Liga campionilor

Status
Not open for further replies.
Nu am privit meciul in direct, dar urmaream pe postul EUROSPORTNEWS, evolutia scorului. Dupa incheierea meciurilor se arata scorul 1-0 pentru Nantes, cu golul inscris de Viorel Moldovan.

Am fost foarte deceptionat sa descopar peste vreo 15 minute ca meciul s-a incheiat cu 1-1. Din rezumatul pe care l-am privit parea ca scorul oglindeste ostilitatile din teren.

Oricum, pacat pentru Moldovan...
 
Roma - Galata !!! Roma vine dupa 5 - 1 cu Lazio. Cim Bom Bom!!! Go go go! Peste 2 ore. Iaka ma duc sa ma uit cu patzanii. O sticla cu coniac yn geanta. :grin:
 
12 Martie 2002

Porto v Panathinaikos 2-1
Real Madrid v Sparta Praha 3-0
Arsenal v Dep. La Corua 0-2
Bay. Leverkusen v Juventus 3-1

13 Martie 2002
Man. United v Bayern Mnchen 0-0
Nantes v Boavista 1-1
Barcelona v Liverpool 0-0
Roma v Galatasaray 1-1

Grupa A
Manchester Utd 9
Bayern Mnchen 9
Boavista 5
Nantes 2

Grupa B
Roma 7
Barcelona 6
Galatasaray 5
Liverpool 4

Grupa C
Real Madrid 15
Panathinaikos 7
Porto 4
Sparta Praha 3

Grupa D
Dep. La Corua 10
Arsenal 7
Bay. Leverkusen 7
Juventus 4
 
Arsenal :cry:
Deportivo e foarte tare sezonul acesta, cupa Spaniei o au, au sanse se fie campionii Spaniei, daca mai cuceresc shi Liga apu ii finish...
 
Venger a declarat ca pentru prima oara a simtit ca Arsenal poate cistiga LC. Desigur, nu in maniera cu care au abordat meciul cu Deportivo.

Multi s-au grabit sa numeasca pe cei din La Coruna SUPERDEPO si sa-i socoata drept viitori cistigatori ai LC. Ii cam devreme spus.

Echipe ca Real, Bayern sau MU vor fi capabile s-o apreasca.

Eu, ca fan al Arsenalului, imi doresc o finala Arsenal-Depo.

Cum n-ar fi, Arsenal a pierdut din cauza oboselii si din cauza ghinionului(plus golul anulat de arbitru). O astfel de finala ar arata multe!
 
cat de bine n0-ar juca Fredie &c0, nu cred ca Arsenal are sanse reale la castigarea trofeului, cu toate ca in fotbal se intimpla multe (gen Valencia ajunge in finala). Regiunea Angliei in care ma aflu e superplina de fani ai Arsenalului, si chiar ei recunosc ca favoritii lor mai trebuie sa manace oleaca de casha pentru a putea ridica cupa campionilor deasupra capului...
 
Da eu tare ash vrea sa vad un super meci diseara Galata - Barca! Tare interesant se primeshte. Daca Liverpool bate Roma, italienii ys yn torba. Daca Galata nu bate, turshii ys yn torba. Iaka ar shi pricol sa iasa Galata shi Liverpool, da?
 
gata am murit!!! Liverpool - ROMA 2-0

shyt happens

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: negru pe 20-03-2002 12:18 ]</font>
 
Din pacate nu am privit meciurile de ieri. Chiar daca Galata a pierdut, in celelalte meciuri Galata a trebuit sa cistige in cel putin 3 din 5. Asa nu ar fi fost probleme cu calificarea.

Azi am sa tin pumnii cu Arsenal, ei merita mai mult sa treaca decit Bayer!
 
<center> :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: </center>

Bai, iaka asha pricoale eu demult n-am vazt... Cesno, eu m-am distrat aseara :grin: Arbitrul o ympushkat 2 iepuri deodata. O gresheala de arbitraj o taiet aripile turcilor shi i-o ablomit pe Roma. Golul je o fost batut din offside. Tatz o vazut. Barca n-o jiucat aproape nika. O echipa de vedete... Fi! Iaka Liverpool da! Asta echipa! Sa-tzi batzi joc asha de frumos de campioana Italiei. Cyte actziuni periculoase o avut Roma? Cu Totti, Montella, Batistuta... Sorry, negru :wink: Eu je tz-am zys...
 
jele mare la noi in suflet.. :sad:
nici pana acu nu-mi vine a crede ca Roma sunt out... Doamne, Dumnezeule...
dar a fost o grupa grea, trebuia una dintre cele 3 echipe de top sa calce stramb... pacat ca a fost Roma...
 
ideal ar fi ca Arsenal sa nu se califice; eu sunt fericita ca JUve nu merge oricum, asa ca le dau voie sa-i bata pe tunari; iar Leverkusen sa faca cel putin un egal ori sa-i invinga pe cei de la Deportivo...
dar dupa norocul de aseara nu mai sper la nica bun...
PS: eu de Man U nu ma bucur, este in firea lucurilor ca patzanii mei sa fie la inaltime...
 
Hey!!
Arsenal sunt eliminati, iar Leverkusen a invins pe Deportivo!! Taman atunci cand nu te astepti, soarele rasare deasupra capului...
Multumesc Doamne macar pentru asta!!!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top