mIRC ---Hobby sau boala ?

Parerea mea este ca mirc=boala.Chiar ieri am gasit un articol pe net unde se scria despre dependentii de telefoane,internet,si mai ales chat-uri.Dar recunosc ca imi place.
 
Eu nu am avut in vedere ca daca iti place esti deja bolnav.Dar poate sa inceapa sa-ti placa tot mai mult,pina cind dedici acestui hobby tot timpul tau,nu te poti rupe de la aceasta activitate,devii intr-un fel bolnav.
 
DonViper, noi nu am vorbit pe mirc, asa ca victima nu ai fost, mai degraba eu am fost, caci nu mi-ai mai raspuns! :grin:
 
arina eiiiiii lasa te rog ori pe mirc ori pe forum este cam una si aceiasi si daca vrai am satsi trimit aproape cite un mesaj in fiecare zi :pimp:
:grin:
 
HAI, sa te vad. vrei sa ne lamurim? cine primul a scris? - treci pe privat ca eu ma enervez :grin:
 
MIRC-ul este cu sigurantza o boala "grava". Eu shtiu ce spun...Vreo doi ani in urma am pierdut vreo jumate' de an, shezind intens shi in fiecare zi in fata calculatorului, cu nasu' in ecran shi pe tastatura...Sau cheltuiam o multzime de bani pe Inet cafe-uri:) Mi se parea ca n-o sa ma mai satur.Dar vad ca tare repede a mai trecut la mine boala:)
 
Pentru mine ii boala, vara numai ma trezeam shi ma ashezam sa chatuesc. Peste vre-o 10 ore, cand ai mei veneau acasa shi ma alungau pe afara, api yo ma gandeam ca nu ma mai duk pe mIRC vre-o luna ca n-am nimik de la asta. Da numa ajungeam acasa shi tot pe mIRC ma puneam. Shi acum daca am cu cine vb, nu ma pot cara de pe el. :crazy:
Poate daca avea sa am ceva lume cu care sa vb romana, avea sa ma mai calmez, da asha...
 
:grin:
M-a pricalit....
Eu cum vin acasa,pun computerul in priza si hai davai la forum.Poate si e boala,dar e boala care imi place :grin:
 
este

este intr-adevar o boala, o pierdere de timp, de viata s.a.m.d. asta o spun dupa o experienta de peste 4 ani pe mirc, dar si forumul este tot un fel de mirc , cica mai stilat, mai rafinat, mai cultivat, dar se pare ca orice dependenta care face sa-ti irosesti timpul intr-un mod chiar si asa aproape constructiv, este pierdere pentru sufletul nostru razbatator!
 
hai mai

hai mai coolgreetings nu o lua asa melo-dramatic, trebuia sa avem si noi un defect nu puteam fi perfecti :lol:
 
Back
Top