mai mergi la McDonalds

Ei... daca zici ca nu iubeshti asha McD atunci n-ai ce-ti face... uneori cand iti va fi foame shi nu vei avea ce sa mananci McD va fi locul unde vei putea sa-ti alini foamea ;)
 
poate nu sa tsi-o alini da` sa tsi-o stirneshti, eu nu ma pot satura la McD, poate doar pe 2-5 minute, da` dupa asta tsi-i foame shi mai tare
 
Dupa ce mananci doua Big Maguri nu-ti mai este foame de nimic... la mine in familie era asha o traditie cand eram la Chisinau, de fiece data dupa ce ne duceam la un restaurant apu trebuia sa trecem neaparat shi pe la McD deoarece fratelui meu ii placea la nebunie McD , iar mancarea de la restaurante nu-i placea sau nu se satura :D
iaka asha!!! :D
 
fiecare cu gusturile lui, gusturile nu se discuta cum s-ar spune :) dar tsie itsi place big mac,? nu shtiu de ce dar tare mi-i greatsa de la varza ceea galimaia care o pun ei....imi aduce aminte de o mincare din state pe care nu o puteam suferi, tot cam cu varza de asta.........beaca
 
de acord cu Ingerica, gusturile nu se discuta, dar mincarea McD tare ii aiurea. de mai multe ori la ei s-a nimerit carnea nu prea buna sau nu buna deloc.
 
am

`am fost la macdonalds acum cateva zile si am mancat inghetata mcflurry si ghici am gatul in pioneze!dar a fost buna!uitasem cat de buna!
 
Da' stiti voi ca in Europa la McDonnalds se serveste bere? :D In SUA - nu, e interzis :(

Iar in California McDonnalds are meniu mexican! Se numeste Fiesta Menu - sandwich cu guacamole, chicken fajita, breakfast burrito. Si mai au si Big'nTasty - pe care in NewYork nu l-am vazut. E ca un BigMac, insa e cu rosii, ceapa, pepeni murati, frunza de salata, felie de branza, maioneza. Si costa 99c! :D

In California fiecare McDonnalds numaidecat are drive-through, ca de altfel n-ar avea clienti :D

Anatolie
 
cool

cool sunt de acord cu tine este buna inghetata si shake-ul cam atat este bun la mcdonalds!nu stiu dar gusturile nu se discuta! :)
 
totusi

totusi nu inteleg succesul acestei firme care parca creste tot mai mult indiferent de scaderea puterii de cumparare(oare?)????????????poate ca e ceva ce eu nu stiu!
 
Re: totusi

dar cei aici de stiut, aceasta firma isi deschide magazine acolo unde oamenii inca nuu sunt deprinsi cu asa ceva, uite la noi cind sa deschis acesta a fost practic unul dintre cele mai frumos amenajate, in care toti credeau ca daca merge este mare fala.
 
Victor McD in fiecare tara este frumos aranjat, am fost eu aici shi la mai ce McD decat la Chisinau, dar ce folos, mancarea tot ramane aceeashi :D
 
totusi

cool deci tu care ai mancat in mai multe orase si tari poti sa-mi spui daca mancarea a fost deosebita in functie de loc sau nu??
 
Re: totusi

alex aka said:
cool deci tu care ai mancat in mai multe orase si tari poti sa-mi spui daca mancarea a fost deosebita in functie de loc sau nu??
Deci eu la McD am fost in 5 tari... Moldova, Austria , Rusia(Moscova), Slovacia shi Ungaria...
Sa va spun sincer (sa nu credeti ca tin cu moldova) in Moldova la McD este cel mai bine, shi mancarea mai buna... cea mai rea mancare a fost in Rusia.
 
cool

te cred ca esti obiectiv, dar de ce ti s-a parut asa proasta mancarea in mcdonalds-ul din rusia?avea viermi? :lol:
 
Back
Top