Manifestările publice ale homosexualilor sunt inacceptabile

nemesiss;213364 said:
Nu stiu de ce mai folositi termenul de "LIMBA MOLDOVENEASCA " ?? Limba ROMANA este unica. Moldoveneasca este un dialect precum cei care traiesc in ardeal au dialectul lor, Oltenii au dialectul lor. Cei care promoveaza LIMBA MOLDOVENEASCA sunt IDIOTI care nu vor sa piarda privilegiile. Nu stiu cat veti mai fi manipulati.
Cu PARA-NDARATNCII nu am nimc atat vreme cat nu ma afecteza. Am vazut in Germania o parada a lor si ma amuzat ( am ras copios ) de cum aratau. In schimb, mau enervat la culme cersetorii si tziganii care cerseau pe strazile din Koln, Dusseldorf dar si in Paris unde sunt cu sutele precum mustele. Aia ma enerveaza si hotii de buzunare ca datorita lor avem o reputatie proasta in EUROPA. DOSISTII sa faca cate parade vor sa avem de ce rade si de ce ne amuza. Dar sa nu dea cu snaps-ul ca....
SI EU SIMPATIZEZ MISCAREA LEGIONARA - NOUA DREAPTA- http://www.nouadreapta.org/

documenteaza-te mai bine. "moldoveneasca" nu este dialect. e sinonim la romana...
 
LeX;213351 said:
adrenalina: lol, sincer si tu ma faci sa rad bine de tot. probabil si tu faci parte din categoria "desteptilor".

faptul ca imi place sau nu un anumit lucru numai eu pot decide si asta o fac in concordanta cu ce simt ca INDIVID.

ceea ce am scris se refera la o conduita normala a societatii. Sa inteleg ca tie daca iti place sa scuipi pe strada sau sa arungi gunoaie pe jos sau pungi cu apa in capul trecatorilor de pe sub balcon o faci oricum, da-le naibii de principii sociale/civice, nu?

Imi pare rau sa te informez eu, dar lucrurile care iti provoaca tie scarba au si ele un rost pe lumea asta. Sa nu crezi ca popoarele (ca societate/masa) s-a civilizat singure. Toti au fost constransi initial de sistem. Ca mai tarziu intra in constiinta civica si oamenilor li se pare NORMAL sa fie civilizati este cu totul alt lucru, si nu se realizeaza de azi pe maine.

acum sunt ferm convins ca forumul asta te caracterizeaza perfect, haosul din capul tau se regaseste si aici, imi pare rau daca adevarul doare (ca alt motiv pentru care te-ai obosit sa imi raspunzi nu gasesc)
bineintes ca sunt liber sa nu mai intru, ceea ce o sa si fac (chiar nu era necesar sa-mi aduci la cunostinta).
iti doresc sa te bucuri de haosul din romania sau moldova, depinde de caz, oricum esti in elementul tau. si in final uite ca ai mai scapat de un "Destept" care te enerveaza ;)


faptul ca nu arunc hartii pe strada nu ii pt ca asta m-a invatat occidentul, ci pentru ca mi se pare ca tine de bun simt... ceea ce tie iti lipsesti cu siguranta.

nu poti sustine un fenomen ca homosexualitatea spunand ca asta ne face mai civilizati si ca ar trebui sa luam exemplu de la altii. pentru a se ajunge la acceptare, omul trebuie sa inteleaga, ca doar nu ii papagal... iar jignindu-i pe cei care nu sunt de acord cu acest fenomen sau numindu-i inapoiati, ii hilar de-a dreptul. tu ai pretentii de la niste tari care au trai 60 de ani in comunism, privati de libertati elemantare, distr-o data sa devina la fel de deschisi la cap ca si occidentul. gandind cat de cat logic si realist, tu ai pretentia de la niste oameni care au fost crescuti intr-o anumita metalitate, peste noapte, sa isi schimbe viziunile, ca sa fie mai "occidentali". pentru asta este nevoie de schimbul de genratii dragule, trebuie educatie si explicatii. si trebuie rabdare. pentru ca oricat am vrea noi, nu putem schimba nimic peste noapte.

si ma bucur baiete de haosul din Ro sau MD, pentru ca pot sa contribui la dezvoltarea tarii mele, nu sa spal cururi de italieni si sa ma bucur de civilizatia occidentala. iar ingamfarea si dispretul, nu sunt semne ale unui om inteligent.
 
adrenalina;213373 said:
si ma bucur baiete de haosul din Ro sau MD, pentru ca pot sa contribui la dezvoltarea tarii mele, nu sa spal cururi de italieni si sa ma bucur de civilizatia occidentala.

Stiu c-am sa fiu offtopic, dar nu ma pot abtine sa nu remarc comparatia.
Cumva speli cururi in Md? Din cate stiu io, parca aveai alta ocupatie. Nu inteleg de ce daca pleci, tre` sa alegi sa fii servitor. Nu pricep comparatia asta intre statul acasa (cu o meserie ce necesita mai mult de 4 clase la fara frecventa) si plecatul (la indreptat banana). Ce-i cu batutul asta cu pumnul in piept cum ca tu contribui la bunastarea Ro sau Md cand ai putea sa schimbi scutece in tarile calde?
 
nu ma bat cu pumnul in piept solara... dar de obicei astia care incep sa arunce cu faze de gen ca stai si bucura-te de haosul din Ro, ma irita... si mai ales ca astia care spala cururi prin tari straine si dau replici de gen. asa ca i-am raspuns cu aceeasi moneda. is constienta ca nu traiesc intr-o tara perfecta, dar m-am saturat de astia care au fugit de aici si se cred mai bengosi decat astia care au ramas... atata tot.
 
Poate a venit timpul sa terminam ca atitudinea "imi place" sau "imi displace" ca nu sunt prea departe de gandurile "marelui" geniu - Hitler, care spunea "mie nu-mi plac evreii, atunci sa-i omoram". Placerile oamenilor sunt de multe ori atribuite de catre societate. Sunt sigur ca cea mai mare parte din cei care sunt contra homosexualilor, daca ar fi trait in copilarie intr-o tara in care atitudinea este neutra, sau chiar intr-o mica societate in care multi ar fi fost homo-, atunci si atitudinea persoanei ar fi fost alta.

Daca nu doriti logica, atunci poftim stiinta:

1. Corpus Callosum Anatomy in Right-Handed Homosexual and Heterosexual Men

2. PET and MRI show differences in cerebral asymmetry and functional connectivity between homo- and heterosexual subjects

3. Brain response to putative pheromones in homosexual men

Si pentru cei care nu se impaca prea bine cu stiinta, o mica traducere:

1. Anatomia corpului calos la barbatii dreptaci homosexuali si heterosexuali.
- s-a efectuat un studiu asupra a 12 probanzi homosexuali si s-a determinat ca regiunea istmica a corpului calos (partea posterioara a corpului calos) este mai mare la barbatii homosexuali decat la barbatii heterosexuali. {corpul calos este o regiune a creierului, ce uneste emisferele cerebrale}. Dupa aceasta s-a efectuat o analiza logistica si s-a prezis orientarea sexuala la 22 de barbati in dependenta de grosimea istmului corpului calos, activitatea mainii stangi, abilitatea de abstractizare. Clasificarea corecta a costituit 96% (21/22).

2. Tomografia cu Emisie de Pozitron si Rezonanta Magnetica Nucleara prezinta diferente in asimetria cerebrala si conectivitatea functionala intre subiectii homo- si heterosexuali.
- 90 de subiecti au fost investigati. S-a determinat: intre barbatii Heterosexuali si femeile homosexuale o asimetrie cerebrala pe dreapta, pe cand intre barbatii homosexuali si femeile heterosexuale - volumele emisferelor cerebrale erau simetrice. Nu s-a determiant asimetrie cerebelara. Subiectii homo- de asemenea aveau conexiuni amigdaliene nespecifice pentru sexul lor. La barbatii homo- ca si la femeile hetero- conexiunile isi aveau inceputul mai mult din partea amigdalei stangi, iar la barbatii hetero- si la femeile homo- - din partea dreapta. Mai mult ca atat, conexiunile la barbatii homo- si femeile hetero- erau predominant legate cu amigdala contralaterala si cu cingulul anterior, iar la barbatii hetero- si femeile homo- cu nucleul caudat, putamen si cortexul prefrontal.

3. Raspunsul creierului la feromonii sexuali masculini si feminini.

Concluzie:
Orientarea sexuala este determinata nu doar de concentratia hormonilor in sange, dar si de reactivitatea creierului, si de structura creierului.
 
sunt sigur ca nu te intereseaza dar locuiesc, invat si muncesc (si platesc contributii la stat) in romania. hai sa ne consolam toata viata ca venim dupa nu stiu cati ani de comunism, hai sa ne cautam tot timpul scuze, ca o sa ajungem departe de tot. Da, am pretentii de la tara mea si concetatenii mei si nu inteleg cine esti TU sa ma judeci. (asa cum nu vad de ce te-ai legat si de mesajul initial). Poate-mi trimiti si mie un PM in care sa-mi explici cam cu ce contribui la bunastarea RO (lol, exista asa ceva?). Pentru ca ori esti prostul care plateste , ca mine ( si contribui doar la bunastarea unei caste, nu a tarii) ori esti ala care fura si minte (stii tu cine).

Stati linistiti romani, abia am iesit din comunism (de doua decenii) mai putem sa ne ascundem sub pretextul asta cel putin inca 100 de ani dand in cap la homosexuali, scuipand pe strada si ascultand manele la telefon in tramvai... right


Grow up!
 
Ma, nu sunteti deloc romantici


Dragoste la prima vedere, cine ar fi crezut
Sa iubesc cu atata putere
Ca la inceput

1016_gay_twins.jpg
 
Ce tot atata fas ?
Orientarea sexuala e expresia unei optiuni.
Sexul se face. Nu iesi pe strada sa tipi in gura mare ca iti place sa o iei la ochiul maro sau ca iti place sa te joci cu sanii alteia.
Normal ca sunt inacceptabile. Vreau ca copiii mei sa aleaga sa fie heterosexuali si sa imi faca mostenitori biologici.
Toate porcariile astea de demostratii si filme in care poponarii sunt cool nu sunt nimic altceva decat o tentativa de a face sa fie cool a fi pe invers. Pana se aduna o masa critica care sa le permita sa isi gaseasca usor un partener plus stimularea existentei "familiei" gay prin cererea de drepturi civile pentru asemenea "familii".
Cand homosexualitatea inceteaza a fi pedepsita sau discriminata inceteaza a mai fi o problema atat pentru noi cat si pentru homosexuali.
Dar familia, la specia umana, are ca scop perpetuarea patrimoniului genetic si cultural a doi parinti care dau viata celor care vor purta acest patrimoniu si ii protejeaza in interiorul familiei.
Desi doi homosexuali pot actiona ca si parinti nu pot nici procrea in interiorul cuplului homosexual nici transmite patrimoniul genetic. Nu pot fi deci o familie asemenei celei care le-a dat viata si identitate.
Daca o sa inventeze pentru ei o institutie care sa protejeze proprietatea, munca comuna si mostenirea e ok. Asta ar fi just.
 
Studiu recent

Homosexual Women Have Less Grey Matter in Perirhinal Cortex than Heterosexual Women

http://www.pubmedcentral.nih.gov/articlerender.fcgi?tool=pubmed&pubmedid=17712410

Abstract:
Compared with heterosexual women, homosexual women displayed less grey matter bilaterally in the temporo-basal cortex, ventral cerebellum, and left ventral premotor cortex. The relative decrease in grey matter was most prominent in the left perirhinal cortex. The left perirhinal area also showed less grey matter in heterosexual men than in heterosexual women. Thus, in homosexual women, the perirhinal cortex grey matter displayed a more male-like structural pattern.

Sexual dimorphism of the human brain has been related to effects of prenatal androgenization
 
Re: Studiu recent

Pleaca mai cu poponarii tai cu tot. eu cu astia care au deficiente nu am nimic da aia care le-o trag la astia ce mama dracu au?
Nu au loc in societetea noastra. faca ce vor acasa si in domeniul privat dar prozelitismul trebuie interzis prin lege.
Ce vrei sa le dai dreptul sa se casattoreasca si sa faca copii?

De exemplu daca ma duc in fata statuii lui Stefan cel Sfant si incep sa-l injur de mama nu fac nimic ilegal nu? Ar trebui sa o fac? Mai ies eu intreg de acolo?
Democratic am dreptul nu?

faca ce vor da sa nu-mi corupa mie copii ca le rup capu.
Ajunge cate drepturi au, nu dai dreptul la o minoritate disfunctionala sa-si propage ideile. Asa dale drepturi si la violatorii de copii ca si aia sunt minoritate nu?
 
Re: Studiu recent

cipslim ia mai calmeaza-te ca numai prostii versi pe forum, de la primul post si pana la ultimul... cui ii pasa de parerea ta si marea dorinta de a te declara contra? Vrei o medalie?

De exemplu daca ma duc in fata statuii lui Stefan cel Sfant si incep sa-l injur de mama nu fac nimic ilegal nu? Ar trebui sa o fac? Mai ies eu intreg de acolo?
Democratic am dreptul nu?
Si cine te opreste? :D

Iar inteligenta pe forum...
 
Cipslim
te poti supara pe un copil din clasa a 2 ca nu stie integramele :) Ce drept iti asumi sa critici acesti oameni doar pentru faptul ca pe tine cineva te-a invatat ca acest lucru e rau :)))) Daca ai citi cel putin atasamentele stiintifice pe care ti le-am prezentat ai vedea ca ei sunt asa de la nastere, ei nu pot fi schimbati doar pentru ca tie nu-ti place "painea neagra" Nu poti cere de la ei sa traiasca in lumea ta, fiecare isi are lumea sa si o construieste cum doreste.

Te deranjeaza ca ei ies in strada si-si apara drepturile ??? Esti sigur ca asta te deranjeaza ?? Poate de fapt te temi ca nu cumva copilul tau sa devina si el liber si sa declare intr-o zi ca este homo, sau poate tu faci parte din acei homo-ascunsi, care striga in gura mare ca marul e otravit, dar singur se ascunde si gusta din fructul interzis. Daca ei ar fi fost tratati ca orice alt om cu drept de decizie, aceste demonstratii nu ar necesare. DAR - ele astazi sunt necesare anume din cauze acelei mase de oameni care se considera mai superiori si isi asuma dreptul de a decide ce este corect si ce este gresit in societatea noastra (chiar daca opiniile lor sunt depasite).
 
Qoderobay said:
Poate de fapt te temi ca nu cumva copilul tau sa devina si el liber si sa declare intr-o zi ca este homo
Ai, nu zau, Qoderobay? Eu ca heterosexual nu sunt liber? Mai, sa fie, da' ce definitie misto a libertatii! Cred ca am mai daramat un mit: nici prietenii culorilor curcubeului nu sunt mai rasariti.

P.S. Na-ti mesaj de la sclav la om liber: nu exista "mai superiori". ;)
 
eu am vazut un cuplu de gay sarutandu-se intr-un bar din Cluj. au fost foarte simpatici si tandri unul cu altul. desi in prima faza a fost o reactie mai ciudata din partea mea, la care nu m-am asteptat, totusi a fost ok pana la urma si mi s-a parut ok si curajos din partea lor.
 
adrenalina;216506 said:
eu am vazut un cuplu de gay sarutandu-se intr-un bar din Cluj. au fost foarte simpatici si tandri unul cu altul. desi in prima faza a fost o reactie mai ciudata din partea mea, la care nu m-am asteptat, totusi a fost ok pana la urma si mi s-a parut ok si curajos din partea lor.

Acuma no, nici pe mine nu m-ar deranja 2 bunaciuni care se saruta :) , in general respingerea apare cand ii vezi de acelasi sex ( tu barbat, vezi alti 2 barbati)
 
adrenalina;216506 said:
pana la urma si mi s-a parut ok si CURAJOS din partea lor.
daca relatia lor tine de exhibitionism si de CURAJ.. inseamna ca este o facatura.

Daca o fata si un baiat se saruta in public nu e o chestiune de CURAJ cat de.. "trairea momentului".

Tot ce este legat de iubire e legat de "traire". Orice e in plus e o dovada de falsitate.

Eu personal, daca as simti nevoia sa fac un gest afectiv despre care stiu ca ar genera reactia celor din jur, as prefera sa-l fac undeva unde nu ma vede nimeni; doar asa l-as putea trai nestingherita.
 
Este si vorba de curaj:doi homosexuali care se saruta in public se expun riscului de a fi batuti ,scuipati samd,cel putin in 'estul salbatic'
 
Alisa;216518 said:
Este si vorba de curaj:doi homosexuali care se saruta in public se expun riscului de a fi batuti ,scuipati samd,cel putin in 'estul salbatic'
Daca homosexualii sunt constienti de riscul asta si totusi se expun, asta inseamna ca se complac in ipostaza de fiinte superioare, emancipate, neintelese, martirizate si victimizate.
Deci, nu este ideea de iubire ci ideea de a avea o stea in frunte... ma repet: FACATURA.
 
Back
Top