LAREME

dune, eu je am scris mai sus - eu am fost in spring break acasa. De data asta, chiar fara mari prikoluri;)

-Andrei.
 
Ingerica, desigur ceea ce zici tu e posibil. Plus la asta, ceea ce zici tu suna mult prea nostalgic pentru ca tu sa fii eleva. Ori tu esti un alumni mai batrin ori chiar maria sa dna Miron. Scoate-tsi kapiushonu secret si xai shi ni-om comunica pe forum macar :wink:

-Andrei
 
n-ar fi de mirare doomie;-)
eu, daca nu ma insheala memoria, undeva in anu'ntai am avut onoarea sa dau 'pur intimplator' de maria sa pe mIRC.. nu mai tsin minte insa nickul.
Chiar, fiecare ishi alege nick care il reflecta. Interesanta alegere in cazul dat :grin:
 
Doomie: ai drepatate - "mra" era si mai e din cind in cind...
prin "cercurile de intelectuali" din liceu ea mai e numita mra3.b :smile:

P.S. chiar who is Ingerica?
 
apropo, cine vrea sa se ocupe de design la pagina cu alumni?

ridicatsi miina, proiect se face, tre designeri care au timp :smile:
 
bai, content filling nu ii super greu :smile:

nda, mra3.b asta ii pont - eu cu mintea de dimineatza mi-am dat seama :grin:
 
of content de asigurat -asta ni prablema. Da despre asta se vorbeste doar cand exista deja un skelet a ideii - shi vrem noi pe sait.
 
iar amu sheva mai serios pentru tatsi. Davai in 2-3 zile ne apredelim aishi, discutand evident daca fashem si daca da, atuncea ce facem. cum se raspredeleshte responsabilitatile, etc.
Eu vin cu sheva propuneri despre shi trebuie pe sait:
1. News
2. Forum
3. Chat
4. About - eliade, us (shei care fac saitu - zachem, cum, de ce)
5. jobs/opportunities/etc.
6. Directory - de alumni si current students.
a. name
b. sex
c. Unde se afla acum
i. tsara
ii. adresa
iii. email
iv. ocupatsia
d. class of (cand o absolvit eliade)
e. remarks - o fraza la patomshi
Ca idee de adresa - de ce nu http://www.eliadealumni.md sau http://www.eliadealumni.com
Bani pentru inregistrare - s'poate de rugat frumos Fundatia "Mircea Eliade" - pentru shei 50 de bakuri pe an, cre ca ar putea.
In directoriu s'poate de lasat optiunea de prof of corz :wink:
Cam asta for beginners.

*ax* da, tre de zamutit un logo. Daca vin sheva propuneri constructive - go ahead. Daca nu, s'poate de lansat un concurs de logo's printre students + alumni.

Vsio.
 
Pe 2002-03-21 06:28, andriel a scris:
iar amu sheva mai serios pentru tatsi. Davai in 2-3 zile ne apredelim aishi, discutand evident daca fashem si daca da, atuncea ce facem. cum se raspredeleshte responsabilitatile, etc.

eu am vacanta saptamina viitoare asha ca ar fi bine sa ne apucam de prin week-end-ul acesta shi sa terminam cu basic things repejor :smile:

1. News
2. Forum
3. Chat
4. About - eliade, us (shei care fac saitu - zachem, cum, de ce)
5. jobs/opportunities/etc.

nu vad sensul la chat - forum ii de ajiuns :smile:
news ... hmm.. ce ai sa scrii acolo? noi nu suntem asha de multsi shi, principalul, nu suntem asha de organizatsi/nu prea tsinem legatura cu totsii...

6. Directory - de alumni si current students.
a. name
b. sex
c. Unde se afla acum
i. tsara
ii. adresa
iii. email
iv. ocupatsia
d. class of (cand o absolvit eliade)
e. remarks - o fraza la patomshi

trebuie numaidecit fotografii! daca se gasesc shi video, atunci shi mai bine (shtiu ca generatia asta ultima, mai tehnologic dezvoltata :grin: , o facut nishte secvente care sunt in format digital).

Ca idee de adresa - de ce nu http://www.eliadealumni.md sau http://www.eliadealumni.com
Bani pentru inregistrare - s'poate de rugat frumos Fundatia "Mircea Eliade" - pentru shei 50 de bakuri pe an, cre ca ar putea.
In directoriu s'poate de lasat optiunea de prof of corz :wink:

aha, eu imi inchipui cum tu te dushi la Gryu shi ceri bani pentru asha ceva. asta nu o sa fie feasable shi tu shtii asta.
s-a venit cu alta propunere, un subdomain (nu iti spun denumirea la site pentru ca nu shtiu daca ownerul inca vrea sa il faca public:)

oricum, se poate daca sheva de schidanit pentru a inregistra un .com - este 12 euro pe luna.

Cam asta for beginners.
*ax* da, tre de zamutit un logo. Daca vin sheva propuneri constructive - go ahead. Daca nu, s'poate de lansat un concurs de logo's printre students + alumni.

nu shtiu cine este designer printre noi pe aici

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: Doomie pe 21-03-2002 14:45 ]</font>
 
Pe 2002-03-21 06:45, Doomie a scris:

eu am vacanta saptamina viitoare asha ca ar fi bine sa ne apucam de prin week-end-ul acesta shi sa terminam cu basic things repejor :smile:

nu vad sensul la chat - forum ii de ajiuns :smile:
news ... hmm.. ce ai sa scrii acolo? noi nu suntem asha de multsi shi, principalul, nu suntem asha de organizatsi/nu prea tsinem legatura cu totsii...

trebuie numaidecit fotografii! daca se gasesc shi video, atunci shi mai bine (shtiu ca generatia asta ultima, mai tehnologic dezvoltata :grin: , o facut nishte secvente care sunt in format digital).

aha, eu imi inchipui cum tu te dushi la Gryu shi ceri bani pentru asha ceva. asta nu o sa fie feasable shi tu shtii asta.
s-a venit cu alta propunere, un subdomain (nu iti spun denumirea la site pentru ca nu shtiu daca ownerul inca vrea sa il faca public:)

oricum, se poate daca sheva de schidanit pentru a inregistra un .com - este 12 euro pe luna.

nu shtiu cine este designer printre noi pe aici

1. Oi doomie da la mine taman ii cam incarcata saptamina viitoare - organizez un event mai international care crapa dafiga resurse - timp in special. Dar oricum given ca eu nu programez - nu pre e nevoie de mine.

2. Vaasheta sens la chat exista - de ce nu de avut chat (real time) si de limitat doar la forum (almost real time). News - why not? Incurca? Nu! Dimpotriva. Si ar pute fi chiar cool uneori. Iar in news se pune liceum-related issues si nu ce i se scoala la fiecare.

3. Iaka despre fotografii - asta da. Bez bazarov ca trebuie. Am skapat asta din vedere. Deamu klipuri - *ex* daca nu te-i vyi$i tu, atunci cine-o va face in locu tau:D

4. Domain - predispushi spre dialog constructiv ol ze taim.

5. Designer - careva din *hmm* actualii elevi se lauda mai sus daca nu ma inshel cat de tare ii in design. Si plus avem o pleiada intreaga de ITshnishi to be in clasele 11-12 acum, nu?

Cam asta.

-Andrei.
 
1. Oi doomie da la mine taman ii cam incarcata saptamina viitoare - organizez un event mai international care crapa dafiga resurse - timp in special. Dar oricum given ca eu nu programez - nu pre e nevoie de mine.

nu-i nica, daca de organizat normal se poate de zamutit totul normal shi repede.

2. Vaasheta sens la chat exista - de ce nu de avut chat (real time) si de limitat doar la forum (almost real time). News - why not? Incurca? Nu! Dimpotriva. Si ar pute fi chiar cool uneori. Iar in news se pune liceum-related issues si nu ce i se scoala la fiecare.

way, chat nafig nu trebuie pentru ca nimeni nu o sa intre. o fost #eliade pe undernet nu shi shi pont din asta? shedeau 3 botsi shi un om nu shi gata :smile:
da ladna, oricum nu ii asha greu, se poate chiar de pus un java applet care fashi conexiune la irc :wink:

3. Iaka despre fotografii - asta da. Bez bazarov ca trebuie. Am skapat asta din vedere. Deamu klipuri - *ex* daca nu te-i vyi$i tu, atunci cine-o va face in locu tau:D

mai, nu f*** capu :grin:
pe mine prosta m-o zzzz kopkii ashtia care la balul de abs. de anul trecut au facut video shi dupa asta mi se laudau cit is de crutie :smile:

4. Domain - predispushi spre dialog constructiv ol ze taim.

deci, cum facem? vorgheshti tu cu gryu sau totushi incepem cu eliade.[undomain].md?

5. Designer - careva din *hmm* actualii elevi se lauda mai sus daca nu ma inshel cat de tare ii in design. Si plus avem o pleiada intreaga de ITshnishi to be in clasele 11-12 acum, nu?

ei, shi nu shtii ca amush o sa se inceapa "tre sa invatz pentru BAC"? :grin:

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: Doomie pe 21-03-2002 17:44 ]</font>

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: Doomie pe 21-03-2002 17:45 ]</font>
 
Back
Top