kat de important secsul in viatza noastra ?

mi-am adus aminte si eu de niste torturi adevarate.
spider-cat : a se lua o pisicuta si a se da prin mortar. se prinde pisica de coada si de la o distanta de 3 metri se izbeste de perete. de cele mai multe ori pisica nu sta lipita de perete.
ghilotina puilor de gaina: e nevoie de o bunica care sa puna prin martie closca pe oua. mai e nevoie si de un bunic care sa faca pentru puii nou clociti un tzarc ingradit cu sirma cu ochiuri. la baza tzarcului acelasi bunic grijuliu va aseza o scindura pentru ca puii curiosi din fire sa nu se strecoare afara in lumea pisicilor, ciorilor si copiilor cu idei. doar ca un astfel de exemplar a avut brilianta idee de a ridica scindura ca sa vada ce o sa se intimple. s-a intimplat ca un pui tot cu idei si-a bagat capul prin ochiul de jos scarpinindu-si creasta ce se mijea prin puful galbui. de la inaltimea ametitoare, daca esti pui, de 35 de centimetrii se va slobozi scindura cit de precis posibil peste ceafa puiului curios (inca o dovada ca nu doar pisicile mor din cauza curiozitatii). trebuie ca puiul a murit fericit ciugulind iarba verde si grasa ce crestea la umbra scindurii.
dupa 6-7 astfel de decapitari copilul cu idei ori a tras concluzia ca toti pui sint curiosi ori s-a plictisit si s-a intors la pisici.
 
stii cum sint copii, lipsiti de mila :)
intrebare: cum intelegi semnatura ta? sau e doar una din acele fraze paradoxale care nu prea spun nimic :)
 
inca una si gata: :D

Da de curse de broscoi cu intestinele groase inflate artificial.... ai auzit? :D

esplik:

se ia broscoi tomnatic, gros, ochios asa cait palma----1 bucata...

se ia un pai.. de dorit din plastic numai nu chiar de alea din cola de la mcdonalds..pt ca is pprea groase si sar putea sa nu rezizte unii broscoi..

apoi se unge un capat a paiului cu putina saliva, se ia broscoiu in dreapta si se stringe bine sa nu lunece..(cu putin pina incepe a tsipa...) si se inytroduce capatu uns in anusul broscoiului la adincimea de 3-5 mm..

apoi atent, urmarind nivelu de bulbucare a ochilor amfibiei ghinioniste.... se sufla putin cite putin aer...prin pai... (daca se doreste o deprindere la nicotina a jertfei se poate sufla si fum de tsigara.. ) .. urmarind vizual si auditiv comportamentu fiintei.. se opreste atunci cind se pot obsderva schimbari majore in volumu partii dorsale a broscoiului.... iar in final se tine cu degetu la capatu paiului.


Apoi se trag culuoarele din stuf pe apa, se numeroteaza fiecare broscoi cu ruju de buze furat de la mama (care apoi se intoarce in gentulitsa)

Optional se pot lega candidatii de picioruse cu fringhie.. da oricum nu inoata departe caci a se scufunda e imposibil din cauza aerului injectat sau a Energiei potentiale cum ii mai spuneam...:D

Apoi la semnalul START se lasa bolidul pe apa se extrage paiu si se chiuie ca sa fuga mai repede... :D

Invingatoru intra in posesia tuturor broastelor ca trofeu,..,,si putea merge la raci cu ele,. relaxat, caci nu va trebui sa-si gaseasca alta momeala..spre deosebire de invinsi...

:hahaha:
 
faina povestea lui Nae, mai ales faza cu rujul :D
mai am si eu doua povesti cu pisici si una tot cu broaste,
dar acum nu am chef de povestit
 
Back
Top