Filmul pe care nul voi sterge de pe HDD

Muahahahaha, toate filmele cu Louis De Funes. Din pacate prea putine. Daca rahaturile hollywoodiene rup toate bugetele, afisele, incasarile, eu prefer o comedie europeneasca de-aia nesimtita in care chiar razi din toate puterile.

Si acum ma mai cutremur de ras cand imi aduc aminte cum a jucat in Avarul. Un tip genial, cu mult departe de rahatii hoolywoodieni gen Seinfeld.
 
dixy;216229 said:
Muahahahaha, toate filmele cu Louis De Funes. Din pacate prea putine. Daca rahaturile hollywoodiene rup toate bugetele, afisele, incasarile, eu prefer o comedie europeneasca de-aia nesimtita in care chiar razi din toate puterile.

Intr-adevar europenii au fost geniali la comedii. Americanii chiar au facut remake-uri dupa multe dintre ele , dar deobicei au fost patetice. "Omul cu un pantof negru" sau cum se chema comedia aia, la americani isi pierdea tot farmecul fara "marele blond", Pierre Richard .
Iar mai incoace, seria Taxi a devenit chiar penala cand au inceput sa o filmeze in State

. Un tip genial, cu mult departe de rahatii hoolywoodieni gen Seinfeld.

Aici las-o jos ca macane :) Multe sunt rahaturi pe la Hollywood, dar Seinfeld a fost genial.
Umorul sec si de situatie promovat de el ,si prin personajele si relatiile dintre ele ,a fost mult mai original decat comedioarele ieftine gen Friends.
 
subscriu la SCHINDLER's LIST si 'La vita e bella'ar fi mai multe
''American Beauty''
''The Pianist ''
''The Libertine''
''Fight Club''
'' Утомленные солнцем'',
''The Dreamers''
 
Pride and Prejudice
Memoirs of a Geisha
Meet Joe Black
Troy
V for Vendetta
Gladiator
Original Sin
Cruel Intentions...
 
yoi ....fogducker daca Snatch itzi pare un film bun atunci ar trebui sa vezi shi Lock, stock and two smoking barrels .....un alt film reushit de Guy Ritchie ....soooooper filmele lui ....
 
Antimatter;217071 said:
:) e acelasi regizor: david lynch

Stiu ca am fost fan Twin Peaks, ca am fost fanatic dupa dupa serialul asta, am si acum caseta originala cu coloana sonora desi pe la inceptul anilor `90 era foarte costisitor sa faci rost de asa ceva :)

Probabil si de aia mi-a placut Mullholand Drive, desi a fost facut mai comercial. ( nu ca m-ar fi deranjant bunaciunile alea lesbience :) )
Desi daca i-au placut Adrenalinei ma baga la idei :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7oDuGN6K3VQ[/youtube]
 
adrenalina;217077 said:
si daca as recunoaste, oricum nu vei putea sa te bucuri de asemenea privelisti :D doar nacialnik are asemenea talent :D :D :D

Asta e, il lasam deocamdata pe Napilnik sa se bucure.

Noi muritorii de rand asteptam sa iasa sex tape-ul pe net , cum se intampla de obicei :)
 
Back
Top