Gay parade

Status
Not open for further replies.
Re: gay parade sau rebeliune legionara?

E trist, nu e haios. Nici tu nu cunosti 80% din forumisti.
Nu stiu ce parere au 80% din masculii romani; nu cunosc atatia, evident, dar vad cum aleg sa-si manifeste masculinitatea: nu difera prea mult de omul cavernelor. Ii aud comentand, ii vad cat de misogini sunt, citesc ce scriu pe forumuri (nu numai pe asta, unde majoritatea sunt moldoveni). Nu-i cunosc si nu-mi starnesc deloc interesul. Multi imi provoaca sila, cum ziceam si inainte.
Ai citit ce-am povestit despre parada? Despre cat de civilizati au fost cei mai multi manifestanti si despre cat au huiduit (civilizat, nu??) aia de pe margine in care tipa masculinitatea si morala?
 
Re: gay parade sau rebeliune legionara?

daca ai zis ca doar cei de pe margine ii huiduiau apu' fii sigura ca oamenii au fost toleranti! Shi cine stie, dupa cum ziceai ca la anu o sa faceti parada din nou s.a.m.d. ... sa ajungeti, poate atunci o sa va aduceti aminte cit de bine v-a fost "anul trecut" ...
Cel putin in acest domeniu iau o atitudine conservatoare. Punctum.
In orice caz orice om teafar la minte nu ar sta sa se uite la aceasta parada cu oki buni ... pina intr-un timp cind astia vor ajunge mai multi si li'or face fundu varza!!!
 
Re: gay parade sau rebeliune legionara?

Dacă ăia mbrăcaţi mai rău ca nişte paraşute de pe centură şi exhibau tot felul de părţi ale corpului n public, şi luau limba-n gură şi umblau cu pene nfipte n cur, eu zic că a fost vorba de comportament indecent n public. Şi poliţia a făcut foarte rău că nu le-a dat prţarilor amenzi, pentru că comportamentul indecent n public se pedepseşte.
 
Re: gay parade sau rebeliune legionara?

solara said:
De ce nu in fata copiilor?
Pentru ca atunci cand ajung la maturitate sa se fereasca de vreo tentatie de a deveni homosexual, da respinga tentativele popnarilor mai batrani de a-i corupe, pentrzu ca atunci cand devin adultui sa adopte o viata familiara normala - adica sa se casatoreasca si sa faca copii. Telul biologic suprem al oricareii fiinte de pe glob este supravietuirea, iar acesta este posiblila doar prin producerea de urmasi.

solara said:
Participantii n-au fost vulgari, deci n-aveau prin ce sa socheze copiii (nici mie nu-mi plac aia care se dau in spectacol, dar ieri nu mi s-a parut vreunul gretos).
Totul incepe de la putin. Azi un pic, maine mai mult, iar poimaine si mai mult. Am vazut parade homosexuale in mai mult orase din Occident - Amsterdam, Haburg, Kln. Catre acolo se tinde si la noi.
CSD-1_Berlin_2004.JPG

552px-Christopher_Street_Day_1998.jpg

Csd_stuttgart-2002.jpg

-> imagini preluata din wikipedia de la mai multe parade homosexuale.

solara said:
Copiii vor avea si ei o optiune pt care nu trebuie sa se teama de ceilalti (ieri au fost destui gay mascati sau cu sapca trasa pana pe nas sau cu capul infasurat aproape complet). Sufera cel care nu e acceptat, nu cel care e homosexual.
Si un antisemit care incita la ura impotriva evreilor nu este acceptat de sociatate si probabil chiar sufera din cauza asta. Suferinta lui nu justifica insa dreptul de a-si exprima in public opinia.

solara said:
Bucurestenii sa hotarasca daca vor sau nu parada?? Adica ce vrei, un referendum, un sondaj public? Pt o ora de mars sambata dup-amiaza, fara sa deranjeze? Dar de asfaltarea anuala nu ma intreaba nimeni? Dar pt constructia unor cladiri noi in vechile zone nu face nimeni sondaj? Nu iau bucurestenii decizii, ei doar isi expun parerea.
Pentru ca in cazul paradelor homosexualte este vorba de propagarea unei opinii pe care bucurestenii nu vor sa le-o transmita copiilor, pe cand asfaltarea unei strazi este o reparare a unu bun public. Solare, nu confunda merele cu perele. Bucurestenii ii tolereaza pe homosexuali. Se stie bine ca Parcul Operei este un loc predilect de intalnire a homosexualilor, cu toate astea nu se duce nimeni sa ii ia la bataie. Tot in preajma acelui loc exista si cateva baruri de homosexuali care functioneaza bine-mersi. Insa de la a-i tolera pe homosexuali pana al a face publicitatea homosexualitatii este o distanta, iar cele doua concepte sunt despartite de limita bunului simt.

solara said:
Te cred. D-aia m-am dus io la mars: pt ca 80% din masculii romani imi fac sila.

Asta inseamna ca trebuie sa te indrepti catre homosexuali?
Nu toti barbatii din lume sunt romani si nu toti barbatii romani iti fac sila.
 
Re: gay parade sau rebeliune legionara?

Pai de asta, las' sa'si traiesca viata asa cum vor dar nu sa arate perversiuni,si imoralitati curiste pe strada. Si daca acesti spurcati trebuiesc opriti cu violenta, in ultima instanta asa sa fie!Respect SIRBILOR!
mai bine m'as uita la o parada a ciinilor decit a unor destrabalati la care nu'si dau sema ca ceva in neregula cu ei se petrece!
 
Re: gay parade sau rebeliune legionara?

Incidentele din saptamana trecuta la Moscova:
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=nl1o04WESP0"]YouTube - Gay parade in Moscow (First Love Parade)[/ame]
 
Re: gay parade sau rebeliune legionara?

si ma rog care ii problema pt niste sani... acum fetele fac plaja topless... umbla atat de imbracate ca te sperii nu alta... insa asta ii acceptabil doar pt ca voi credeti ca ele is hetero.... si atunci nu ii considerat exibitionism... cam marsava gandire
 
Re: gay parade sau rebeliune legionara?

adrenalina said:
si ma rog care ii problema pt niste sani... acum fetele fac plaja topless... umbla atat de imbracate ca te sperii nu alta... insa asta ii acceptabil doar pt ca voi credeti ca ele is hetero.... si atunci nu ii considerat exibitionism... cam marsava gandire

Adrenalina, pe plajă se face şi nudism. Asta nseamnă că trebuie să umblăm n p... goală pe stradă?
 
Re: gay parade sau rebeliune legionara?

nu dixy... asta inseamna ca regulile trebuie respectate de toti... dar faptul ca femeile care umbla paractic is dezbracte pe strada, in cluburi si discoteci sunt considerate sexy si nimeni nu are nimci cu ele.... dar cand niste femei isi arata sanii si face parte din tagma lesbienelor, atunci ii pervers, nu?

judecatile moarle trebuie sa ii cuprinda pe toti... dar cata vreme se propaga ideea femeii dezbracte, cata verem in publicitae, femeile is mai mult dezbracate decat imbracte... atunci eu cred ca este marsav si partinitor...
 
Re: gay parade sau rebeliune legionara?

adrenalina said:
nu dixy... asta inseamna ca regulile trebuie respectate de toti... dar faptul ca femeile care umbla paractic is dezbracte pe strada, in cluburi si discoteci sunt considerate sexy si nimeni nu are nimci cu ele.... dar cand niste femei isi arata sanii si face parte din tagma lesbienelor, atunci ii pervers, nu?

judecatile moarle trebuie sa ii cuprinda pe toti... dar cata vreme se propaga ideea femeii dezbracte, cata verem in publicitae, femeile is mai mult dezbracate decat imbracte... atunci eu cred ca este marsav si partinitor...

Femeile n-au voie să-şi arate snii pe stradă indiferent dacă fac parte din tagma lesbienelor sau nu. Femeile normale nu-şi arată snii pe stradă. Faptul că aceste lesbiene şi arată snii pe stradă, e un act provocator şi spune destul de mult despre moralitatea lor.
 
Re: gay parade sau rebeliune legionara?

"Totul incepe de la putin. Azi un pic, maine mai mult, iar poimaine si mai mult"
Sa acuzi pe cineva de ceva ce n-a facut este un abuz. Spre deosevire de tine, am fost la parada si stiu ce s-a-ntamplat.
Telul biologic suprem al oricareii fiinte de pe glob este supravietuirea, iar acesta este posiblila doar prin producerea de urmasi.
Amuzant. Nu prea tare, da` oriscat.
Lasandu-ti o parte din ADN in cineva NU supravietuiesti ca fiinta.
Ar insemna ca cei care nu pot avea copii nu-si pot indeplini telul biologic.
"Telul biologic" este sa cresti copii, nu sa-i faci; sa ai grija de cineva, sa traiesti pt cineva, sa-i faci cuiva un viitor.

Cuplul homosexual se creeaza cu acceptul liber al ambilor parteneri. "Cuplul" antisemit - evreu NU. Cum poti sa compari o relatie de afectiune cu una de ura? Afectiunea e acceptata de societate, dar multe dintre manifestatiile urii - nu.

Copiii trebuie sa nu fie corupti de nimeni, nu numai de homosexualii batrani. Pt asta se face educatie sexuala. Si nu te pune nimeni sa-ti scoti copilul pe strada in timpul unei parade gay. Iar la tv exista chestii mai ingrozitoare ("stirile protv de la ora 5") decat cele cateva secunde cu parada (cand nici n-au fost aratati manifestantii, ci cretinii violenti de pe margine)
Nu s-a facut publicitate gay, un miting de o ora nu inseamna publicitate. Iar paralizarea traficului pt cateva luni din cauza asfaltarii care se repta anual e mult mai grav si intereseaza mult mai multi bucuresteni decat o parada de o ora. Nu amestec merele cu perele, tu ai venit cu ideea cererii parerii bucurestenilor, eu doar ti-am zis ca nu ni se cere parerea pt lucruri mult mai importante, de ce s-ar cere pt asa ceva?
vasile80 said:
Asta inseamna ca trebuie sa te indrepti catre homosexuali?
Nu toti barbatii din lume sunt romani si nu toti barbatii romani iti fac sila.
Da` ce, homosexualii sunt 20% din populatia Ro? De unde ai tras concluzia asta? La parada, cum ziceam, au partcipat si hetero. Ma indrept spre aia cu mintea deschisa, care nu se simt amenintati in barbatia lor (mama, cum suna :D ) de catre minoritatea gay.
Cat despre straini.... nu vrei sa stii ce mi-au auzit urechile pe tema asta de la colegii mei romani, ca deh, m-am indreptat catre straini.
 
Re: gay parade sau rebeliune legionara?

Cine a ascultat europa libera a putut auzi stirea ca actiunea de protest nu are nimic cu violentele asupra gaylor, iar noua dreapta a fost pe cit se poate de pasnica si nu uitati ca nu doar ND a fost prezenta ci un grup de vrio 16 organizatii nonguvernamentale care au protestat in plus BOR pentru prima data a protestat deschis, si cred ca este o actiune care este necesara!pentru ca este atacata credinta noastra si traditia milienara a poporului roman!
pe gay ii accept ca realitate insa nu sint de tolerat in asemenea manifestatii!
Aceasta e o alta fata a europei.
http://chisinau.novopress.info
 
Re: gay parade sau rebeliune legionara?

Din motive extrem de personale practica homosexuala imi repugna (in general tot ceea ce e definit in mod clasic prin conceptul de perversiune indiferent ca e hetero sau homo).
Dar asta e. Lumea nu se organizeaza in jurul parerilor mele personale. Imi pare tare rau sa o spun, dar nu exista nici un motiv serios pentru a le interzice homosexualilor nimic, poate doar adoptia... Traim intr-o societate democratica (zice-se) si fiecare trebuie lasat sa isi gaseasca un loc. La baza democratiei se afla dialogul si toleranta, dar inca nu ne-a intrat in cap asta. Ar trebui sa ne intre si sa-i lasam pe ceilalti in pace. Sunt momente cand fiecare dintre noi se afla intr-o minoritate oarecare.

Pe de alta parte, o farama din mine e bucuroasa sa ii vada demonstrand. Romanii nu ies in strada decat de foame. Iata ca de data asta niste romani au hotarat sa iasa in strada pentru toleranta si drepturi. E un inceput si heterosexualii, in loc sa arunce cu injuraturi, ar trebui sa invete. Daca Noua Dreapta si altii au hotarat sa organizeze o contramanifestatie e dreptul lor. Nu si sa dea cu pumnul. Valorile nu se apara cu bata. De data asta "crestinii" m-au dezgustat mai mult decat homosexualii.
 
Re: gay parade sau rebeliune legionara?

Imagini de la paradele prţarilor. V-ar plăcea să vadă şi copii voştri astfel de scene pe stradă:

xinsrc_25207020513301402716523.jpg

Stef%20in%20gay%20parade.jpg

1.jpg

cowboys.jpg
 
Re: gay parade sau rebeliune legionara?

Ultima e intradevar dezgustatoare si asa ceva nu ar trebui permis public. Daca eu m-as dezbraca in chiloti pe strada pun pariu ca as fi amendat.
 
Re: gay parade sau rebeliune legionara?

dixy said:
Care antisemiţi? Şi de ce vorbeşti de antisemiţi cnd te referi la popo? Popo ăia erau jidani?

Nu cunosti ce promoveaza noua dreapta ori cE?
 
Re: gay parade sau rebeliune legionara?

Alte poze de la paradele prţarilor. Sunt sigur că v-ar face plăcere să vă plimbaţi cu copilul pe lngă ei:

chief.jpg

322276.jpg

sock_guy.jpg

61.jpg
 
Re: gay parade sau rebeliune legionara?

johann_moritz said:
Din motive extrem de personale practica homosexuala imi repugna (in general tot ceea ce e definit in mod clasic prin conceptul de perversiune indiferent ca e hetero sau homo).
Dar asta e. Lumea nu se organizeaza in jurul parerilor mele personale. Imi pare tare rau sa o spun, dar nu exista nici un motiv serios pentru a le interzice homosexualilor nimic, poate doar adoptia... Traim intr-o societate democratica (zice-se) si fiecare trebuie lasat sa isi gaseasca un loc. La baza democratiei se afla dialogul si toleranta, dar inca nu ne-a intrat in cap asta. Ar trebui sa ne intre si sa-i lasam pe ceilalti in pace. Sunt momente cand fiecare dintre noi se afla intr-o minoritate oarecare.

Pe de alta parte, o farama din mine e bucuroasa sa ii vada demonstrand. Romanii nu ies in strada decat de foame. Iata ca de data asta niste romani au hotarat sa iasa in strada pentru toleranta si drepturi. E un inceput si heterosexualii, in loc sa arunce cu injuraturi, ar trebui sa invete. Daca Noua Dreapta si altii au hotarat sa organizeze o contramanifestatie e dreptul lor. Nu si sa dea cu pumnul. Valorile nu se apara cu bata. De data asta "crestinii" m-au dezgustat mai mult decat homosexualii.
te rog nu te supara dar mi se pare ca va iau pe toti sentimentele pe dinainte,
ND nu a fost cea cea care a creat turbulente, ba as crede ca sint altii care doresc ca prin actiunile lor prostesti de violenta sa cada vina pe ND.
Eu nu vreau sa fiu deacord cu ei sau sa-i aplaud dar sint cu initiativa si stiu sa riposteze la pericol anti crestin care se desfasoara peste tot in europa!
 
Re: gay parade sau rebeliune legionara?

N-au dect să şi-o tragă n gaura aia a lor nenorocită pnă se nverzeşte. Dar s-o facă in intimitate. Să nu se manifeste n public. Pentru că dacă se manifestă n public ncalcă drepturile altora. Şi aşa suntem destul de toleranţi.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top