Liga campionilor

Status
Not open for further replies.

radium

Active Member
e in toi liga...
cum vi s-au parut meciurile?
Am privit Bayern-Manchester shi mi-a placut...
Apropo nu vi se pare ca ambele echipe au mai decazut in valoare?
 
nu mi se pare..
n-a fost pur si simplu momentul adevarului.. cu toate ca United se indreapta dupa mine, spre o criza de micic proportii:)
 
:grin: Care Liverpool, care Roma? Azi joaca fratzii noshtri de la Galata! :grin: Da MU, alias, dragoste, se yneaka! Investitzii proaste, rezultate proaste.
 
Deci iata si rezultatele:

Man. United-Boavista
3:0
Nantes-Bayern
0:1
Barcelona-Galatasaray
2:2
Roma-Liverpool
0:0
 
Da eu shi v-am zys copii? Ascultatz di shei mai mari :grin: Mama, shi o facut Galata din Barca. I-o avut yn prima repriza cam yn acelashi fel cum i-o avut pe AC Milan anul trecut. 2-0. O eliminare shi Barca normal ca egaleaza. Ynca o eliminare la turci, dar fratzii noshtri :grin: S-o simtzit lipsa lui Hasan Sas (un feli de Overmars al Turciei). Disciplina shi rezistentza - aista-i secretu.
 
mai Bin Laden, eu ti-oi da eu tie..:smile:
de cand te-ai turcit tu ashe di tare?
United-ul meu e drept ca se cam ineaca... mai ales in premiership..
insa in Champions League vad ca e ok... meciul cu Boavista a constituit prima satisfactie obtinuta in ultimele 2 luni (de pe urma United-ului)
De Roma mi-a parut sincer rau, pentru ca Liverpool o sa-i bata acasa..
well, 8 saptamani pauza , asa ca nu-mi prea fac griji :smile:
 
:wink: Da shi-ai sa-ni dai? De ce turcit? Formatzia "e creata" de un roman, care cu bani putzini a aranjat o formatzie nu mai rea decyt granzii europeni. Totzi jucatorii Barcelonei costa peste un miliard de baksuri. Ai Galatei - mult mai putzin.
:grin: United-ul nu-mi place din principiu. S-au cam "snobit" yn ultimii 2-3 ani. Shi yn genere nu-mi plac englezii :wink: Liverpool-ul o sa plaleteaska shi el, soare.
 
Uai Leppard, lasă chestiile estea "profotbal[sport]romnsuperpuper", că deacu mă enervează la culme fraţii eştea cu tupeul lor, "echipa noastră, Galata...", "echipa lui Lucescu al nostru...", ct se poate...
Echipele tale sunt la tine acasă, pe ele trebuie de susţinut, nu pe turci, ca-s nişte bci, IMHO, am văzut eu jocul, le-a mers...
Amu zic că au fost eliminaţi 2!!! jucători turci, ea uite uăi, şi sau ţinut, da nimeni nu spune cnd o fost eliminat al doilea, cnd practic meciul se termina şi aciasta nu mai juca nici un rol. Şi eu cred că pe dreptate au fost eliminaţi, că ucid bine peste picioare, bcii...
Şapu cu att mai mult ca practic echipă din Galata a făcut Fatih Terim, după cte ţin minte eu...
 
oricum Leppard, englezii sunt better decat turcii....
n-o sa se inece Liverpool, dar speram ca Roma va merge mai departe.. de fapt e cam greu sa spun pe cine sustin.. un lucru e sigur: Galata sa se duca acasa.. de-acu Barca, Roma, Liveprool - sa mearga mai departe cei mai buni .. :smile:
Leppard : ce ai tu impotriva Essex-ului meu? :smile:
 
"Uai", 2on, faptul ca e din estul Europei ma intereseaza mai mult decyt faptul ca-i roman. Shi pe mine ma cam amuza super laudele aduse de comentatorii romani, dar faptele demonstreaza ca merita. Cynd ekipele de acasa nu pot face nimik, preferintzele mele synt directionate spre vecinii din zona, situatzia carora synt mai mult sau mai putzin asemanatoare cu cea de la tine. Cu atyt mai mult cynd apare evidenta discriminare la care synt supuse cluburile din est. Cynd banii ajung sa conteze atyt de mult, apare protestul. Tzin sa te informez ca Fatih Terim nu a facut kiar atyt de mult. Yn primul rynd a avut la dispozitzie mult mai multzi bani. Situatzia economica yn Turcia era mai buna. Fotbalishtii erau platitzi. Presa turka kiar a recunoscut-o. Clubul are datorii enorme acum. Catre Lucescu, de exemlu, 500.000 de baksuri. Ceea ce a creat Terim, a saracit clubul. Eu personal contest meritele lui Terim. De doua ori a fost concediat yn Italia. Pe cynd Brescia de astazi e constituita de jucatori crescutzi de Lucescu. El a avut un succes incontestabil yn Italia. Atyt la Brescia, cyt shi la Inter. Terim a creat efecte pe termen scurt. Lucescu le creeaza pe termen lung.
De englezi... MU iar a pierdut yn campionat :da_da: Eu cred ca Ferguson e terminat.
 
Leppard, fiecare cu idolii proprii, eu de exemplu nu-i prea am la rnza pe turci, şi fiind sub impresii proaspete am scris aşa supărat...
Lucescu e un antrenor bun, bravo lui, nsă nu aceasta a fost ideea, e doar meritul lui, nu şi a reporterilor romni, mi se face scrbă cnd i aud.
Din punctul meu de vedere neajunsul lui e că e antrenor la Galata, nu la un club care mi-ar plăcea :smile:
Ct despre bani, ai dreptate, dar n-ai ce face, aşa-i viaţa...

P.S. referitor la "uăi", aici (pe acest forum) se promovează ideile "stil liber" mai ales n modul de a te exprima, cu arhaizme, rusizme e.t.c., mă folosesc şi eu de ocazie. Apropo, de 2on.. Nu ai ghicit...
 
Eu idoli n-am, Bion. Shi faptul ca e antrenor yn Turcia nu e deloc un neajuns. Interul nu l-a acceptat, dar doar ei au avut de pierdut la acea vreme. Lucescu, la ryndul lui a demonstrat la o ekipa cyt de cyt modesta clasa sa. Shi acum marile ekipe ale Europei yl doresc.
 
Leppard, hai să lăsăm discuţia aciasta...
Eu sunt de acord cu tine n privinţa lui Lucescu, e bun, bravo lui, eu am vrut să spun că nu-mi place Galata, att.
Personal contra d-lui nu am nimic, ba chiar viceversa...
Referitor la idoli: sorry, m-am exprimat greşit, se avea n vedere favoriţi.
Favoriţii mei: Romnia - Dinamo, Moldova - Nistru Otaci, exURSS - Dinamo Kiev, din exterior - AC Milan.
Cine are ceva mpotriva lor - problema lui, nu-mi pasă.
 
Pe 2002-02-20 01:56, Corleone a scris:
Printre altele, ieri s-a reluat Liga Campionilor. Ma asteptam la mai mult de cele 4 meciuri. Pacat pentru Juventus ca a avut ghinion mare, Arsenal a fost egalat in ultimul minut, iar Figo s-a accidentat la Real.
 
MAn United a facut un egal cu Nates.. si cel mai interesant e ca Moldovan a marcat///
moldovan pe dracu.........
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top