Fragrances sau parfumuri

Eli said:
Cica ultimul parfum scos pe piata al casei Dior "ADDICT" are feromoni si atrage masculi !
De testat de urgenta,fetelor ! :P
shtii ce progrese s-au mai facut in domeniul "feromonilor in parfumuri" sau tot inca se folosesc feromoni de la proci? :)
 
kedd said:
Eli said:
Cica ultimul parfum scos pe piata al casei Dior "ADDICT" are feromoni si atrage masculi !
De testat de urgenta,fetelor ! :P
shtii ce progrese s-au mai facut in domeniul "feromonilor in parfumuri" sau tot inca se folosesc feromoni de la proci? :)

super!!! cred ca porcii ar avea calduri daca vre-o svinarca s-ar da cu Addict. :crazy:
 
Pentru patanii care n-o incercat Gucci Envy, sfatui insistent. Parfumu nu e recent, dar miros foarte masculin, cu caracter, tine vreo 3 zile si inca hainele de desupt miros....
 
Imi plac doar parfumurile ce emana prospetime si bunadispozitie...nu suport esentele tari...ma sufoca :crazy:
Mai nou imi place " C-THRU "... :wink:
 
ciofu said:
ah tu esti femeie naturala....

Ciofu e fetitza , daca o poreclesti femeie arunca cu absorbante insangerate in tine . :)

Ce debarcare spectaculoasa , Catyusha ! Ca absolut tot ce faci tu . :wink:
 
Sa nu te dai cu prea mult ca ajunge sa te savureze el pe tine . Se zice prin tyrg ca are o aciditate foarte ridicata . :D
 
ce anume are aciditate, ca tot nu intzeleg?..... shi-apoi cine se da cu parfum pentru gust?.. parfumul e pentru mirooooooos!..mai conteaza cit acid are?.. :wink:
 
Ar fi trebuit sa yi invetze cineva asta shi pe sodatzii rusi . Ca pe timpul raboiului al doilea mondial 20% din alcoolul ce clipocea in burtzile Armatei Rosii era din parfumurile zvyrlite pe gat in gios prin casele cucerite in Europa .

Asa ca vezi , nu stii niciodata daca chiar nu conteaza aciditatea . ;) Sa fi prvazut vreun producator german la ce aveau sa fie folosite le-ar fi facut shi mai acide si ar fi crapat tati dracului . :)
 
daca e sa vorbim de vremurile de demult, imi aduc aminte ca bunica-mea farimitza in palma vreo citeva fire de levantzica shi-shi trecea palmele pe frunte shi prin par..... mi-am adus aminte de acel miros mirific al bunicii, trecit prin piatza.... levantzica se vinde la pretzul de 1 leu manunchiul, dar daca o inshiri pe masa imediat casa se umple cu un miros angelik.... eu am incercat!

imi place shi parful de la Kenzo asta albastru......
urasc mirosul de lacramioare...beaaa!...
 
Sfatul expertului. Al meu adica:ciupos:: Pt. masculi Issey Miyake (cutia gri, albastru si alb) si pt. femele - Eclat d'Arpege de LANVIN.
 
eu, in sfarsit, mi-am gasit parfumul perfect...ca asa-s de capricioasa..cate n-am incercat si nu mi-au placut.....
,,Attraction" de la Lancome....super...nu-l mai schimb.... deam toti stiu ca asa miroase a valerika. :lol: :D :)
 
p/u baieti:

T. Mulger - Angel
Boucheron - Jaipur

Pe ambele in Chisinau nu le-am gasit nicaieri, cu toate ca Angel cost cam 1050 lei la Grand Hall!!! :o
 
nu demult am trekut pi la magazin de parfumuri kynd eram la odihna
sh tare nio plakut escada frozen kiss
shap amor amor de la rachael
ka atare yni plak ori nirosurile active sau ceva mai dul4ishor,,..
amare nuni plak ..
sau kum klasifikatz voi akolo parfumurile.. :)
 
Back
Top