Merg la votare!

daca vrem intradevar o schimbare in schema politica a R. Moldova trebuie sa mergem toti la vot, nu sa fim indiferenti.
 
Mergeti la votare si dati jos comunismul. Eu sunt roman din Romania, dar imi pare rau sincer de ce vad in acest moment in Moldova. Ar trebui sa luati atitudine si sa eliminati comunismul din tara. Iar apoi daca si Romania si Moldova vor dori UNIREA, atunci cele 2 tari se vor uni. Daca nu, nu.



S-a mai spus asta, daca Moldova va scapa de comunism, ceea ce e foarte probabil la vara, atunci in Romania si in Moldova lumea va fi chemata la vot, pentru a vedea daca intr-adevar mai mult de 50% din populatia ambelor tari vor dori unirea.


Despre asta e vorba, nu despre semnat petitii, despre ba eu vreau ba eu nu vreau. Sa vedem ce va fi. Sincer imi pare rau cetatenii din Moldova sunt umiliti in halul asta de comunisti.



Sa ne auzim cu bine! Claudiu, Constanta.
 
Nici eu nu votez.Pe oricine votam tot la fel ramane tara noastra.Nu e nimeni interesat de bunul mers al tarii.Toti din conducere vor doar sa isi completeze bugetul cu ceva valuta. Si ...sincer vreau sa ma duc la vot, dar n'am cu cine vota. As prefera sa fie pe foile de votare o sectiunea “m-am prezentat dar prefer sa nu votez cu nimeni”. I don`t give a shit cine cistiga. Nu ca nu-mi pasa de tara asta, ... dar prea mare e dezamagirea
 
promd;220153 said:
I don`t give a shit cine cistiga. Nu ca nu-mi pasa de tara asta, ... dar prea mare e dezamagirea

Da promd, logica ta e de nota 10!
Preferi sa lasi comunistii sa conduca tara asta inca 4 ani?
 
nu-i o atitudine tare tare da' ma rog... sa-mi bag p.la pe care n-o am in comunisti.
oamenii care nu voteaza dezamagesc. chiar si dak asta-i dreptul lor.
in fine. votam.
 
promd;220153 said:
Nici eu nu votez.Pe oricine votam tot la fel ramane tara noastra.Nu e nimeni interesat de bunul mers al tarii.Toti din conducere vor doar sa isi completeze bugetul cu ceva valuta. Si ...sincer vreau sa ma duc la vot, dar n'am cu cine vota. As prefera sa fie pe foile de votare o sectiunea “m-am prezentat dar prefer sa nu votez cu nimeni”. I don`t give a shit cine cistiga. Nu ca nu-mi pasa de tara asta, ... dar prea mare e dezamagirea

principalul este sa votezi un partid necomunist ca sa scada sansele comunistilor de a detine majoritatea in parlament.Doar stim cu totii ca traim intr-un stat politienesc si trebuie sa evitam asta.
 
Rosca s-a vindut ! ! !
de ce sa nu sa se vinda si altii ???

Oamenii care tind in conducere sunt foarte lacomi dupa putere dupa bani!
 
Unii zic ca GHimpu are trecut dubios si-il trage inapoi pe Chirtoaca, altii se intreaba cum a facut FILAt afaceri si atatia bani pe timpul comunistilor desi mereu a fost in opozitie, Urecheanu e tare in clontz decat la alegeri, MAE e ceva relativ nou , bine intentionat dar l-au sustinut pe Roska data trecuta....

Printre atatea "partide democratice" ce credeti, vom avea un nou ROSCA? Si care anume?
 
da, neaparat voi merge, si sper ca comunistilor le-a ramas doar citeva zile sa stea in fotolii care nu le merita .
 
Daca Voronin se va duce inapoi in mama Rusia sa ne lase si in locul lui va fi un presedinte de neam romanesc, atunci putem vorbi de o unire. Pana atunci trebuie dat jos comunismul si prima sansa este acum. Mergeti la vot si votati unirea!
 
Back
Top