Inregistrare domeniii for free ?

iulik

New Member
Cine imi poate spune cum se poate de inregistrat domenii pe gratis, pentru ca starea economica nu-mi permite sa dau bani pentru inregistrare.
Astept raspunsuri.

P.S. Nu am invedere aliasuri, ci domenii
 
tu specifica ca vreai second-level domains caci oamenii pot shi sa nu inteleaga :smile:

namezero.com parca mai dadea cite ceva, dar amu nu mai shtiu..in rest, oamenii au vazut ca nu e o actiune profitabila sa dai nasharu domains :smile:
 
starea economica nu-tsi permite? 20$ pe an e mult? de aici linie dedicata da de ici... cautam domene :lol: [sorry]
un domen .md costa 50-70 $ inregistrarea shi 20$ pe an...
incearca!
 
Radium, nu trage concluzii pripite.
Da, am linie dedicata, shi 2 IP-uri reale, Dar asta nu inseamna ca ele sunt din pod. Ele au fost obtinute prin munca, multa munca.
 
eh, doream sa spun doar ca daca vrei potsi sa-ti iei de la namezero dar cu un frame in portsiunea de jos ...
 
dap exista notiune de javascript care 'elimina' frame-ul ala foarte frumos:)
cei drept nu vei putea folosi frameuri pe site
but frames [cenzurat] :smile:
 
Nu ma intereseaza chestii din astea cu frame-uri, chestii, trestii.
IN cel mai rau caz sa fie ceva de tipul nume.net.md
Desigur ca s-ar putea shi cheva de genul nume.md, nume.com, nume.net, nume.org, :grin:
 
Astia de la namezero iti ofera domain-uri, care de obicei lucreaza un an, apoi iti vine o scrisorica care iti propune sa-l inregistrezi, cu doar 20 apoi chiar si 15 dolari. Namezero este o subdiviziune a register.com, asa ca totul se face pentru bani... Se inregistreaza domainurile cele mai cerute si apoi se purcede la impunerea utilizatorilor sa le cumpere...
 
nu cautati nasharu ca peste tot o sa fie un trick ceva si pina la urma tot pe noi ne dubesc, aceiasi ournet sau from.md tot isi fac de cap citeodata si nici nu pot spune cas baieti seriosi, mai mult pentru bani totul desi au facut si fac lucruri bune pentru internetul din moldova, mai mult ournet.

Proiecte de suport au fost mai mult ruse provenind de la companii destul de mari care de exemplu in 1999 - 2000 dadeau gratis si fara nici un fel de banere cu inregistrare pe numele tau domainuri *.ru daca aveai vreun proiect care merita...insa e foarte greu sa mentii chestia data fiindca sa faci un subdomain e mai nimic iar domainu e chestie costisitoare.
 
subdomenii na sharu gaseshti ku duiumul pe net, dar oriku tre sa kotizezi ceva fie pentru gazduire pagina, fie alt ceva
 
eu de exemplu am cumparat slejka.com cu 12 euro pe an shi nu am nishi un fel de reklama, samd :wink:

shede la mine pe comp... fara de probleme, shi shtiu ca ii al meu shi ca nu va veni o zi cind citesc emailul shi vad ca "we have sold ourselves to someone else who is going to charge you for the domain" :smile:
 
Subdomen de nivelul 2 na şaru de pe dhs.org.
Primeşti NumeleTau.dhs.org, numeletau.n3.net şi nca cteva variante.
Ei s doar DNS provider, hostingu trebu să fie n altă parte, ceea ce -ţi trebuie ţie, i-ţi pui Web-mail-FTP... server la tachka ta, iar DNS serveru şede la dhs.org
Eu mă folosesc de dnsul, recomenduiu.
 
Back
Top