LAREME

..dapu' cine crez c-o scris programmingul pentru cenzurarea cuvintelor necenzurate prin chintesenta lor... sef-adjunctul?! :grin:
 
heh
am dat de topicul asta:)

nu am trecut demult prin liceu, dar nu demult am vrut sa intru si sa vad ce mai fac profesorii (unii) si mosheangul de la usa a spus ca acolo nu e colhoz ca sa intre toti :) dhehhee:)

da usa chiar la o "alimenatra", seamana mult cu "ABC"-ul de mai sus :) de fapt pentru noi ultimul an de liceu a fost petrecut mai mult in "ABC"
apropos, cum acum e acolo? s-au mai schimbat chelneritele? mai treceti pe acolo?

daca faceti un site, nu uitati de abc, clio, august, enigma ( un fost bar din asachi)
de cantina din liceu, de borsul si salata din varza de acolo

isi mai aduce cineva aminte de discotecile de acolo? se pare ca dupa ce am absolvit nu mai erau aceleasi :) (nu se mai urla "rape me" :) )

de fapt, nu era chiar asa de rau acolo :)

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: Dan pe 18-01-2002 13:25 ]</font>
 
da eu iaka azi, cu o zi inainte de a ma duce, am hotarit sa fac o vizita pe acolo.
ca intotdeauna am dat de usha ceea de alimentara shi cu minerul pus intr-o sacosha de celofan - daca sincer nu am inteles rostul ei :smile: ap iaka, moshneagul nu mi-a zis nica :smile: am intrat normal, deodata mi-au sarit in ochi citeva domnishoare dragutse :smile: ea evident avea lectii, dar pentru asha VIP ca mine :smile:

cine inca... da cam atit. nu mai aveam la cine sa ma duc...
iaka.

"bufetul" arata ca un bar deja, cu adevarat in stilul "post-modernist" al ushii de la alimentara :smile:

o ultima observatie - mi s-a parut ca liceul s-a facut un pic mai "posh". Tot mai "crutie" oameni pe acolo se invirtesc...

ladna, despre pagina - tre de incercat, hai undeva pe la inceputul lu februarie sa incepem. Eu pot sa fac hosting temporar, daca puneti piva poate shi domain inregistram :smile:

Ladna, see you
 
Doomie, da` tu mult mai stai prin MD? hai sa ne intilnim, mai bem poate shi o bere :smile:...

tot ce ai povestit tu e adevarat...

chestia cu ciuvashii "crutiie" chiar devine enervanta, se sufoca omul normal, nu mai este libertate, nu mai sunt(demult) dicoteci sau alte forme de distractie ---> se duce naibii liceul nostru.

ei, asta o fost un pic de filozofala de-a mea :smile:)
 
Code:
#include &lt;countries.h>

#define home "Acolo unde ti-i bine :smile:"

main()
{
  printf("Home is %s",home);
}

:smile:


<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: TRiX pe 22-01-2002 22:56 ]</font>
 
mdaa...
shi tashetzi way?

(poate sunteti/simtem prea ocupati cu protestele impotriva comunistilor)

ei, asta-i bine.

in plus, liceul M.Eliade a fost primul liceu care a iesit in/la greva generala !!! :smile:

numa` laremisti prin toata piata: care cu o sticla de bere, care cu tigara in gura, care cu fetele...:smile:)

Chiar shi Lupascu(profu` de fizica) era acolo si era tare fericit...
 
eu o sa postez un mesaj fara prea multa substanta, dar pur shi simplu:
Lupashku is the best :grin:

good luck la greva

PS: Gryu tot o ieshit? :smile:
 
serios?
Foarte interesant.. :smile: Poate cei care au graduat mai demult observa aceleasi trasaturi ca la si la Costin care tot indemna si organiza la greve. Drept ca acum pina la alegeri mai e mult timp, dar totusi ... :wink:
 
andriel - ii un fel de deja-vu din 1995-96 (sau cind a fost chestia cu limba), nu-i asha? :smile:

ce timpuri glorioase, cica. strigam shi noi atunci ca sa nu ne bage limba moldoveneasca pe gyt

:grin:

PS: andriel - shini shtie, poate E. Gryu devine vreun vice-ministru de invatzamint intr-un guvern necomunist :smile:
 
Patani, ia spuneti-mi mie, da ce inseamna Lareme? Eu am invatat in Eliade in perioada 91-96, dar nu am auzit de asta...
 
Back
Top