Filmul pe care nul voi sterge de pe HDD

[akep]Iaka Vinipuh Ii sfant pe winchesteru' meu...nu-l sterg ni za shto...

eu te iubesc pentru ce ai spus mai sus... :D eu tot, pentru nimic in lume nu-l sterg... :wink:
+ American History X
Requiem For A Dream
Queen Of The Damned
xXx (shi in general filmele cu Vin Diesel... :crazy: )
 
Am vazut "Riddick's Chronicles" dar mi-a parut un mare bespont pentru copckii. :(
In schimb prima parte, "Pitch Black", tradus ca "Ceornaya Dira" mai tare trage a SF. Sau oricum, mi-a placut cu mult mai mult.

Daca-ti place SF, tre' sa priveshti "Screamers", tradus ca "Krikuni". Film uliotniy! L-am vazut cu vreo trei ani in urma si de atunci nu-l pot gasi. :cry:
 
Da matritza prima parte chiar a fost ceva deosebit ... filozofie action... a revolutzionat pur si simplu industria cinematografica ...super ruleznai..
in schimb celelate doua aduceau mai mult a Star track (mai ales ultima) si s-au indepartat de la ideea principala a movie-ului...
 
bai shi va daibitzi voi di matritza? a? au facut shi ei shi au putut! dupa shi so uitat fiecrae di kiteva ori la cele 3 filme, inshep a se daibi ki tipa asta trebuia so faca'sha asta altfel... aishi o facut de-a pula acolo nushtiu shi..
oamni shiia o redat sheea shi o vrut ei nu sheea la shi va-zti ashteptat voi..
mie mio plakut toate 3
shi gata..
am vaz't krikuni shi eo cu vreo 3-4 anu in urma.. tac sebe...
 
pontu este ashela ca primul film a facut multa galagie in intreaga lumea (chiar aparusera diferite secte care credeau in asa ceva). iar partile a doua si a treia erau pline cu efecte si putine idei. iaka eu pricoale nu sterg. totdeauna poti sa razi :) singur sau sa arati prietenilor. da mai este interesanta si natura umana :)
 
filmele pe care nu le voi sterege niciodata :
Gone in 60 seconds
Fight Club
Hero
Italian Job
New York Gangs
Transporter
Swordfish
Cellular
Hacker`s
The Troy
American Pie 1,2,3
French Pie
Black Knight

a shi Karoli Vecerinok.. apropo shtie cineva filmele de tipul acesta ( de tipu la Karoli Vecerinok ) ?? :roll:
 
Daca-tsi place "Koroli vecerinok", atunci trebuie sa-ti placa filmele "Road trip" si iaka ieri am vazut "Eurotour". Ambele comedii americane cu umor de ashela ca sa-l intseleaga si copiii de 3 ani. Parerea mea personala este ca la asha filme rid doar copiii de 3 ani. Ei, da nu-i nika, ca shi eu cind ma obkuresc si incaltsamintea ma stringe, imi place si mie sa ma uit la clounadele astea... :lol:
Mai uita-te toate din seria cu Ali G, era "Ali G in da house" si nu mai tin minte care...

Ieri in othodneak ma tavaleam de ris cit priveam "Adam's family" la TV... :lol: Ceilaltsi care mai erau in camera se uitau straniu la mine... :lol: :lol:
 
eurotur kkt natural, roadtrip si "petrecirile" nu se compara, au fost doar citeva momente asa mai vesele in rest destul de prost filmul, bani aruncati in vant...
 
le-am vazut.. :)
ma refeream la ceva mai bun decat Koroli Vecerinok... cu umor mai mult..

da filme de tipu la New York Gangs ? tot ii super filmu.. pot sa-l vad de citeva ori pe zi shi nu ma satur de el..
 
din ultmilie aparitii ale lui mi-a placut catch me if you can, are ceva bun in el, totushi daca mai introduceau ceva nou era un filme de 5 stele...
 
Di Caprio revine in fortza... credeam ca talentul sau se pierde in favoarea excesului de viatza glamour... uite ca tipul le combina de minune pe ambele... In Aviator este foarte bun, fara clishee si fara erori... cand toata lumea vede filmul, va fi bine sa-l discutam.... :)
 
Braveheart
Fight Club
Beautiful Mind
Meet Joe Black
City of Angels
Donni Darko
Seven
Original Sin
Requiem for a dream
The silence of the lambs, Hanibal
Ice Age
Shrek 1/2
Amelie


Pentru inceput cam acestea ...
 
alias;105718 said:
Di Caprio revine in fortza... credeam ca talentul sau se pierde in favoarea excesului de viatza glamour...

Ca sa pierzi talentul, presupune mai intai sa il ai.
Ce am vazut eu cu el ( ala cu masca de fier ) era destul de jalnic.



In rest am vazut 2 extreme recent. Donnie Darko un film foarte deosebit si cu o coloana sonora pe masura.
Si la celalalt pol, House of Dead , probabil cel mai stupid film care l-am vazut vreodata ( in afara de filmele cu chinezi zburatori vizionate in copilarie)
 
poate nu cele mai bune, dar cele pe care nu le-as strege


LA VITA E BELLA
SCHINDLER's LIST
DANGEROUS MINDS
BEAUTIFUL MIND
FORRREST GUMP
SENATORUL MELCILOR
ISUS din NAZARETH
 
Back
Top