mai mergi la McDonalds

in Occident retzeaua de restaurante McDonalds le prind bine lucratorilor din cele mai joase paturi sociale, ei acolo iau masa atunci cind nu reusesc sa mearga la un restaurant sau la o cantina normala. iar in unele tari chear pentru cele mai vulnerabile paturi sociale.
iar la noi la McDonalds merg doar cei de culoare si li se pare ca cine stie unde merg.
eu nu am fost nici odata la McDonalds, sa am chear un 1000000$ ca nu m-as duce.
dar TU?
 
in Germania cel putin McDonalds nu se bucura de o reputatie tare buna. loc de intilnire al arabilor shi turcilor, foarte murdar, mai rau ca nishte baruri de la noi din MD.
 
la noi la McDonalds merg doar cei de culoare
unde la noi ?
shi ce ai cu persoanele de culoare ? eshti rasist sau ce ?
In Danemarka pretsurile produselor McDonalds nu sunt cele mai joase - asha ca deobicei restaurantele sunt destul de curate - kiar arata foarte bine - shi na-sh zice ca le prind bine lucratorilor din cele mai joase paturi sociale.
Chiar shi in state McDonalds e considerat mai mult ca Fast Food adica un loc pentru studentsi, zacushte, etc - shi nu numaidecat pentru saraci, etc.
 
cei care merg la MCD in chisinau merg si la multe alte restaurante
majoritatea insa vin cu copii, caci este unicul loc unde si cei mici se pot bucura de putina atentie
si apoi nu uitati ca amplasat ultracentral si e foarte accesibil

iar prejudiciile de tipul: Niciodata, pentru nimic in lume!!! sunt pareri stereotipe si il impovareaza pe cel ce le are
 
La McDonald's din cisinau se duc arabii, negrii, turcii, si feciori de bogatashi shi eu uneori cind sunt cu fata
 
in America daca ati observat pe televizor oamenii sunt foarte grasi.Dar de ce sunt ei asa de grasi?Raspuns:"fiindca au fost indopati cu mancare de la MCD".Nu prea sunt de acord ca in tarile occidentale la MCD se duc doar paturile vulnerabile(lascam vazut eu).Se duc oamenii la MCD asa cum se duc si la noi(cu copii)
 
In America ei se ingrasa nu numai de la MCD, dar de la absolut toate Fast Food-urile lor.
La noi la MCD se duc cu copii in zilele de odihna si la sarbatori, ca nu mai are lumea chiar asa bani sa cheltuie pe MCD la noi.
 
Eu cand ma intorc in Moldova, sa ma impuscati da nu ma mai aduc la McDonald's. Intr-o vreme aici in Indianapolis vreo saptamana intreaga ma duceam la MCD si mi s-a facut atat de rau ca de atunci nu am mai pasit pe acolo. Plus, intradevar la McDonald's mancarea nu e cine stie ce, frech fries a lor in genere parcas scose nu stiu de unde s.a.m.d., iar de curatenie nici nu mai vorbesc. La noi in Chisinau MCD e mult mai curat, decat aici. Plus la toate poti gasi si fast-food-uri destul de bune cum ar fi Wendy's sau Hardees...
 
Manix iaca am sa fac o comparatie cu MCD din Moskova si din Moldova.Caroci am fost eu intr-o zi in Moskova si am trecut si pe la MCD deoarece fratele dorea sa manance un ham... shii de facut am luat shi eu unul shi stii ce am observat ca carnea era vai de dansa (veshteda,daca este asa carne :smile:
 
Manix - am trecut shi eu prin exact aceiashi experientsa in US - primele saptamani ma scapasem de parca nu mai vazuseram McD's in viatsa mea :smile:
dupa asta am trecut la Burger King - care in cateva saptamani a devenit la fel de dezgustator ca shi McD's :lol:
terbuie de consumat Fast Food'uri oleaka mai ratsional - shi totul o sa fie perfect ! :smile:
p.s. dar de ce nimeni nu pomeneshte de Taco Bell ? hai ca nui kiar atat de rau ! :smile:
p.p.s. mie inca Schlotskiz imi placea :grin: sorry dar ideie nu am cum se scrie :lol:
 
Shel mai mare prikol cu MCD la care ma duceam eu este ca el ii intr-un spital pentru copii. Amu iaca eu ni-am dat sama dishi americanii construiesc atatea spitale, deoarece tati se otravesc de la fast-food-urile lor prostesti!!!!:D
 
Te uitzi la TV shi acolo asha nishte reclame, un cheessburger parca are vreo 3 etaje, da te duci acolo shi itzi dau in cheesburger turtit ca nici n-ai ce pune in gura.
Nu da iaka daca altceva nu ai... poi mananci shi asha ceva!
 
you guys..daca intr-adevar vreti sa mincati in hamburger bun pai veniti in California si incercat In-N-Out. Eu nu sunt un fan al fast-foodurilor si nici nu calc pe la McD sau Burger King, Taco Bell. Dar iaca In-N-Out are ceva de spus. Au numai vreo 4 items pe meniu, dar ce items..totul se pergateste proaspat in fata ta, pina si cartofiii p-ru french fries ii taie la momentul cind faci comanda.
 
Da eu iaka kred ca in mD la MCD se duc nu numai cei de culoare ci si multi maldaveni, si RU si chiar RO. Da e ghini pentru copii ca sun jiucarii
Doomie: da iaka eu ieri l-am vazt la MCD din MD pe Vidra, Furcu si inca un patan
 
Back
Top