I hate myself and I want to die

amorphyka

New Member
kestia asta ku I hate myself o intylnesk mai mult ka pe maik'mea, in ultima vreme... shi nu pentru ka n-ash sta pe akasa, dar pt k 'the new degeneration' se pierde in propriile complexe shi ajunge sa se uraska pe sine...

ati simtit asha ceva vreodata?... how did u move on?
 
(Luind in consideratie ca unele inrebari au fost formulate in Engleza, as prefera sa raspund in Engleza.Imi pare rau daca este inadmisibil.In acest caz o sa incerc sa traduc,desi mi-a fost mai usor sa redau in Engleza.)

1."I hate myself" for my tendency towards negative experiences, cause these are the most efficient and teach you more then you know if you are strong enought to "move on".
2."I hate myself" when I care about someone.
3."I hate myself" because of the emptiness inside of me that can be only filled with the presence of someone I can care about, a human, a she, ... that will surelly make me suffer.

Notice the irony...

4."I hate myself" for the vicious circle I create inside of me.
5."I hate myself" for my efficiency.
6."I hate myself" for my knowledge of things and my attentiveness.
7."I hate myself" for not carring about things and being careless about money...
8."I hate myself" for being an uncurable romantic.
9."I hate myself" for thinking too much.

It's snowing outside... I see how beautiful life can be, I realise that "I hate myself" for forgiving her. I realise that I'm a person of old values and I will never change, except for her."I hate myself" for thinking like that.

"I hate myself" for loving her. "I love you ... I'll kill you"

I am all that and more...much more and I love myself for it.
 
How did we move on?

De la ynceput yn asha situatsii ma pun pe baut (unii se pun pe fumat "magarii").dupa un timp oarecare cynd beau cu prietenii (caci te saturi sa tot bei singur ca alkagolikul) yncep sa mai reactsionez la glume shi sa vad cei din jur tot au ceva de spus shi cred ca s-au saturat ca eu tot sa ma plyng de viatsa "grea" pe care o duc...shi tot asha STYND MAI MULT CU PRIETENII ymi revin shi-mi vad de treaba. numaidecyt yn timpul apropiat se iveshte o varianta de a ma angaja yn ceva (dansuri, bazin, muzica...) shi uite asha.

de ce cred ca e importanta chestia cu bautu'? deoarece nu pur shi simplu te ynchizi yn tine cu problema pe care o ai, dar atunci cynd bei ytsi este mult mai ushor sa vershi tot amarul afara. iak-asha. :ciupos:
 
sa bei si
sa vershi tot amarul afara

:hahaha:

si ce culoare are? e doar lichid sau si solid?
norma! nu tre de borit.

p.s.: de ce cuvantul borit e [cenzurat]!!!!????
 
Eu nu cred ca cineva se poate uri pe el insasi - poate uri situatia in care se afla, atmosfera din jurul lui, etc dar nu pe el insasi. Poate ca iti doresti sa fii "mai" altfel decit esti dar de aici si pina la a te uri cred ca e cale lunga. Si cind ajungi sa-ti doresti sa mori cred ca ar merita o incercare de a o lua de la capat in alta parte si cu alti oameni, o evadare de trecut; oricum ce mai ai de pierdut daca tot ai alege sa mori. Merita incercat!
 
..

to sniffer:
super kestiile ku i hate myself, kind of cose to my tipical kind of mood...

hm... is it depression? ei fuck it anyway...

orikum, e o kestie pozitiva sa te urashti pe tine insutsi? am intylnit oameni care au transformat-o in stare constanta.....
 
Bai!Arina!eu cynd am zis "sa vershi tot amarul afara", eu n-am avut yn vedere sa borashti, da sa sa spui ce ai pe suflet shi sa te confruntsi cu problema, da' nu sa fugi de ea!!! :tu_mori:
 
wai, da' tu shi? ai crezut ca nu am inteles ce ai in vedere? tare ghini am inteles :p
dar cand borashti e mai interesant :D
 
bazaru vostru fetelor (xtati, ia nebune voi santetz) ni-adushi aminte de propunerea lu Grossu pentru devizu moldova.net: baga 2 dejti yn gura shi spune ce ai pe suflet!
Grossu :ciupel:
 
[K], eu am document de la doctor ca-s sanatoasa :p
da, tin minte de vorba lui Grossu..."liubiteli ostryh oshiushenii"...poate candva il voi ferici cu o varsare a amarului :lol:
 
da documentu yi yn 3 exemplare cu cate 3 shtampile shi vizat la decanat? altfel nu e valabil... :D
 
Cind Ma Simt Nu In Forma Fac Bicicleta Vreon Ora Si Poi Sun La Estetista Prenotez Vizita,merg La Masaj,bai Cu Flori Cind Es De Acolo Ma Simt Noua,inafara De Frumoasa,astas Oricind.sau Cind Stau Jos De Moral Ma Sui Si Plec
 
niciodata nu hate myself. :) doar ca am citeodata stari semi-depresive... iar atunci nu ma pot limita doar la hate myself sau doar hate someone... atunci simt nevoia sa hate everything and everyone...

solutsia? beau bere, fumez porcarii diferite shi privesc filme aiurite impreuna cu citsiva prieteni-alcoolishi... :) ca' oricum shtiu ca starile astea depresive trec in citeva zile...
dupa asta am asha o dorintsa nebuna sa comunic cu oricine!! :)
 
oooo, la mine o fost faza cu hate not only me, but tot ce era prin jur...asta da hate...shi nici nu shtiu cum am trecut, nici nu tzin minte, da' daca mi-aduc aminte, ap e cam straniu, inca o leaca shi ajungeam la...:chainsaw::foc::nebun:

cred ca cineva mi-o ajutat da' cine nu shtiu, mai adaugam oleac de ironie, shi relaxare shi de a nu mai lua in serios cam tot ce se intampla in jurul nostru, cu riscul de a nu ajunge la celallalt capat la o indiferentza apatica totala :biggrinn:

da daca sa stai sa te uitzi viatza e chiar frumoasa !!!!!! :dada:
 
Hm ... depresneakuri din astea cred ca are oricine la un moment dat... dar in asa cazuri berea si Maria&Juana sunt campioane! si trebuie sa nu dormi o noapte adica sa ramai treaz 48 de ore si then dormi adanc si ... trece ... ;)
 
c001 h4x0r;145502 said:
care depresnakuri? :)
viatsa e frumoasa. trebuie numai sa vreai sa vezi ca e frumoasa.

aha, asta spun si eu cind mi-i bine, dar cel mai des spun ca nu e frumoasa deloc, ce e frumos? :) si se mai spune ca e asa cum ti-o faci singur, oare? nu cred...
 
Eu chiar numai am de ce sa traiesc ... pe bune ... ca sa intelegeti mai bine... o sa va spun povestea mea :-<

Acum 8 ani, parintii mei mi-au cumparat un calculator. P-atunci eram un copil normal. Yo mereu iesheam afara cu cel mai bun prieten al meu, nu iesheam cu altii (numai copii boschetari am langa bloc). Pana knd, el fiind la scoala shi invatza shi prost, ia interzis taica-sau sa mai iasa afara. Yo numai aveam ce sa fac afara, asha ca ma intorceam acasa shi ma jucam pe calculator. Si fara sami dau seama imi pierdeam timpul cu orele in fatza calculatorului. Deknd am inceput sa numai ies afara nu sunt sigur (5-6 ani, km p-acolo). Shi tot de-atunci yo n-am mai ieshit afara. Nu miam dat seama de consecintza, pana in luna mai cred a acestui an, knd miam dat seama ce mi se intampla. Shi in acest mod miam pierdut toti prietenii. Yo dak incerc sa ies afara acum, toti se uita urat la mn :-s, adik intrun cuvant "nu ma vor". Cu 2 saptamani inaine sa inceapa scoala, anu trecut 2005, am incercat sa ies afara. Park incepuse sa fie bine (atuncea nu aveam calcu ca era la un service), dar tot aveam un mare disconfort. Shi cu cateva zile inainte sa inceapa scoala, un coleg de clasa made fun of me in front many people :-ss. Asta a pus capac la toate, mam bagat in casa, shi acolo am ramas.

Deci yo am incercat sa remediez problema, dar am vazut ca nu se poate. Afara vam spus c mi se intampla, acasa tata ma cearta de face ca trenu ca ma joc pe calc prea mult si ca nu mai ies afara (numai knd ma vede la calculator se enerveaza de numai judeca bine, mia spus-o in fatza, ca se enerveaza knd ma vede toata ziua la calculator). Tzipa tata la mine, de tremur, dupa ce ca am probleme majore, de imi vine sa shi plang, mai ma si cearta.

Numai am nici un prieteni, singurii prieteni cu care sunt pe mess (altii, nu aia care iam avut inainte, pe astia ii am la invizible de ceva timp).

Eu nu am atins in viatza mea o fata =((, am o inima inghetzata. Demonul din mine imi distruge sufletul. Sufletul meu mi-l vad in culoare neagra, stand pe o banca singur, plangand in ploaia neagra, care nu inceteaza. Desi e ziua afara, peste tot este intuncat, datorita norilor negrii ca de carbune. Cu un felinar langa mine, singura sursa de lumina, stau in fatza unei case cu ushile inchise, goala, in the waiting of my angel that was taken 8 yrs ago. De cateva luni, pe strada mea nu a mai rasarit soarele deloc.

Yo's o fire mai sensibila :(. Am dat peste voi cautand pe google fraza "i want to die".

Ca sa intelegeti shi mai bine prin ce suferintza trec shi durere, o sa va arat 3 filmuletze facute de mine:

1. [nomedia]http://www.youtube.com/watch?v=Y2opr0K8tOU[/nomedia]
2. [nomedia]http://www.youtube.com/watch?v=1x8CMr-W7Y8[/nomedia]
3. [nomedia]http://www.youtube.com/watch?v=O5778FPkF-Q[/nomedia]

In cazu meu se poate spune ushor: I hate myself and i want to die.
Ascultati melodia asta :-< Marilyn Manson - Suicide is painless.
 
Si d-asta vrei tu sa mori? Pt ca ti-ai pierdut prietenii reali? Pai aia care emigreza ce-ar trebui sa faca? Sa se impuste de cum trec granita?
Nu conteaza ca a facut cineva misto de tine in fata altora; nu poti fi sigur ca toti care au auzit cand s-a glumit pe seama ta au fost de acord. Relaxeaza-te, daca vreunul dintre prietenii virtuali e de la tine din oras intalneste-te cu el!
Esti sigur ca atunci cand ai iesit afara s-au uitat URAT la tine? Poate s-au uitat CIUDAT, pt ca nu se asteptau sa te vada. Poata-te firesc si o sa fii tratat firesc.
Multi dintre cei care scriu pe forumul asta s-au cunoscut aici, in spatiul virtual, apoi s-au intalnit in realitate. Nu-i nimic anormal, nu te mai gandi ca esti salbaticit.
 
Back
Top