucitor! persoanele cu nervii slabi ar putea sa nu reziste!

victor, sa stii ca s-ar putea sa ai dreptate, e un fel de asigurare sentimentala! sa nu sa se evapore nici o picatura din seva tandretei si pasiunii cu care suntem inzestrati.....
 
eu mai degraba as spune ca o persoana nu este in stare sa primeasca si sa reziste la o avalansa de sentimente profunde :lol:
 
mda dragsotea la distantsa ........

IF I HAVE TO RUN
IF I HAVE TO CRAWL
IF I HAVE TO SWIM A HOUNDRED RIVERS
AND TO CLIMB A THOUSAND WALLS
.................................
I WILL FIND THE WINGS
TO GET TO WHERE YOU ARE
THERE'S NO PLACE THAT FAR
 
distantsa poate sa fie si un remediu pentru dragoste (ca la moldoveni, mai rarut da mai dragut), si un test. in plus distanta face probleme in cazul pasiunilor, ci nu in cazul iubirii. si inca: ce s-ar intampla daca s-ar stinge soarele intr-o zi? el iata lumineaza, de la distanta enorma, isi daruie caldura sa noua, dar cati din noi i-au daruit lui caldura proprie. altfel: cati din noi ar putea sa iubeasca asa?
 
in asta si consta diferenta intre soare, astrele ceresti si oameni

zorzonel, am observat ca in ultimul timp ai devenit cam meditativ si iti pui intrebari filozofico-retorice, ... hopurile vietii, nu?
 
Si totusi....Distanta nu este o piedica in dragoste, ci mai bine zis " ochii care nu se vad, se uita" desigur ca se pune problema ca si " cit timp".Dar imaginati-va...fie ca sinteti la o dapartare foarte mare, dar aveti posibilitatea (ceea ce rareori se intimpla sa o aveti in realitate) sa va vedeti deseori( ai luat avionul si ti-ai vazut iubirea), deci nu distanta e de vina...ginditi-va ca aveti posibilitate dar oricum nu va vedeti...focul se va stinge, putin cite putin.... :roll: Ehehe! Si daca ar fi doar aceasta o piedica a dragostei...
 
Back
Top