Marihuana

Bine, oameni experimentati :crazy:
Insa daca sa privim si toate celelalte moduri de a ne amuza, apoi si alcoolul si tigarile duc la ceva esemanator; Eu nu incerc sa sustin ca marijuana este "medicament pentru toate bolile", ci privesc problema din alt punct de vedere, si anume cel economic. Si imi pare rau pentru experienta ta, insa multi adolescenti care de exemplu incearca sa bea pentru primele dati, ajung la centrul de dezintoxicare.. experienta asemanatoare....
 
Vrei sa spui ca Marijuana este mai ieftina?
In general daca sa ne uitam din alte puncte de vedere Marihuana ar fi o ieshire din situatia grea in care te afli makar pe un timp... din cauza aceasta multi shi intrembuienteaza acest "medicament"
 
BIne Omule, Marijuana este o solutie pentru problemele pe care le ai, la fel este si alcoolul, ambele fiind NEGATIVE insa asemanatoare. La momentul actual marijuana represinta o problema: de a legaliza sau nu... de mult si tigarile si alcoolul au trecut prin aceeasi problema in diferite tari. Eu inteleg ca Marijuana este rea, insa imi pare ca daca s-ar legaliza, apoi ar fi mai bine pentru societate in general, insa aceasta ar prezenta probleme din punct de vedere economic.
 
ok.. the thing with marijuana is that it f***s u up in the head... asta-i problema mare...
voi nu va dati seama despre ce vb cand ziceti ca ar trebui legalizata ori micsorat pretul.. o sa ajungem sa fim o lume cu capul pe dos.... nu e vorba de efecte fiziologice, care desigur ar putea fi mai grave la consunul drogurilor legale (alcool & nicotina); e vorba de pierderea ratiunii, memoriei si simtului realitatii, care dupa consum indelung si regulat pot sa devina permanente...
 
ingula

ingula care ar fi avantajele reale daca s-ar legaliza marijuana? cum poti spune ca daca legalizezi ceva rau poate fi ceva bine?este o contradictie, un non-sens!
 
Daca s-ar legaliza-atunci piata neagra ar disparea, si venitul din vanzarea drogurilor ar veni direct la stat, marind incasarile.. din punct de vedere economic ar fi bine pentru tara. Pe de alta parte, atunci cand ceva este legal, multa lume crede ca este ceva obisnuit, si poate ca din aceasta cauza mai putina lume ar folosi marijuana. Totusi pot sa vad si cealalata extrema, legalizarea at putea duce la o sporire in consumul de droguri. Eu nu am zis si nu zic ca marijuana este BUNA, din contra o consider destul de REA, insa economic, statul ar putea beneficia de legalizarea ei.
UItati-va ce s-a intamplat in Olanda. S-au legalizat drogurile, s-a ridicat consumptionul pe cateva luni apoi a inceput sa scada. Totusi legalizarea nu a ajutat prea mult in olanda deoarece in fiecare vineri, multi europeni "trec strada" doar pentru in joint sau niste droguri. Daca am legaliza in toata tarile, apoi poate ca si consumptio-ul ar scadea.
 
mai in scurt singura faci compromisuri cu tine...
doar nu vrei sa zici ca legalizarea drogurilor ar scoate tarile din saracie?
si in Olanda, apropo, s-a stabilit ca consumul de droguri (canabis in deosebi) nu a fost influentat nicidecum de legalizare....
 
bine

bine cum vreti voi!dar eu o sa raman integru in vecii veciilor!nu o sa pun in viata mea gura pe astfel de tigari, fiecare cu vitiul lui nu!? :D
 
nu este dovedit de nime ca efctul este acelasi...
unora pur si simplu le omoara energia si li se face somn..
ca si oricare alt drog; efectele depind de persoana: spre exemplu alcoolul: doar nu toata lumea este veseala dupa consum... unii devin violenti; altii vor sex; altii au chef de vorba aiurea etc...
e acelasi lucru cu canabisul, numai ca e vorba de o alta serie de efecte...
 
Am invatat astazi la engelza(mai degraba am citit) ca daca mananci in fiece zi fructe ti se reduce cu 20 procente posibilitatea de a muri... :D
Asha ca baieti consumati fructe :D
 
cool

cool referitor la ceea ce ai spus mai-sus, sa stii ca acum imi dau seama ca eu nu prea mananc fructe! nasol! cred ca sunt anemic! :D :lol:
 
Stie cineva care din personalitatile publice din RM mai trage cite-un fum?
Eu am auzit ceva de Nicu din GM shi Roman din ZSZ , dar sunt doar zvonuri
 
Back
Top