Free Mail

khama;172081 said:
da F5 ai apasat?

Cand ai dreptate... ai dreptate... am uitat de refresh.

Tre' sa recunosc, design-ul e dragutz la OE! .

Sincer sa fiu mi se pare incomod dupa ce ai bagat o data parola sa o mai confirmi cand intri in casuta postala.
 
dorincea;171678 said:
Da eu iaca nu demult am descoperit ce-i acela IMAP si tare mi-o placut. Avantajul fatsa de POP3 e ca el nu copie mesajele intregi de pe server ci numai antetele. Pentru a vedea mesajul faci click pe subject si mesajul se afishaza in acel moment. E foarte util cind foloseshti mai multe sisteme de operare sau mai multe compuri in acelashi timp. Problema cu POP3 e ca ai doua solutii: sau setezi optiunea ca mesajele sa fie shterse de pe server la citire (sau putin mai tirziu) sau sa ramina pe server. Daca alegi sa shtergi mesajele la citire e clar ca nu vei regasi mesajul daca faci un restart in alt sistem. Daca alegi sa ramina pe server atunci cind faci un restart, clientul incepe sa copie mesajele citite, ceea ce poate dura foarte mult (daca ai 500mb de emailuri).
Unicul dezavandaj la IMAP e ca trebuie sa ai o conexiune buna cu trafic nelimitat.

uite si la POP este "fetch headers only". e practic acelasi lucru ;)
 
grey;172585 said:
uite si la POP este "fetch headers only". e practic acelasi lucru ;)

Da, numai ca:
1. odata ce ai deschis mesajul, el este stocat pe discul dur si cu timpul inboxul local poate deveni voluminos.
2. Mesajale citite apar de fiecare data(cind skimbi PC-ul) ca unread, nu e chiar usor sa tii minte care le-ai citit si care nu.
 
pentru cei curiosi, iata un articol care compara Yahoo Mail beta, Google Gmail beta, si Windows Live Hotmail:
http://reviews.cnet.com/4520-9236_7-6357399-1.html

initial am folosit si eu desktop email clients (precum outlook express/outlook/windows mail si altele) insa la moment am ajuns sa folosesc gmail pe web si am instalat doar gmail notifier care ma anunta cind apare mesaje de email noi. astfel nu folosesc spatiu pe disc si practic am acces la aceleasi facilitati oriunde mas afla...
 
Pe mailurile astea publice vine foarte mult spam. Eu deja demult timp nu le mai folosesc. Intru si eu odata in luna sa vad daca nu s-a ratacit vre-un mail important printre tot restul de spam. In rest folosesc contul de la universitate unde am si webmail si POP si IMAP. IMAP imi pare cel mai comod
 
_victor_;179611 said:
Pe mailurile astea publice vine foarte mult spam. Eu deja demult timp nu le mai folosesc. Intru si eu odata in luna sa vad daca nu s-a ratacit vre-un mail important printre tot restul de spam. In rest folosesc contul de la universitate unde am si webmail si POP si IMAP. IMAP imi pare cel mai comod

la gmail e destul de ok... spam doar de 1 sau 2 ori am primit (am cont din 2004)
 
si eu gasesc filtru de spam de la gmail foarte bun... la moment am configurat gmailu sa primeasca emailu de la alte citeva adrese pop3 si primesc undeva la vreo 20-30 de mesaje spam pe zi insa practic toate se duc in spam folder fara sa apara in inbox...
 
Gliukuri pe OE.md ...

Ica m-am z..... de OEul ista MD asa de tareeeeeeeeeeee
Lamer, fiind am franat si mi-am facut ub e-mail pentru treburi serioase,
am facut niste tranzactii si trebuia sa primesc raspunsuri azi-maine dar cand deskid si introduc passwordul mai cere sa tastez pe "verifica posta" primesc asa frumuseata de mesaj

404 Not Found
The requested url /ServiceAuthLogin.php?who=fdfddsdf&sid=6b476446cbaba0e65abc4cc843b23b1e was not found on this server.

file not found

Ce dreaku mai e si asta?
A murit OEul sau are gliukuri?
cine stie vre-o reprerzentatnta oficiala, vre-un contact oficial?
 
Re: Gliukuri pe OE.md ...

Incearca sa verifici cu POP sau IMAP. Si mai incearca sa trimiti un mesaj privat lui RedLine; mai mult ca atit - la el in user profile este si un numar ICQ.
 
Back
Top