Gay parade

Status
Not open for further replies.
Re: gay parade sau rebeliune legionara?

oricand prefer sa vad asa ceva pe strada decat ceea ce vad in fiecare zi. sau poate pt tine ceea ce vezi in fiecare zi pe strada e ceva normal. eu sunt satul sa vad acest "normal". sa vad cum unii si altii isi fac singuri dreptate cu bata, sa tot aud cum toti "smecherasii" isi striga unii-celorlalti "sugi pula bah" si pozeaza in str8.

ma opresc si o las pe solara sa se lupte cu voi, ea a fost la parada, eu am asteptat participantii "La Motoare".
 
Re: gay parade sau rebeliune legionara?

Ce drepturi ti se incalca atunci cand homosexualii manifesteaza in public?


PS: Un amic de-al meu de la ND m-a intampinat ieri cu: sa te uiti deseara la stiri sa vezi ce-au facut "ai nostri". Intamplarea a facut sa nu prind stirile aseara, dar am apucat sa aflu ca violentele de anul asta le-au depasit pe cele de anul trecut. Asa incat m-am gandit ca "ai nostri" au combatut bine.
 
Re: gay parade sau rebeliune legionara?

lamppy said:
oricand prefer sa vad asa ceva pe strada decat ceea ce vad in fiecare zi. sau poate pt tine ceea ce vezi in fiecare zi pe strada e ceva normal. eu sunt satul sa vad acest "normal". sa vad cum unii si altii isi fac singuri dreptate cu bata, sa tot aud cum toti "smecherasii" isi striga unii-celorlalti "sugi pula bah" si pozeaza in str8.

ma opresc si o las pe solara sa se lupte cu voi, ea a fost la parada, eu am asteptat participantii "La Motoare".

Tu nu nţelegi că oamenii normali vă tolerează att timp ct sunteţi decenţi? Dacă umblaţi n pielea goală pe stradă cu pene nfipte n cur şi vă luaţi limba n gură n faţa noastră, atunci nu sunteţi decenţi.

Sper că anul ăsta v-a fost nvăţătură de minte şi la anul staţi potoliţi.
 
Re: gay parade sau rebeliune legionara?

johann_moritz said:
Ce drepturi ti se incalca atunci cand homosexualii manifesteaza in public?


PS: Un amic de-al meu de la ND m-a intampinat ieri cu: sa te uiti deseara la stiri sa vezi ce-au facut "ai nostri". Intamplarea a facut sa nu prind stirile aseara, dar am apucat sa aflu ca violentele de anul asta le-au depasit pe cele de anul trecut. Asa incat m-am gandit ca "ai nostri" au combatut bine.

Şi un prieten de-al meu poponar mi-a zis: "Să te uiţi diseară la televizor să vezi cum umblăm n p... goală şi cum ne luăm limba n gură." Aşa nct m-am gndit că popo au fost foarte ncurcaţi cnd au dat nasul cu opinia publică.
 
Re: gay parade sau rebeliune legionara?

oamenii "normali" tre sa inteleaga ca lumea e in continua schimbare si tre sa accepte ceea ce vine. daca la noi lumea e ingusta la minte si ii e greu sa accepte ar trebui sa vezi si tu cum e afara.

daca si anul trecut si anul asta toate televiziunile au promovat travestitii tre sa intelegeti ca gay nu se rezuma numai la travestiti. si sa fim seriosi nu cred ca in bucuresti ai vazut vreodata gay sarutandu-se pe strada. daca ar fi fost sigur ar fi aparut la tv ca au ajuns la urgente. fotografiile pe care le-ai vazut tu sunt de prin olanda sau germania si acolo nu e ceva anormal ca doua persoane de acelasi sex sa se sarute pe strada.

poate la anul am sa merg si eu. oricum daca ne intalnim pe strada s-ar putea sa fiu mai masculin decat tine.
 
Re: gay parade sau rebeliune legionara?

Dixy termina ... esti plin de ura fata de niste oameni care nu ti-au facut nimic. . . Nu te obliga nimeni sa te uiti la ei cind se saruta sau cind are loc parada .... puteai f bine sa iesi la un suc cu o fata si sa nu mai stai sa analizezi homosexualii
 
Re: gay parade sau rebeliune legionara?

nope. puteau iei sa sio traga fara nici o manifestatie ca sa atraga atentia "publicului"
 
Re: gay parade sau rebeliune legionara?

Dixy, mi se pare ca exagerezi cu limbajul. Am inteles - nu iti plac manifestarile homosexuale. Nici mie. Dar, te rog, fara "prţari" si alte astfel de expresii. Cand vad imagini cu paradele homosexualilor din strainatate, da, si pe mine ma cuprinde dezgustul. Insa asta nu inseamna ca pot accepta ca acesti oameni (printre care, slava Domnului, nu am ce sa caut vreodata) sa fie luati la bataie de catre niste trogloditi care se considera "opinie publica".

Aici am aflat o chestie destul de interesanta: aseara au fost o multime de smecherasi de prin galeriile de la Steaua - Dinamo - Rapid. Asa ca macar o parte din mister este elucidat: derbedeii astia s-au luat la bataie cu Jandarmeria Romana. Este posibil ca o parte din astia sa fi fost si membri ND (Dinamo stiu ca are destui), dar in mod clar "crema" venea de pe stadioanele Patriei.
 
Re: gay parade sau rebeliune legionara?

de acord, cel putin in romania ..acolo lumea e inca destul de conservatoare... oricum daca era doar o parada gay nu cred k era o mare problema intrucit multi gay arata ca toti ceilalti..ceea ce a atras a fost faptul ca s-au travestit
 
Re: gay parade sau rebeliune legionara?

Homosexualii nu au organizat o manifestatie ca sa atraga atentia publicului ca si-o pun pe invers (oricum asta stim cu totii). Ei au organizat o manifestatie pentru a afirma ca actiunile unui om in intimitate il privesc doar pe el si ca nu trebuie nici discriminati si nici marginalizati. Nu au facu apologia perversiunii, ci si-au exercitat niste drepturi: dreptul la petitie si dreptul la asociere.
 
Re: gay parade sau rebeliune legionara?

Fara suparare, Sventlana, dar in Romania nu au avut loc demonstratii impotriva "Codului lui Da Vinci". In Republica Moldova au avut. Asa ca...
 
Re: gay parade sau rebeliune legionara?

Sventlana said:
Dixy termina ... esti plin de ura fata de niste oameni care nu ti-au facut nimic. . . Nu te obliga nimeni sa te uiti la ei cind se saruta sau cind are loc parada .... puteai f bine sa iesi la un suc cu o fata si sa nu mai stai sa analizezi homosexualii
Asociatia Studentilor Crestin Ortodocsi Romani din Republica Moldova(ASCOR) transmite mesaj de solidarizare cu cei care au avut curajul si verticalitatea de a protesta impotriva actiunilor care insulta traditia crestina si sustine declaratia facuta de Biserica Ortodoxa Romana.
Trebuie sa fim constienti ca TARA adica ambele state romanesti au la fundament Crestinismul si daca stricam fundamentul va decade intreaga societate! ne integram in Europa insa sa nu uitam ca avem de aparat niste valori pe care trebuie sa le cinstim pentru ca stramosii nostrii au varsat singe pentru Hristos iar astazi noi sintem datori de a duce lupta mai departe!
DOAMNE OCROTESTE TARA DE PIERZARE!
 
Re: gay parade sau rebeliune legionara?

Frontist .... cind vine vorba despre respectarea drepturilor omului,in fatza mea talentele crestine (menite sa manipuleze societatea intr-o directie dorita de biserica) ma lasa rece.
Desigur ca o mare lipsa de respect fata de diversitate o reprezinta protestele fata de ''Codul Lui DaVinci'' . Este penibil sa vezi ca in ambele state(care urla in europa ca respecta democratia) diversitatea este incalcata. O societate conservatoare nu ne poate aduce progresul
 
Re: gay parade sau rebeliune legionara?

Dixy, nu vezi care-i titlul temei? Svetlana a deschis discutia despre marsul gay din ROMANIA, din 3 IUNIE 2006. Tu despre ce vorbesti? Ce tot postezi poze cu paradele din alte tari? Ce aveti cu astia care au manifestat ieri pasnic si civilizat?? (imi venea sa spun multe vazand atatia cretini adunati pe margini, dar eram inconjurata de tipi calmi, care nu raspundeau jignirilor cum imi venea mie sa fac :eek: ) Si nu te obliga nimeni sa-ti pui copiii sa se uite la mars de pe margine, nu transmite nici o televizune la ora de maxima audienta in direct parada, nu vad nici un pericol pt copii.
Ii dau dreptate lui lamppy: si eu prefer sa vad barbati aproape goi pe strada, chiar si sarutandu-se, decat sa vad si sa aud atatia macho si misogini care umplu bucurestiul. Si voyage, stai linistit, nu si-a tras-o nimeni pe strada si n-a manifestat nimeni pt dreptul de a si-o trage.
Lamppy, ce s-a intamplat la "motoare"?
Frontist, BOR a avut manifestatie cu cateva ore mai devreme in aceeasi zi. La ea se putea prezenta oricine avea acelasi punct de vedere. Parada a fost 6 ore mai tarziu. Ar fi trebuit sa fie lasati in pace, fiecare sa vorbeasca pe timpul lui, fara sa se incurce unii pe altii.
 
Re: gay parade sau rebeliune legionara?

sint de acord cu Solara .daca le dadeai un test de inteligenta gay-lor si ''barbatilor adevarati'' care urlau si distrugeau sint sigura ca homosexualii cistigau..desigur este irelevant.... cum multi isi afirma violenta pe stadioane,o data pe an poate au si minoritatile sexuale dreptul sa-si afirme diversitatea.
 
Re: gay parade sau rebeliune legionara?

Off topic
Au venit mare parte din participanti. A fost dragut. Au mai agitat stegulete, au mai fluierat din fluiere, au mai baut cate un cico ceva, pana a inceput ploaia si toti s-au adapostit in zona barului. a fost o atmosfera calma. A venit si Mircea Toma cu sotia si copilul dupa ce mai inainte fusese la parada. A fost dragut toata lumea se intelegea cu toata lumea.
 
Re: gay parade sau rebeliune legionara?

Sventlana said:
,o data pe an poate au si minoritatile sexuale dreptul sa-si afirme diversitatea.
ps7iz.gif
Sa le dam voie 1 data pe an pedofililor, zoofililor etc sa'si afirme diversitatea! Cum privesti la asta? Numa nu zi ca este alceva, ca se claseaza in acelasi domeniu de anormali!!! S'; vedem ce atmosfera dragutsa si placuta cu toata lumea va fi !!! a?
 
Re: gay parade sau rebeliune legionara?

Lamppy, dar nu esti deloc offtopic, ca doar despre asta vorbeam initial.
L-am vazut pe Mircea Toma in poze, in linia intai ;) Copilul cam de ce varsta pare, de l-a scos la parada?
Asta mi-a placut si mie extrem de mult la parada: "toata lumea se intelegea cu toata lumea", o atmosfera pasnica cum nu am vazut de mult in Bucuresti. In spatele meu erau 2 tipi cu un accent mortal, partial feminin, partial ardelenesc, care comentau linistit despre ouale aruncate spre noi, despre vreo batrana infocata de pe margine, un pic nemultumiti ca erau mai multi gay care mergeau pe langa noi, dar nu tineau de steag, in timp ce o gramada de fete (printre care si grupul meu ;) ) participau.
Sunt curioasa cum ar fi o astfel de parada intr-un oras transilvan, unde lumea oricum e mai pasnica si mai civilizata decat in bucale.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top