Eurovison 2006

coolgreetings said:
Eu zic ca nu mai este prestigios sa castigi Eurovision-ul atunci cand niste boschetari care nu stiu sa faca muzica au facut-o.
esti Muzicescu?...nu stiu sa faca muzica!!!!...exact vorbele criticilor-"compozitori" ce isi aratau idiotenia pe la protv Chisinau
Prestigios...tu nu poti realiza ce prestigiu e pt tara organizatoare, ucraina a cam iesit din anonimat anul trecut pt Europa (a mai contribuit si Shevcenko nitzel)
 
Vreau sa ma dau si eu cu parerea :)
Mie mi-a placut cum a cantat Mihai Traistariu si Dima Bilan,au fost ambii la inaltime,dar Arsenie a demonstrat ca canta fals live .
 
As vrea sa-i vad cum se iau de minutza ministrul Artur Cozma cu Vasile Duca si cu Arsenium si cu Natashka care au contribuit mult la kakarea succesului formatiei Zdob si Zdub si la stirbirea din autoritatea Moldovei pe plan european. Bravo, tak derjati. Mai intii au dus de sminteala o multime de lume, in special pe participantii, care, chiar s-au prezentat mult mai bine la preselectia nationala. Oricare din ei ar putea sa aduca in republica un loc mai sus. Pe linga toate e o tradare sa trimiti la Eurovision pe un tradator. De fapt ambii sunt : Arsenium , in loc sa concerteze in turnee, el participa in proiectul Danseaza cu mine, dar Natalia nici nu mai vorbim ca o propozitie in limba romana cu arcanul tre sa scoti din ea. Sunt prea multe de criticat, dar e deja tirziu pentru ca ceea ce avea de intimplat s-a si intimplat. De fapt era de asteptat aceasta situatie. S-a calcat peste capurile prea multor persoane.

Victoria formatiei Lordi nu a fost senzationala pentru mine deoarece din primele clipe ale aparitiei lor pe scena am observat un graunte de succes in ceea ce priveste stilul, piesa, show-ul superb, glasurile diabolice, e ceva deosebit. Cit despre Dima Bilan - a fost bravo, chiar daca au fost unele detonari la sfirsitul piesei unde deja isi pierduse puterile si dorea sa se joace cu asa spusele "floricele". Dar in general a fost super si show-ul a fost cu gust. Mihai Traistariu cu siguranta trebuia sa ia trofeul anul acesta dar romanii s-au bazat mai mult pe vocea lui uitind de celelalte componente ale prestatiei scenice, ce tin de vestimentatia interpretului si dansatorilor si altele. A fost deosebita piesa lui Hari Mata Hari - Leyla, o balada nemaipomenit de placuta pentru ureche, contine niste sunete de instrumente care m-au patruns in suflet. Dar vocea lui - nu-s cuvinte. Iata la astfel de concursuri se poate de observat care este valoarea adevarata a interpretului , cit de renumit nu ar fi. Cei care s-au tinut pe primele pozitii au demonstrat ca sunt niste titani ai vocalului. Cei de la urma au demonstrat ca sunt de bani gata si ca mai au de lucrat mult de tot cu vocea si cu restabilirea numelui dupa un esec atit de mare.
 
Adevarata fata a liderului Lordi

Un site de Internet, creat in semn de protest fata de aparitia unei fotografii in care solistul trupei Lordi, invingatoarea editiei de anul acesta a Eurovisionului, apare cu fata descoperita, a strans 72.000 de semnaturi in 24 de ore, din partea fanilor furiosi, transmite AFP, citata de Mediafax. Site-ul a fost creat miercuri, dupa ce, in aceeasi zi, populara revista finlandeza 7piv publicase o fotografie a solistului Tomi Putaansuu fara masca. Imbracati ca niste creaturi din filmele de groaza, cu coarne, dinti ascutiti si gheare, armuri si bandaje, cei cinci membri ai trupei de heavy-metal Lordi au refuzat sa fie fotografiati de presa fara mastile care le acopereau fetele, de la victoria repurtata in Atena. "Respectati-ne munca si nu ne inlaturati mastile", a cerut solistul grupului, "Mr Lordi". Grecia si alte sapte tari europene au acordat trupei Lordi, ai carei membri sunt deghizati in monstri, maximum de puncte, 12. Pentru prima data in istoria concursului, in care predomina stilul pop, premiul cel mare a fost castigat de un grup de heavy-metal. Site-ul indeamna la boicotarea revistei "vinovate". (D.V.)
 
Parerea mea! Lordi a cintat o piesa super! Desigur pentru cei nu-s pasionati de asa gen le pare naspa, dar mie imi pare superba
 
Acum sambata a fost si Eurovision Junior...ce ziceti de el?

Mi'a placut mult Belgia...vesel...
Rusia - na ja...in stilul lor, nu e tocmai ce ma prinde..
Romania - calitativ, nu a avut acel ceva...
Grecia - se putea si mai bine...
 
Back
Top