Ferrari: in ripa?

dune

Active Member
Am observat cu totii promisiunile pe care cei de la Ferrari le-au facut fanilor in ultimile curse, precum ca au sa cistige si tot asa, si de fiecare data se pierd practic in multime....

Nu stiu ce fac ei, ba nu merge masina, ba nu se intoarce volanul, daca este putin nenoroc sper sa treaca si sa se apuce de treaba...

Ramine sa vedem la Catalunya in ce ordine stau lucrurile...
 
eu totusi am impresia ca amu Michael si Mika au aceiasi problema, ca doar in F1 faptu ca conduci bine ii important dar nici chiar asa de important, ii vorba de curaj pina la urma, de a merge pina la extreme, si de a nu te teme sa intorci volanu la 140km/h pentru a ajunge primu, ma uitam chiar la cum faceau ei depasirile, asa vai de capu lor, masinile celea au pentru fiecare kil 1 cal si ceva putere,

Apasati pe gaz baieti...
 
:wink: Sunt multe gresheli in F1 .. dar nu uitatzi ca mashinile sunt noi ... adica motorul se innoieshte la fiecare cursa sau chestii de astea, deci se primeshte ca mashina e testata la cursa, iata de ce sunt asa de multe acroshajuri. In al doilea rind, mashinele celorlalte echipe (for example BMW WIlliams sunt competitive) asa ca Lui Shumi nu numai Mika ii este adversar, dar shi fratele sau chiar si Montoya ! dar ma bucur ca sustinetzi Ferrari ! keep the good work...
 
Dune, shtim cu totsii ca eshti tare inspirat acum de castigul lui Ralphy. Eu tot ma bucur pentru el. Dar cihar crezi ca BMW poate concura pentru titlu de campion la constructori sau la driveri?.. inca nu.
 
Baieti un castig nu inseamna ca BMW-ul are sanse reale de a obtine titlul de campion. Vedem ce va fi mai departe. Ce pot sa spun e ca R. Schumacher e baiat cu perspectiva si Montoya la fel. Echipa BMW se urca incetul cu incetul. Sunt amu cu Ralf in acelasi oras; trebuie sa-l sun si sa-l invit la o bere.
 
Nu am auzit de asa ceva, in orice caz politie calumea nu ca la noi. Macar ca ii Ralf Schumacher, dar tot a platit amenda. Asa si trebuie. Eu compar cu situatia de la noi.
 
se pare ca pe Coulhard lo impis in directia buna cele 26 de puncte care il pun binisor in fata tuturor, mai putin Michael...
 
Bai arsenel,ferrari mai are tare multe de spus nu uita ca de abia inceputul sezonului.Eu cred ca ferrari castiga anu ista si la constructori si la piloti.
 
A1: baietsii de la Ferrari s-au prezentat destul de binishor... locul 2 shi 3 :smile: vesel! cel putsin asta le mai da puncte, inclusiv faptul ca M.Shumacher ramine pe locul 1...
sa vedem ce va fi in continuare
 
treb sa ma manifest shy eu, cap de nu, ap n-oi pute sa dorm linishtit la noapte! Coulthard ze best! Schumi - afara, la pensie, yn ryndu spectatorilor!
 
Alteia ar trebui sa fie in conducerea Ferrari ca ea pe tati ii trimite, fata foarte intreprinzatoare! :lol:
 
Back
Top